2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af madlevering til hjemmeboende borgere og plejecentre
Beschreibung: Genudbud af madlevering til plejecentre og hjemmeboende borgere (frit valgsordning) i Køge Kommune. Ved madlevering forstås mad, der er produceret i leverandørens faciliteter og leveret i bulk til plejecentre og i portionsanrettede pakker på borgerens bopæl for så vidt angår hjemmeboende borgere. Ordregiver har valgt at opdele opgaven i to delaftaler. Delaftale 1 er madlevering til plejecentre. Der udbydes en delaftale. Delaftale 2 er til hjemmeboende borgere, der forventes tildelt op til to delaftaler. Der kan afgives tilbud på en eller begge delaftaler (delaftale 1 og delaftale 2). Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter light-reglerne. Alle interesserede, der opfylder udbuddets egnethedskrav og krav, kan afgive tilbud.
Vorherige Bekanntmachung: 664417-2025
Interne Kennung: 2026-002661
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud efter udbudslovens afsnit III (reglerne for Light ydelser). Alle virksomheder, der opfylder egnethedskrav og mindstekrav, har mulighed for at afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521100 Essen auf Rädern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55000000 Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten, 55523000 Verpflegungsdienste für sonstige Unternehmen oder andere Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 madlevering plejecentre
Beschreibung: Genudbud af madlevering. Køge Kommune udbyder aftaler om levering af mad til visiterede borgere (frit valgsordning) samt aftale om levering af mad til plejehjembeboere. Ordregiver har valgt at opdele opgaven i to delaftaler. Delaftale 1 er madlevering til plejecentre og Delaftale 2 er madlevering til hjemmeboende borgere. Der kan afgives tilbud på en eller begge delaftaler. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter light-reglerne. Alle interesserede, der opfylder udbuddets egnethedskrav og krav, kan afgive tilbud.
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 madlevering til hjemmeboende borgere
Beschreibung: Genudbud af madlevering. Køge Kommune udbyder aftaler om levering af mad til visiterede borgere (frit valgsordning) samt aftale om levering af mad til plejehjembeboere. Ordregiver har valgt at opdele opgaven i to delaftaler. Delaftale 1 er madlevering til plejecentre og Delaftale 2 er madlevering til hjemmeboende borgere. Der forventes tildelt op til to delaftaler på delaftale 2 (hjemmeboende borgere). Der kan afgives tilbud på en eller begge delaftaler (delaftale 1 og 2). Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter light-reglerne. Alle interesserede, der opfylder udbuddets egnethedskrav og krav, kan afgive tilbud.
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0003
Titel: Madlevering
Beschreibung: Genudbud af madlevering. Køge Kommune udbyder aftaler om levering af mad til visiterede borgere (frit valgsordning) samt aftale om levering af mad til plejehjembeboere. Ordregiver har valgt at opdele opgaven i to delaftaler. Delaftale 1 er madlevering til hjemmeboende borgere og Delaftale 2 er madlevering til plejecentre. Der kan afgives tilbud på en eller begge delaftaler. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter light-reglerne. Alle interesserede, der opfylder udbuddets egnethedskrav og krav, kan afgive tilbud.
Interne Kennung: 1-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55000000 Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten, 55523000 Verpflegungsdienste für sonstige Unternehmen oder andere Einrichtungen