2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych stałych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Grodków
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych stałych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Grodków zgodnie z warunkami SWZ. 2. Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 477531-2025
Interne Kennung: WR.ZP.271.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp – tzw. procedurę odwróconą oceny ofert. Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp nie zwalnia wykonawców z obowiązku złożenia wraz z ofertą oświadczenia, , o którym mowa w art 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokument zamówienia (JEDZ), sporządzonym zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwany dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ”. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w punkcie 1, składa każdy z wykonawców. 3. W przypadku polegania przez wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, wykonawca przedstawia także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. 4. Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających: 1) spełnienie warunków udziału w postępowaniu: a) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje lub inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 7 do SWZ, b) wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – wzór wykazu stanowi załącznik nr 8 do SWZ, c) aktualnego wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzony przez Burmistrza Grodkowa, w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli posesji/nieruchomości położonych na terenie Gminy Grodków, d) aktualnego wpisu do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2022 poz. 699 z późn. zm.), prowadzony przez właściwego marszałka województwa, w zakresie transportu odpadami. Pozostałe informacje o podmiotowych środkach dowodowych w dalszej części ogłoszenia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001