2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu lub pożyczki długoterminowej w 2026 roku na kwotę 6.964.877,65 zł.
Beschreibung: Udzielenie i obsługa kredytu lub pożyczki długoterminowej na pokrycie deficytu w wysokości 4.000.000,0 zł który służyć będzie sfinansowaniu inwestycji zaplanowanych w załączniku Nr 3 do Uchwały Nr XVI/127/25 Rady Miasta Wąbrzeźno z dnia 17 grudnia 2025 r. w sprawie budżetu miasta na 2026 r. i spłatę rat kredytów i pożyczek zaciągniętych w latach ubiegłych w wysokości 2.964.877,65 zł. Szczegółowe informacje, dotyczące przedmiotu zamówienia 1) Kwota kredytu/pożyczki pozostawiona do dyspozycji zamawiającego w dniu podpisania umowy 6.964.877,65 zł 2) Okres kredytowania: do 20 grudnia 2041 r. 3) Karencja w spłacie kredytów: do 19 stycznia 2027 r. 4) Spłata kapitału dla kredytu w kwocie 6.964.877,65 zł.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 139 Pzp. 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem jako reprezentantem wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. 5. Wspólnicy spółki cywilnej są wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia i mają do nich zastosowanie zasady określone w ust 1 - 4. 6. Przed zawarciem umowy w sprawie udzielenia zamówienia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą zobowiązani przedstawić zamawiającemu kopię umowy regulującą współpracę tych wykonawców. 7. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 8. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 9. Zamawiający wymaga, aby wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej dołączyli do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikało, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy ( Załącznik Nr 6 do SWZ). 10. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 11. Składając ofertę wspólnie (art. 58 ustawy Pzp) przez dwóch lub więcej wykonawców należy wpisać dane konsorcjum z zaznaczeniem słowa „konsorcjum”, tak aby z treści tego zapisu jednoznacznie wynikało, kto składa ofertę.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy