2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vízkezelő vegyszerek beszerzése
Beschreibung: Az MVM Mátra Energia Zrt. visontai üzeme részére vízkezelő vegyszerek szállítása. A rendelkezésre álló keretösszeg nettó 217.670 EUR. Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-ra vállal megrendelési kötelezettséget. A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Vorherige Bekanntmachung: 352290-2026
Interne Kennung: EKR000911742026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. § (1) bekezdés szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai és a közszolgáltatók közbeszerzéseire vonatkozó sajátos közbeszerzési szabályokról szóló 307/2015. (X. 27.) Korm. rendelet alapján folytatja le. A Kbt. 21. § (1) bekezdés második mondatára tekintettel Ajánlatkérő Második Rész szabályait alkalmazva folytatja le jelen közbeszerzési eljárást.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24900000 Chemische Feinprodukte und verschiedene chemische Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Az MVM Mátra Energia Zrt. visontai üzeme részére vízkezelő vegyszerek szállítása. A rendelkezésre álló keretösszeg nettó 217.670 EUR. Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-ra vállal megrendelési kötelezettséget. A vegyszerek lehívása negyedévenként történik. Várható mennyiség a 12 hónap alatt: 50.000 kg. Vízkezelő vegyszerekre vonatkozó adatok, szállítandó mennyiségek: Turbodispin D80 vagy azzal egyenértékű biodiszpergálószer. Mennyiség 1 évre: 5.000 kg pH: 6,8 – 7,2 Hatóanyag tartalom: 30-50% Hatóanyag EO/PO kopolimer. Helyettesítő termék esetén biztonsági adatlap, valamint az elvárt hatóanyag tartalmat bizonyító laboratóriumi vizsgálat szükséges Ferrolix 8340 vagy azzal egyenértékű kazánvédő vegyszer. Mennyiség 1 évre: 300 kg Hatóanyag tartalom: 40-50% hatóanyag: N,N dietilhydroxilamin, Helyettesítő termék esetén biztonsági adatlap, valamint az elvárt hatóanyag tartalmat bizonyító laboratóriumi vizsgálat, továbbá a BOSCH ZFR-X 55.000 típusú kazánhoz való felhasználáshoz gyártói jóváhagyás Ferrolix 8339 vagy azzal egyenértékű kombinált kazánvédő vegyszer. Mennyiség 1 évre: 200 kg Hatóanyag tartalom: 50-60% N,N dietilhydroxilamin ciklohexilamin, morfolin Helyettesítő termék esetén biztonsági adatlap, valamint az elvárt hatóanyag tartalmat bizonyító laboratóriumi vizsgálat, továbbá a BOSCH ZFR-X 55.000 típusú kazánhoz való felhasználáshoz gyártói jóváhagyás Dilurit CAT vagy ezzel egyenértékű oxidáló biocid vegyszer. Mennyiség 1 évre: 9.000 kg Dilurit BC-S (Biocid kezelés) vagy ezzel egyenértékű prekurzor vegyszer. Mennyiség 1 évre: 4.500 kg Hatóanyag Monoklór-amin, amit a nátrium-hipoklorit és ammónium szulfát hatóanyagú Dilurit CAT és a 2 foszfor-butén 1,2,4 tricarboxil tartalmú Dilurit BSC paramétervezérelt adagoló rendszerben végbemenő helyszíni (in-situ) összekeverésével állít elő és pH vezérelt adagolást valósít meg, úgy, hogy az adagolás nem egyidejűleg, két rendszerre is biztosított legyen. A vegyszer mellé a leírtaknak megfelelő vegyszeradagolást megvalósító berendezést a szállítónak kell biztosítania. Az ajánlat mellé az ajánlattevőnek mellékelnie kell a vegyszeradagoló berendezés műszaki leírását. Helyettesítő termék esetén biztonsági adatlap csatolása szükséges. P3 Ferrofos 8447, vagy ezzel egyenértékű polikarbonsavas lerakódás/ kiválásgátló vegyszer. Mennyiség 1 évre: 13.000 kg Hatóanyag tartalom: 70-80%. Hatóanyaga poliakrilát tartalmú, foszfor, nitrát, nehézfém mentes EO/PO kopolimer, vegyszeradagolás A10E (poliakrilát) polimer mérési metódus szerint. Adagoló rendszer polikarbonsav tartalom méréssel rendelkezésre áll. Elfogatható legalacsonyabb pH érték 5,0. Helyettesítő termék esetén biztonsági adatlap, valamint az elvárt hatóanyag tartalmat bizonyító laboratóriumi vizsgálat szükséges P3 Ferrofos 8450, vagy ezzel egyenértékű korrózióvédő és lerakódásgátló vegyszer. Mennyiség 1 évre: 15.000 kg Hatóanyag tartalom: 60-70% Foszfor és nitrátmentes EO/PO kopolimer. Elfogatható legalacsonyabb pH érték 4,5 Helyettesítő termék esetén biztonsági adatlap, valamint az elvárt hatóanyag tartalmat bizonyító laboratóriumi vizsgálat szükséges Cetamine G852, vagy azzal egyenértékű tápvízkezelő vegyszer Mennyiség 1 évre: 3.000kg CFA alapú filmképző, amin, ami a tápvíz pH-ját max. 7,6-ig változtatja meg. Helyettesítő termék esetén, gyártói garancia vállalása szükséges abban tekintetben, hogy a kevertágyas ioncserélőkben használt ioncserélő gyantát nem károsítja. Gyanta típusa Dowex Monosphere 650C(H), Dowex Monosphere 550A(OH) Amennyiben a közbeszerzési dokumentumok bármelyik része valamilyen gyártmányú, típusú, eredetű dologra, eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozást tartalmaz, úgy Ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdés alapján. További részletek a műszaki leírásban, közbeszerzési dokumentumokban és a szerződéstervezetben.
Interne Kennung: EKR000911742026/1