546306-2026 - Ergebnis
Finnland – Leerung von Klärgruben oder Faulbecken – Jälki-ilmoitus: Lietteen keräys ja kuljetus Porvoon urakka-alueilla
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jälki-ilmoitus: Lietteen keräys ja kuljetus Porvoon urakka-alueilla
Beschreibung: Hankinnan kohteena on isommasta hankintakokonaisuudesta (lietteiden keräys ja kuljetus, Länsi- ja Itä-Uusimaa) jaettu kaksi kuljetusurakka -osa-aluetta. Tarjouspyynnön kohteena olevia urakka-alueita ei ole jaettu edelleen osiin. Hankinnan kohteena on Porvoon urakka-alueilla (urakka-alue 1 (UA1) eteläinen; urakka-alue 2 (UA2) pohjoinen) asumisessa syntyneen ja siihen rinnastettavan lietteen keräys- ja kuljetustyöt soveltuvalla kalustolla. Liete tyhjennetään keräysjärjestelmistä, joita ovat mm. saostus- ja umpisäiliöt, pienpuhdistamot ja näistä muodostuvat säiliöryhmät. Keräyksen piirissä UA1 on n. 2000 keräysjärjestelmää ja UA2 n. 1500 keräysjärjestelmää. Keräysjärjestelmien määrät ovat viitteellisiä ja niihin voi tulla urakan aikana muutoksia. Tarjota voi yhteen tai useampaan urakka-alueeseen. Tarjoaja voi voittaa yhden tai useamman urakka-alueen.
Interne Kennung: 591165
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lietteen keräys ja kuljetus Porvoon urakka-alueilla: UA1 (eteläinen)
Beschreibung: Urakka-alue UA1 (eteläinen) käsittää Porvoon eteläiset alueet, postinumerot 06100, 06150, 06200, 06400, 06450, 06650, 06750 sekä 06830, 06850, 06880 (mahdollisesti osiltaan myöhemmin Sipoon urakkaan). Lisäksi 06950, 07310, 07320, 07350, 07360, 07370, 07390, 07410, 07450.
Interne Kennung: Urakka-alue: eteläinen-0
Los: LOT-0002
Titel: Lietteen keräys ja kuljetus Porvoon urakka-alueilla: UA2 (pohjoinen)
Beschreibung: Urakka-alue UA2 (pohjoinen) käsittää Porvoon pohjoiset alueet, postinumerot 06500, 06530, 07110, 07130, 07220, 07280.
Interne Kennung: Urakka-alue: pohjoinen-1