546116-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Likwidacja nielegalnych wysypisk odpadów znajdujących się na nieruchomościach będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie woj. opolskiego – 3 zadania częściowe
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLikwidacja nielegalnych wysypisk odpadów znajdujących się na nieruchomościach będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie woj. opolskiego – 3 zadania częściowe
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Likwidacja nielegalnych wysypisk odpadów znajdujących się na nieruchomościach będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie woj. opolskiego – 3 zadania częściowe. Zamówienie zostało podzielone na 3 części tj.: 1) Zadanie częściowe nr 1 Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działce nr 27/5 o pow. 1,9639 ha, obręb Wierzbica Górna w gminie Wołczyn, pow. kluczborski, woj. opolskie. 2) Zadanie częściowe nr 2 Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działce nr 218/1, km.1, o pow. 0,2062 ha, obręb Debrzyca w gminie Głubczyce, pow. głubczycki, woj. opolskie. 3) Zadanie częściowe nr 3 Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działkach nr 760 i 759 o powierzchni łącznie ok. 0,53 ha obręb Grabina, gm. Biała, pow. prudnicki, woj. opolskie. 2. Wymagania jakościowe odnoszące się do wszystkich przedmiotów zamówienia, w tym szczegółowy opis terenu wysypiska, opis ilości i jakości zgromadzonych odpadów (wraz z planem sytuacyjnym określający miejsce/ miejsca pozostawienia odpadów), szczegółową klasyfikację zgromadzonych odpadów wraz z ich sposobem zagospodarowania oraz kodami, szczegółowy zakres prac dot. planowanej inwestycji wskazano w opracowaniu rzeczowym dokumentacji dot. likwidacji nielegalnych składowisk odpadów, stanowiące zał. nr 7-9 do SWZ (odpowiednio do danego zadania częściowego) będące jednocześnie załącznikiem nr 1 do projektowanych postanowień umowy (zał. nr 3 do SWZ) 3. Z dniem podpisania umowy Wykonawca przejmuje wszystkie obowiązki ciążące na posiadaczu odpadów, zgodnie z przepisami ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 699 z późń. zm.) i jest zobowiązany do gospodarowania nimi zgodnie z ustawą. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno-prawnych związanych z odebraniem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie unieszkodliwiania odpadów. 4. Pozostałe wymogi i sposób wykonania zamówienia oraz prawa i obowiązki Stron zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.
Interne KennungOP.WO.ZP.9.2026.U
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanym dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ”. Wzór jednolitego dokumentu stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunku udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 4. Zamawiający nie żąda złożenia oświadczeń, o których mowa w ust. 1, dotyczących podwykonawców, na których zasobach Wykonawca nie polega. 5. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033, który stanowi, że: Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 6. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2a do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2b do SWZ. 8. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego musi wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (Załącznik nr 3 do SWZ). 9. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 10. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung
5. Los
LosLOT-0001
Titel1) Zadanie częściowe nr 1: Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działce nr 27/5 o pow. 1,9639 ha, obręb Wierzbica Górna w gminie Wołczyn, pow. kluczborski, woj. opolskie.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działce nr 27/5 o pow. 1,9639 ha, zlokalizowanej pomiędzy miejscowościami Wierzbica Górna a Ligota Wołczyńska, obręb Wierzbica Górna w gminie Wołczyn, pow. kluczborski, woj. opolskie. Zakres prac w ramach zamówienia obejmuje m.in.: a. Prace przygotowawcze, b. Dokładne „przeczesanie” działki w celu zlokalizowania zalegających odpadów, c. Zebranie, wydobycie sposobem ręcznym i/lub mechanicznym odpadów zgromadzonych w granicach działki, d. Sortowanie (segregacja) odpadów, e. Załadunek na samochody posegregowanych odpadów, f. Transport odpadów do zagospodarowania/ unieszkodliwiania i ich przekazanie na podstawie Kart przekazania odpadów, g. Uporządkowanie terenu na którym były zgromadzone odpady. h. Ustawienie 2 tablic informujących o wymiarach 30x50 z napisem: „UWAGA! ZAKAZ WYSYPYWANIA ODPADÓW POD KARĄ ADMINISTRACYJNĄ - TEREN MONITOROWANY ELEKTRONICZNIE”. Szczegółowy opis przedmiotu i zakresu zamówienia wraz z dokumentacją fotograficzną został określony w załączniku nr 7 do SWZ (pn. „Dokumentacja likwidacji nielegalnego składowiska odpadów – Wierzbica Górna”). 2. Z dniem podpisania umowy Wykonawca przejmuje wszystkie obowiązki ciążące na posiadaczu odpadów, zgodnie z przepisami ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) i jest zobowiązany do gospodarowania nimi zgodnie z ustawą. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno-prawnych związanych z odebraniem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie unieszkodliwiania odpadów.. 3. Pozostałe wymogi i sposób wykonania zamówienia oraz prawa i obowiązki Stron zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. WIZJA LOKALNA 4. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający warunkuje złożenie oferty po uprzednim odbyciu wizji lokalnej. 1) Wymaga się, aby Wykonawca przeprowadził obowiązkową wizję lokalną z udziałem Zamawiającego przyszłego terenu prac celem sprawdzenia miejsca prac oraz warunków związanych z wykonaniem zamówienia. 2) Zamawiający wyznacza dwa terminy wizji lokalnej: • pierwszy w dniu 14.07.2026 r. o godzinie 10:00, • drugi w dniu 28.07.2026 r. o godzinie 10:00. 3) Zasady i obowiązki związane z przeprowadzeniem wizji lokalnej zostały szczegółowo opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia w Rozdziale IV ust. 4.7. Koszt wizji lokalnej ponosi Wykonawca. Zamawiający nie zwraca żadnych kosztów udziału w wizji lokalnej, w tym w szczególności dojazdu na miejsce realizacji planowanych prac. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę bez odbycia wizji lokalnej zostanie ona odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne KennungOP.WO.ZP.9.2026.U - zadanie częściowe nr 1
LosLOT-0002
Titel2) Zadanie częściowe nr 2: Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działce nr 218/1, km.1, o pow. 0,2062 ha, obręb Debrzyca w gminie Głubczyce, pow. głubczycki, woj. opolskie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działce nr 218/1, km.1, o pow. 0,2062 ha, zlokalizowanej na wschód od miejscowości Debrzyca, obręb Debrzyca w gminie Głubczyce, pow. głubczycki, woj. opolskie. Zakres prac w ramach zamówienia obejmuje m.in.: a. Prace przygotowawcze, b. Dokładne „przeczesanie” działki w celu zlokalizowania zalegających odpadów, c. Zebranie, wydobycie sposobem ręcznym i/lub mechanicznym odpadów zgromadzonych w granicach działki, d. Sortowanie (segregacja) odpadów, e. Załadunek na samochody posegregowanych odpadów, f. Transport odpadów do zagospodarowania/ unieszkodliwiania i ich przekazanie na podstawie Kart przekazania odpadów, g. Uporządkowanie terenu na którym były zgromadzone odpady. h. Ustawienie 2 tablic informujących o wymiarach 30x50 z napisem: „UWAGA! ZAKAZ WYSYPYWANIA ODPADÓW POD KARĄ ADMINISTRACYJNĄ - TEREN MONITOROWANY ELEKTRONICZNIE”. Szczegółowy opis przedmiotu i zakresu zamówienia wraz z dokumentacją fotograficzną został określony w załączniku nr 8 do SWZ (pn. „Dokumentacja likwidacji nielegalnego składowiska odpadów – Debrzyca”). 2. Z dniem podpisania umowy Wykonawca przejmuje wszystkie obowiązki ciążące na posiadaczu odpadów, zgodnie z przepisami ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) i jest zobowiązany do gospodarowania nimi zgodnie z ustawą. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno-prawnych związanych z odebraniem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie unieszkodliwiania odpadów. 3. Pozostałe wymogi i sposób wykonania zamówienia oraz prawa i obowiązki Stron zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. WIZJA LOKALNA 4. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający warunkuje złożenie oferty po uprzednim odbyciu wizji lokalnej. 1) Wymaga się, aby Wykonawca przeprowadził obowiązkową wizję lokalną z udziałem Zamawiającego przyszłego terenu prac celem sprawdzenia miejsca prac oraz warunków związanych z wykonaniem zamówienia. 2) Zamawiający wyznacza dwa terminy wizji lokalnej: • pierwszy w dniu 15.07.2026r. o godzinie 09:00, • drugi w dniu 29.07.2026 r. o godzinie 9:00. 3) Zasady i obowiązki związane z przeprowadzeniem wizji lokalnej zostały szczegółowo opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia w Rozdziale IV ust. 4.7. Koszt wizji lokalnej ponosi Wykonawca. Zamawiający nie zwraca żadnych kosztów udziału w wizji lokalnej, w tym w szczególności dojazdu na miejsce realizacji planowanych prac. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę bez odbycia wizji lokalnej zostanie ona odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne KennungOP.WO.ZP.9.2026.U - zadanie częściowe nr 2
LosLOT-0003
Titel3) Zadanie częściowe nr 3: Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działkach nr 760 i 759 o powierzchni łącznie ok. 0,53 ha obręb Grabina, gm. Biała, pow. prudnicki, woj. opolskie.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Likwidacja nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się na działkach nr 760 i 759 o powierzchni łącznie ok. 0,53 ha obręb Grabina, gm. Biała, pow. prudnicki, woj. opolskie. Zakres prac w ramach zamówienia obejmuje m.in.: 1. Prace przygotowawcze, 2. Dokładne „przeczesanie” działki w celu zlokalizowania zalegających odpadów, 3. Zebranie, wydobycie sposobem ręcznym i/lub mechanicznym odpadów zgromadzonych w granicach działki, 4. Sortowanie (segregacja) odpadów, 5. Załadunek na samochody posegregowanych odpadów, 6. Transport odpadów do zagospodarowania/ unieszkodliwiania i ich przekazanie na podstawie Kart przekazania odpadów, 7. Uporządkowanie terenu na którym były zgromadzone odpady. 8. Ustawienie 2 tablic informujących o wymiarach 30x50 z napisem: „UWAGA! ZAKAZ WYSYPYWANIA ODPADÓW POD KARĄ ADMINISTRACYJNĄ - TEREN MONITOROWANY ELEKTRONICZNIE”. Szczegółowy opis przedmiotu i zakresu zamówienia wraz z dokumentacją fotograficzną został określony w załączniku nr 9 do SWZ (pn. „Dokumentacja likwidacji nielegalnego składowiska odpadów – Grabina”). 2. Z dniem podpisania umowy Wykonawca przejmuje wszystkie obowiązki ciążące na posiadaczu odpadów, zgodnie z przepisami ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) i jest zobowiązany do gospodarowania nimi zgodnie z ustawą. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno-prawnych związanych z odebraniem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie unieszkodliwiania odpadów.. 3. Pozostałe wymogi i sposób wykonania zamówienia oraz prawa i obowiązki Stron zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. WIZJA LOKALNA 4. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający warunkuje złożenie oferty po uprzednim odbyciu wizji lokalnej. 1) Wymaga się, aby Wykonawca przeprowadził obowiązkową wizję lokalną z udziałem Zamawiającego przyszłego terenu prac celem sprawdzenia miejsca prac oraz warunków związanych z wykonaniem zamówienia. 2) Zamawiający wyznacza dwa terminy wizji lokalnej: • pierwszy w dniu 15.07.2026 r. o godzinie 12:00, • drugi w dniu 29.07.2026 r. o godzinie 12:00. 3) Zasady i obowiązki związane z przeprowadzeniem wizji lokalnej zostały szczegółowo opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia w Rozdziale IV ust. 4.7. Koszt wizji lokalnej ponosi Wykonawca. Zamawiający nie zwraca żadnych kosztów udziału w wizji lokalnej, w tym w szczególności dojazdu na miejsce realizacji planowanych prac. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę bez odbycia wizji lokalnej zostanie ona odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne KennungOP.WO.ZP.9.2026.U - zadanie częściowe nr 3