2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy oleju napędowego niezbędne do prawidłowego funkcjonowania "Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów" Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego do zbiorników o łącznej pojemności 8 400 litrów, wg normy PN-EN 590 w ilości szacowanej 276 000 litrów (w zależności od potrzeb około 23 000 litrów miesięcznie). 2. Rodzaj dostarczanego oleju napędowego musi być dostosowany do istniejących warunków klimatycznych w czasie trwania umowy. 3. Zamawiający w ramach umowy zastrzega sobie prawo do zredukowania ilości zamawianego oleju napędowego, w zależności od potrzeb wynikających z bieżących zadań w warunkach zmniejszenia obsługiwanego taboru. Jednocześnie zamawiający informuje, że minimalna ilość zamówionego oleju napędowego nie będzie mniejsza niż 130 000 litrów. 4. Dodatkowe warunki techniczne: 4.1. Każdorazowa dostawa oleju napędowego musi posiadać stosowne świadectwo jakości. W przypadku wątpliwości co do jakości dostarczonego oleju napędowego, Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania badań jakościowych w wybranych przez siebie laboratoriach. O ile, jakość paliwa nie będzie odpowiadać wymaganiom norm, wszystkie koszty związane ze złą jakością paliwa poniesie Wykonawca; 4.2. Wykonawca winien dostarczyć wraz z pierwszą dostawą Kartę Danych oferowanego produktu zawierającą: a) identyfikację produktu i producenta, b) identyfikację zagrożeń (pożarowych, toksykologicznych, ekologicznych itp.), c) pierwszą pomoc (zatrucia, skażenia, itp.) d) postępowanie w przypadku pożaru, e) postępowanie w przypadku uwolnienia do otoczenia , f) kontrola narażenia (wartość dopuszczalnych stężeń) i zalecane ochrony osobiste, g) postępowanie z odpadami. 4.3. Autocysterny wykorzystywane przez wykonawcę powinny posiadać atest upoważniający do przewozu oleju napędowego. 4.4. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania stosownego zapasu oleju napędowego w magazynach własnych, celem zapewnienia ciągłości dostaw. 4.5. Szczegółowych zamówień na dostawę oleju napędowego będzie dokonywała e-mailem lub telefonicznie osoba upoważniona przez Zamawiającego. 4.6. Wymagany termin realizacji dostaw: w ciągu 24 godzin od momentu zawiadomienia przez przedstawiciela Zamawiającego. 5. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarte jest odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, czyli takie, które zagwarantują realizację przedmiotu zamówienia w zgodzie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia i zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych. Wykonawca, w przypadku zamiaru zastosowania rozwiązań równoważnych, zobowiązany jest wskazać te rozwiązania i wykazać za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, zgodnie z art. 106 ust. 3 ustawy Pzp, w sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. W takiej sytuacji w/w dokumenty będą stanowiły przedmiotowe środki dowodowe i wykonawca jest zobowiązany przedłożyć je wraz z ofertą. 6. Zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt. 5 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje wymagań dotyczących zatrudnienia, o których mowa w art. 95 ust 1 oraz w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Interne Kennung: DA.261.1.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001