See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dokarmianie ptaków wraz z dozorem powierzchni adaptacyjnych w okresie adaptacji ptaków w 2026 roku
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dokarmianie ptaków wraz z dozorem powierzchni adaptacyjnych w okresie adaptacji ptaków w 2026 roku. 2) Zamówienie zostało podzielone na 2 części: I. Dokarmianie wsiedlonych oraz z kontrolowanego rozrodu osobników cietrzewia wraz z dozorem powierzchni adaptacyjnych– w ramach projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” programu FEnIKS 2021 – 2027, Działanie FENX.01.05. Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury, Typ FENX.01.05.1 Ochrona in-situ lub ex-situ zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych. II. Dokarmianie wsiedlonych oraz z kontrolowanego rozrodu osobników głuszca wraz z dozorem powierzchni adaptacyjnych – w ramach projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” programu FEnIKS 2021 – 2027, Działanie FENX.01.05. Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury, Typ FENX.01.05.1 Ochrona in-situ lub ex-situ zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych.
Vorherige Bekanntmachung: 366090-2026
Interne Kennung: ZG.270.1.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. poz. 2019 ze zm.) - Przetarg Nieograniczony. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, oraz opis wymagań stawianych przez zamawiającego w zakresie realizacji poszczególnych zakresów świadczeń, określają: - SWZ oraz jej załączniki
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77500000 Dienstleistungen von Tierzüchtern
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dokarmianie wsiedlonych oraz z kontrolowanego rozrodu osobników cietrzewia wraz z dozorem powierzchni adaptacyjnych– w ramach projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” programu FEnIKS 2021 – 2027, Działanie FENX.01.05. Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury,
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w terminie od dnia 16.08.2026r. do 31.10.2026r., obejmującej: 1. dozór (kontrolę), w różnych lokalizacjach, oddalonych od siebie o około 1 km, a) 2 powierzchni adaptacyjnych, oddalonych od siedziby Zamawiającego, średnio o 15 km. Przewidywany czas świadczenia usługi wynosi średnio 13 godzin dziennie w zależności od długości dnia. Przyjmuje się po 15 godzin dziennie w miesiącu sierpniu, 13 godzin dziennie w miesiącu wrześniu i 11 godzin dziennie w miesiącu październiku. Łącznie 971 godzin. b) dwukrotne w ciągu dnia dokarmianie ptaków (wraz z przygotowaniem i podaniem odpowiedniej karmy przygotowanej z komponentów dostarczonych przez Zamawiającego) c) pozyskanie pędów roślin zielnych oraz owoców borówki czernicy – uzupełnienie komponentów pokarmowych (na pozyskanie przyjmuje się 2 godziny dziennie) – łącznie 152 godzin. d) Utrzymanie porządku w wolierach i na powierzchniach adaptacyjnych, oddalonych od siedziby Zamawiającego około 15 km.
Interne Kennung: ZG.270.1.6.2026_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji. W związku z tym, dla ułatwienia kalkulacji ceny składanej oferty, Zamawiający informuje, iż gwarantuje Wykonawcom nabycie usług stanowiących przedmiot każdej z wyodrębnionych części niniejszego zamówienia na poziomie nie mniejszym niż 70% ilości wskazanych w formularzu cenowym. W ramach zastosowania prawa opcji, Zamawiający informuje również o możliwości skorzystania z opcji nabycia usług, stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia w zakresie przekraczającym wartości wskazane w formularzu cenowym, na poziomie nie większym niż 20% ilości wskazanych w formularzu cenowym.
Los: LOT-0002
Titel: Dokarmianie wsiedlonych oraz z kontrolowanego rozrodu osobników głuszca wraz z dozorem powierzchni adaptacyjnych – w ramach projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” programu FEnIKS 2021 – 2027, Działanie FENX.01.05. Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury,
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w terminie od dnia 16.08.2026r. do dnia 31.10.2026 roku, obejmującej: 1. dozór (kontrolę), w różnych lokalizacjach, oddalonych od siebie o około 2 km, a) 3 powierzchni adaptacyjnych, oddalonych od siedziby Zamawiającego, średnio o 10 km. Przewidywany czas świadczenia usługi wynosi średnio 13 godzin dziennie w zależności od długości dnia. Przyjmuje się po 15 godzin dziennie w miesiącu sierpniu, 13 godzin dziennie w miesiącu wrześniu i 11 godzin dziennie w miesiącu październiku Łącznie 971 godzin; b) dwukrotne w ciągu dnia dokarmianie ptaków (wraz z przygotowaniem i podaniem odpowiedniej karmy przygotowanej z komponentów dostarczonych przez Zamawiającego) c) pozyskanie pędów roślin zielnych oraz owoców borówki czernicy – uzupełnienie komponentów pokarmowych (na pozyskanie przyjmuje się 2 godziny dziennie) – łącznie 152 godzin. d) utrzymanie porządku w wolierach i na powierzchniach adaptacyjnych, oddalonych od siedziby Zamawiającego średnio p około 9 km.
Interne Kennung: ZG.270.1.6.2026_2