2. Verfahren
Verfahren
Titel: Proiectare și execuție de lucrări pentru obiectivul de investiții CREAREA ȘI DEZVOLTAREA PARCULUI DE SPECIALIZARE INTELIGENTĂ FĂRCAȘA, JUDEȚUL MARAMUREȘ
Beschreibung: RProiectare și execuție de lucrări pentru obiectivul de investiții: ” CREAREA SI DEZVOLTAREA PARCULUI DE INVESTITII FĂRCAȘA, JUDETUL MARAMURES”. Obiectivul proiectului este construirea Parcului de specializare inteligentă FĂRCAȘA, Județul Maramureș conform SF, proiect nr. 401/2023, elaborat de S.C. DRAGOS DRACON SRL, prin care se urmareste asigurarea echiparii edilitare a zonei cu retelele de alimentare cu apa, canalizare, electricitate, gaze naturale si telecomunicatii, imprejumuirea terenului si realizarea accesului carosabil pentru dezvoltarea parcului de specializare inteligenta Fărcașa. Se vor realiza: Drum auto de incintă și trotuare pentru circulația pietonală, amenajare posturi de transformare sau alte anexe aferente utilităților parcului de specializare inteligentă, un sens giratoriu, un teren aferent unei platforme betonate (platformă testare produse inteligente), dig perimetral, pistă de biciclete, zone verzi, parcări pentru TIR-uri și autoturisme, precum și parcelarea terenului în 16 loturi, dintre care 1 lot pentru zona descărcare/încărcare, un lot servicii, un lot parcare și un lot servicii și spații tehnice, și 12 loturi pentru construirea de hale de depozitare/producție, care vor fii închiriate. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor stabilit de către autoritatea contractantă este 18 zile. Răspunsul autorității contractante la aceste solicitări va fi transmis în a 11 -a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 3627315_2026_PAAPD1598125
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul procedurii de achizitie publica il reprezinta atribuirea contractului de lucrări având ca obiect: Proiectare si executie de lucrari pentru obiectivul de investitii „CREAREA SI DEZVOLTAREA PARCULUI DE SPECIALIZARE INTELIGENTA FĂRCAȘA, JUDETUL MARAMURES” Obiectivul contractului este construirea Parcului de specializare inteligentă Fărcașa, Județul Maramureș conform SF, proiect nr. 401/2023, elaborat de S.C. DRAGOS DRACON SRL. Prin proiect se vor realiza urmatoarele lucrări: - Realizare acces din DJ 108A, amenajarea unei intersecții conform legislației în vigoare, un sens giratoriu care va facilita accesul în parcul de specializare inteligentă; - Realizare drum auto de incintă, inclusiv trotuare pietonale; - Parcelare teren în scopul închirierii ulterioare pentru realizarea de hale industriale; de asemenea se propune un lot servicii, un lot parcare și un lot servicii și spații tehnice care să deservească parcului de specializare inteligentă; Pe lotul servicii și spații tehnice v-a fi amplasat rezervorul de apă și spații tehnice rețele. - Realizare unei platforme betonate (platformă testare produse inteligente) pe terenul de la ieșirea din parcul de specializare inteligentă; - Realizarea unei zone pentru descărcare/încărcare; - Realizare dig din pământ perimetral proprietății parcului de specializare inteligentă, fiind zonă inundabilă. Pe dig se va realiza pista de biciclete care nu va afecta funcționalitatea acestuia, fiind posibil accesul pe dig în caz de intervenție la inundații sau pentru întreținerea digului - Realizare piste biciclete incintă - Realizare spații verzi care să deservească parcului de specializare inteligentă; - Realizare parcare care să deservească parcului de specializare inteligentă, cu locuri de parcare pentru TIR-uri și locuri de parcare pentru autoturisme; zona de parcare se va dota cu 2 stații de încărcare de 163 KW/3 conectori - Instalații de alimentare cu apă, canalizare, branșamente la curent electric, pluviale, iluminat stradal, luminat parc, etc. - Amenajări exterioare. Detalierea activităților ce vor fi realizate în cadrul contractului este regăsită în cadrul Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 45233122 Bau von Ringstraßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34922100 Straßenmarkierungen, 34993000 Straßenbeleuchtung, 45221110 Bau von Brücken, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71328000 Dienstleistungen für die Prüfung der Tragwerksplanung, 71356200 Technische Hilfe