See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Szombathelyen TOP Plusz tervezési feladatok II.
Beschreibung: Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata, mint ajánlatkérő a TOP Plusz tervezési feladatok körében jóváhagyási terveket, valamint engedélyezési terveket, továbbá kiviteli terveket kíván beszerezni. A fentieken túl az Ajánlatkérő egyes projektekhez kapcsolódóan - éghajlatváltozási reziliencia vizsgálatot és dokumentációt, valamint - az egyes beruházásokat megelőző, a tervezett állapotokat, és a megvalósult létesítmények biológiai aktivitás értékének számítását, és a vonatkozó nyilatkozatokat kíván készíttetni - rehabilitációs mérnöki feladatokat kíván végeztetni a vonatkozó nyilatkozatok elkészítésével - Közúti biztonsági auditok elvégzése, jelentés elkészítésével együtt. A közbeszerzési eljárás részei: - 1. közbeszerzési rész: „Parkolás-és zöldfelületfejl. Derkovits városrészen” - 2. közbeszerzési rész: „Hunyadi út felújítása Szombathelyen I. ütem” - 3. közbeszerzési rész: „Belterületi úthálózat fejlesztése” - 4. közbeszerzési rész: „Közúti infrastruktúra fejlesztése” - 5. közbeszerzési rész: „Belterületi utak korszerűsítése” - 6. közbeszerzési rész: „Markusovszky L. utca felújítása” - 7. közbeszerzési rész: „Sárdi-éri iparterület fejl., kivezető út építése” - 8. közbeszerzési rész: „Szakértői feladatok ellátása” - 9. közbeszerzési rész: „Belter.útfelúj. rehab. szakmérnöki feladatok" - 10. közbeszerzési rész: „Közúti biztonsági auditok elvégzése" Az egyes közbeszerzési részek részletes ismertetésére az adott résznél kerül sor.
Interne Kennung: EKR002466112025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1-10. rész: Ár értékelési szempont esetében a fordított arányosítás, szakemberek (többlet)tapasztalata értékelési szempont esetében egyenes arányosítás. ás. Részletek a KD-ban!
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Parkolás-és zöldfelületfejl. Derkovits városrészen
Beschreibung: TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00001 Parkolási infrastruktúra- és zöldfelületfejlesztés a Derkovits városrészen projekt tervezési feladatainak ellátása az alábbiak szerint: Engedélyezési tervdokumentáció és teljes körű kiviteli tervdokumentáció: Szombathely, Bem J. u. 19. és 29. számú háztömbök között parkoló létesítése 2804/22 hrsz. Szombathely, Bem J. u. 27. számú háztömb előtt parkoló létesítése 2804/22 hrsz. Jóváhagyási tervdokumentáció és teljes körű kiviteli tervdokumentáció: Szombathely, Szűrcsapó u. felújítása (Perint felőli oldal) 3587/35 hrsz. Szombathely, Patak u. felújítása 2551 hrsz. A tervezési feladat megfelelő elvégzéséhez a területek teljes állapotfelmérése, geodéziai felmérése elengedhetetlen. Az útépítési munkarész mellett a közvilágítás felülvizsgálata, megtervezése is a feladat része. Az egyenlő bánásmód követelményeinek való megfelelés érdekében kiemelt jelentőségű a közterületeken az akadálymentes közlekedés biztosítása. A fejlesztések során akadálymentesen kell a megvalósítandó létesítményeket kialakítani, tehát rehabilitációs tervfejezet készítése is szükséges. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között: Tervező feladata a közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése. Feladata a teljes körű kiviteli tervek elkészítése, mely a fejlesztés jellegétől függően tartalmaz közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel. A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait. Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni. Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése. Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása a tervezési, a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. Az építési vagy létesítési engedélyhez kötött beruházásoknál az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva. Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért. Az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltak szerinti költségszakértői feladatok ellátása, mely keretében többek között felel a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, a műszaki dokumentációban foglaltaknak való megfelelőségéért. Költségszakértőként az állami építési beruházási folyamat beruházási költségkerete meghatározásának személyi felelőse, elkészíti a rendelkezésre álló információk és az állami építési beruházás előkészítési szintje szerinti műszaki tartalom alapján a költségbecslést, ellenőrzi a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során benyújtott ajánlatokban szereplő árajánlatokat, részt vesz az állami építési beruházás megvalósítási szakaszában a beruházási költségkeretet érintő döntések véleményezésében, és ellenőrzi az elszámolást. A költségszakértői feladatok ellátása folyamatos a megbízási szerződés hatályba lépésétől (mindkét fél általi aláírását követően) a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. A tervdokumentáció műszaki leírásán túl az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet szerinti műszaki leírás összeállítása. A kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során részt vesz, közreműködik a kiegészítő tájékoztatás körében felmerült, a kiviteli tervvel kapcsolatos kérdések, észrevételek megválaszolásában; az ajánlattevők részére készített tájékoztatók elkészítésében szakmai (műszaki) kérdések tekintetében; az ajánlatok szakmai (műszaki) értékelésében, így különösen a benyújtott költségvetés ellenőrzésében; a hiánypótlás, illetve felvilágosítás kérés esetén a szakmai (műszaki) észrevételek elkészítésében. Tervezői művezetési feladatok ellátása a munkaterület átadásától a műszaki átadás-átvétel időszakának lezárásáig. A megvalósult létesítmény követése a szavatossági időszakban, azaz az elévülési határidőn belül észlelt és felderített, a garanciavállalás keretébe tartozó hiányosságok szakmai kiértékelése a szükséges bejárások teljesítésével; továbbá helyszíni bejárás a garanciális hibák feltárása (és rögzítése) érdekében a kivitelezők által vállalt garanciális határidők lejártát megelőzően; valamint tervezői közreműködés a garanciális időszakban, az épületbejárásokon megállapított hibák műszaki értékelése, javaslatok tétele azok kijavítására. Létesítmény követés tekintetében a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásától a megvalósult létesítmény jótállási időszakának lezárásáig terjedő időtartamban. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban.
Interne Kennung: EKR002466112025/1
Los: LOT-0002
Titel: Hunyadi út felújítása Szombathelyen I. ütem
Beschreibung: TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00004 Hunyadi út felújítása Szombathelyen I. ütem projekt tervezési feladatainak (Jóváhagyási tervdokumentáció és teljes körű kiviteli tervdokumentáció) ellátása: Szombathely, Hunyadi János utca Vásárcsarnok és Károlyi Antal utca közötti szakaszának (Szombathely 8427/1hrsz) felújítása. A tervezési feladat megfelelő elvégzéséhez a területek teljes állapotfelmérése, geodéziai felmérése elengedhetetlen. Az útépítési munkarész mellett a közvilágítás felülvizsgálata, felújításának megtervezése is a feladat része. Az egyenlő bánásmód követelményeinek való megfelelés érdekében kiemelt jelentőségű a közterületeken az akadálymentes közlekedés biztosítása. A fejlesztések során akadálymentesen kell a megvalósítandó létesítményeket kialakítani, tehát rehabilitációs tervfejezet készítése is szükséges. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között: Tervező feladata a közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése. Feladata a teljes körű kiviteli tervek elkészítése, mely a fejlesztés jellegétől függően tartalmaz közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel. A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait. Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni. Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése. Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása a tervezési, a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. Az építési vagy létesítési engedélyhez kötött beruházásoknál az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva. Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért. Az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltak szerinti költségszakértői feladatok ellátása, mely keretében többek között felel a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, a műszaki dokumentációban foglaltaknak való megfelelőségéért. Költségszakértőként az állami építési beruházási folyamat beruházási költségkerete meghatározásának személyi felelőse, elkészíti a rendelkezésre álló információk és az állami építési beruházás előkészítési szintje szerinti műszaki tartalom alapján a költségbecslést, ellenőrzi a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során benyújtott ajánlatokban szereplő árajánlatokat, részt vesz az állami építési beruházás megvalósítási szakaszában a beruházási költségkeretet érintő döntések véleményezésében, és ellenőrzi az elszámolást. A költségszakértői feladatok ellátása folyamatos a megbízási szerződés hatályba lépésétől (mindkét fél általi aláírását követően) a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. A tervdokumentáció műszaki leírásán túl az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet szerinti műszaki leírás összeállítása. A kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során részt vesz, közreműködik a kiegészítő tájékoztatás körében felmerült, a kiviteli tervvel kapcsolatos kérdések, észrevételek megválaszolásában; az ajánlattevők részére készített tájékoztatók elkészítésében szakmai (műszaki) kérdések tekintetében; az ajánlatok szakmai (műszaki) értékelésében, így különösen a benyújtott költségvetés ellenőrzésében; a hiánypótlás, illetve felvilágosítás kérés esetén a szakmai (műszaki) észrevételek elkészítésében. Tervezői művezetési feladatok ellátása a munkaterület átadásától a műszaki átadás-átvétel időszakának lezárásáig. A megvalósult létesítmény követése a szavatossági időszakban, azaz az elévülési határidőn belül észlelt és felderített, a garanciavállalás keretébe tartozó hiányosságok szakmai kiértékelése a szükséges bejárások teljesítésével; továbbá helyszíni bejárás a garanciális hibák feltárása (és rögzítése) érdekében a kivitelezők által vállalt garanciális határidők lejártát megelőzően; valamint tervezői közreműködés a garanciális időszakban, az épületbejárásokon megállapított hibák műszaki értékelése, javaslatok tétele azok kijavítására. Létesítmény követés tekintetében a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásától a megvalósult létesítmény jótállási időszakának lezárásáig terjedő időtartamban. A tervező az állami építési beruházás teljes tartama alatt – a tervezési szerződéstől az abban meghatározott időpontig, legkésőbb a projekt műszaki átadásáig – az adott állami építési beruházásra, az általa bevont szakági tervezők felelősségére is kiterjedő felelősségbiztosítási fedezettel rendelkezik, amely fedezet kizárólag az adott állami építési beruházást biztosítja. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban
Interne Kennung: EKR002466112025/2
Los: LOT-0003
Titel: Belterületi úthálózat fejlesztése
Beschreibung: TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00012 Belterületi úthálózat fejlesztése projekt tervezési feladatainak ellátása: Jóváhagyási tervdokumentáció és teljes körű kiviteli tervdokumentáció: Szombathely, Eötvös Lóránt utca felújítása 6991 hrsz. Szombathely, Írottkő utca felújítása 1553; 1529/1; 1529/2 hrsz. Szombathely, Welther Károly utca felújítása 6799, 6984, 2261/10 hrsz. Szombathely, Markusovszky L. utca a körforgalom és a híd közötti szakaszának felújítása 2713 hrsz. A tervezési feladat megfelelő elvégzéséhez a területek teljes állapotfelmérése, geodéziai felmérése elengedhetetlen. Az útépítési munkarész mellett a közvilágítás felülvizsgálata, felújításának megtervezése is a feladat része. Az egyenlő bánásmód követelményeinek való megfelelés érdekében kiemelt jelentőségű a közterületeken az akadálymentes közlekedés biztosítása. A fejlesztések során akadálymentesen kell a megvalósítandó létesítményeket kialakítani, tehát rehabilitációs tervfejezet készítése is szükséges. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között: Tervező feladata a közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése. Feladata a teljes körű kiviteli tervek elkészítése, mely a fejlesztés jellegétől függően tartalmaz közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel. A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait. Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni. Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése. Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása a tervezési, a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. Az építési vagy létesítési engedélyhez kötött beruházásoknál az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva. Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért. Az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltak szerinti költségszakértői feladatok ellátása, mely keretében többek között felel a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, a műszaki dokumentációban foglaltaknak való megfelelőségéért. Költségszakértőként az állami építési beruházási folyamat beruházási költségkerete meghatározásának személyi felelőse, elkészíti a rendelkezésre álló információk és az állami építési beruházás előkészítési szintje szerinti műszaki tartalom alapján a költségbecslést, ellenőrzi a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során benyújtott ajánlatokban szereplő árajánlatokat, részt vesz az állami építési beruházás megvalósítási szakaszában a beruházási költségkeretet érintő döntések véleményezésében, és ellenőrzi az elszámolást. A költségszakértői feladatok ellátása folyamatos a megbízási szerződés hatályba lépésétől (mindkét fél általi aláírását követően) a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. A tervdokumentáció műszaki leírásán túl az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet szerinti műszaki leírás összeállítása. A kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során részt vesz, közreműködik a kiegészítő tájékoztatás körében felmerült, a kiviteli tervvel kapcsolatos kérdések, észrevételek megválaszolásában; az ajánlattevők részére készített tájékoztatók elkészítésében szakmai (műszaki) kérdések tekintetében; az ajánlatok szakmai (műszaki) értékelésében, így különösen a benyújtott költségvetés ellenőrzésében; a hiánypótlás, illetve felvilágosítás kérés esetén a szakmai (műszaki) észrevételek elkészítésében. Tervezői művezetési feladatok ellátása a munkaterület átadásától a műszaki átadás-átvétel időszakának lezárásáig. A megvalósult létesítmény követése a szavatossági időszakban, azaz az elévülési határidőn belül észlelt és felderített, a garanciavállalás keretébe tartozó hiányosságok szakmai kiértékelése a szükséges bejárások teljesítésével; továbbá helyszíni bejárás a garanciális hibák feltárása (és rögzítése) érdekében a kivitelezők által vállalt garanciális határidők lejártát megelőzően; valamint tervezői közreműködés a garanciális időszakban, az épületbejárásokon megállapított hibák műszaki értékelése, javaslatok tétele azok kijavítására. Létesítmény követés tekintetében a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásától a megvalósult létesítmény jótállási időszakának lezárásáig terjedő időtartamban. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban.
Interne Kennung: EKR002466112025/3
Los: LOT-0004
Titel: Közúti infrastruktúra fejlesztése
Beschreibung: TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00013 Közúti infrastruktúra fejlesztése projekt tervezési feladatainak ellátása: Jóváhagyási tervdokumentáció és teljes körű kiviteli tervdokumentáció: Szombathely, Halastó utca felújítása 14561 hrsz. Szombathely, Kunc Adolf utca felújítása 9599 hrsz. Szombathely, Jászai Mari utca felújítása 9147, 9494 hrsz. Szombathely, Őrség utca felújítása 8726,8635 hrsz. Szombathely, Csapó utca felújítása 9404 hrsz. Szombathely, Thököly Imre utca felújítása 6489 hrsz. Szombathely, Mátyás király utca felújítása 8826/2, 6377/2 hrsz. A tervezési feladat megfelelő elvégzéséhez a területek teljes állapotfelmérése, geodéziai felmérése elengedhetetlen. Az útépítési munkarész mellett a közvilágítás felülvizsgálata, felújítása is a feladat része. Az egyenlő bánásmód követelményeinek való megfelelés érdekében kiemelt jelentőségű a közterületeken az akadálymentes közlekedés biztosítása. A fejlesztések során akadálymentesen kell a megvalósítandó létesítményeket kialakítani, tehát rehabilitációs tervfejezet készítése is szükséges. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között: Tervező feladata a közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése. Feladata a teljes körű kiviteli tervek elkészítése, mely a fejlesztés jellegétől függően tartalmaz közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel. A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait. Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni. Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése. Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása a tervezési, a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. Az építési vagy létesítési engedélyhez kötött beruházásoknál az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva. Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért. Az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltak szerinti költségszakértői feladatok ellátása, mely keretében többek között felel a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, a műszaki dokumentációban foglaltaknak való megfelelőségéért. Költségszakértőként az állami építési beruházási folyamat beruházási költségkerete meghatározásának személyi felelőse, elkészíti a rendelkezésre álló információk és az állami építési beruházás előkészítési szintje szerinti műszaki tartalom alapján a költségbecslést, ellenőrzi a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során benyújtott ajánlatokban szereplő árajánlatokat, részt vesz az állami építési beruházás megvalósítási szakaszában a beruházási költségkeretet érintő döntések véleményezésében, és ellenőrzi az elszámolást. A költségszakértői feladatok ellátása folyamatos a megbízási szerződés hatályba lépésétől (mindkét fél általi aláírását követően) a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. A tervdokumentáció műszaki leírásán túl az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet szerinti műszaki leírás összeállítása. A kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során részt vesz, közreműködik a kiegészítő tájékoztatás körében felmerült, a kiviteli tervvel kapcsolatos kérdések, észrevételek megválaszolásában; az ajánlattevők részére készített tájékoztatók elkészítésében szakmai (műszaki) kérdések tekintetében; az ajánlatok szakmai (műszaki) értékelésében, így különösen a benyújtott költségvetés ellenőrzésében; a hiánypótlás, illetve felvilágosítás kérés esetén a szakmai (műszaki) észrevételek elkészítésében. Tervezői művezetési feladatok ellátása a munkaterület átadásától a műszaki átadás-átvétel időszakának lezárásáig. A megvalósult létesítmény követése a szavatossági időszakban, azaz az elévülési határidőn belül észlelt és felderített, a garanciavállalás keretébe tartozó hiányosságok szakmai kiértékelése a szükséges bejárások teljesítésével; továbbá helyszíni bejárás a garanciális hibák feltárása (és rögzítése) érdekében a kivitelezők által vállalt garanciális határidők lejártát megelőzően; valamint tervezői közreműködés a garanciális időszakban, az épületbejárásokon megállapított hibák műszaki értékelése, javaslatok tétele azok kijavítására. Létesítmény követés tekintetében a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásától a megvalósult létesítmény jótállási időszakának lezárásáig terjedő időtartamban. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban
Interne Kennung: EKR002466112025/4
Los: LOT-0005
Titel: Belterületi utak korszerűsítése
Beschreibung: TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00010 Belterületi utak korszerűsítése projekt tervezési feladatainak ellátása: Jóváhagyási tervdokumentáció és teljes körű kiviteli tervdokumentáció: Szent Imre herceg útja felújítása 770/5 hrsz. Rumi Rajki István utca felújítása 741 hrsz. Pázmány Péter körút felújítása 8426 hrsz. Wälder Alajos utca felújítása 8590 hrsz. Taschler József utca felújítása 8551 hrsz. A tervezési feladat megfelelő elvégzéséhez a területek teljes állapotfelmérése, geodéziai felmérése elengedhetetlen. Az útépítési munkarész mellett a közvilágítás felülvizsgálata, felújításának tervezése is a feladat része. Az egyenlő bánásmód követelményeinek való megfelelés érdekében kiemelt jelentőségű a közterületeken az akadálymentes közlekedés biztosítása. A fejlesztések során akadálymentesen kell a megvalósítandó létesítményeket kialakítani, tehát rehabilitációs tervfejezet készítése is szükséges. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között: Tervező feladata a közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése. Feladata a teljes körű kiviteli tervek elkészítése, mely a fejlesztés jellegétől függően tartalmaz közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel. A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait. Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni. Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése. Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása a tervezési, a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. Az építési vagy létesítési engedélyhez kötött beruházásoknál az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva. Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért. Az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltak szerinti költségszakértői feladatok ellátása, mely keretében többek között felel a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, a műszaki dokumentációban foglaltaknak való megfelelőségéért. Költségszakértőként az állami építési beruházási folyamat beruházási költségkerete meghatározásának személyi felelőse, elkészíti a rendelkezésre álló információk és az állami építési beruházás előkészítési szintje szerinti műszaki tartalom alapján a költségbecslést, ellenőrzi a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során benyújtott ajánlatokban szereplő árajánlatokat, részt vesz az állami építési beruházás megvalósítási szakaszában a beruházási költségkeretet érintő döntések véleményezésében, és ellenőrzi az elszámolást. A költségszakértői feladatok ellátása folyamatos a megbízási szerződés hatályba lépésétől (mindkét fél általi aláírását követően) a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. A tervdokumentáció műszaki leírásán túl az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet szerinti műszaki leírás összeállítása. A kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során részt vesz, közreműködik a kiegészítő tájékoztatás körében felmerült, a kiviteli tervvel kapcsolatos kérdések, észrevételek megválaszolásában; az ajánlattevők részére készített tájékoztatók elkészítésében szakmai (műszaki) kérdések tekintetében; az ajánlatok szakmai (műszaki) értékelésében, így különösen a benyújtott költségvetés ellenőrzésében; a hiánypótlás, illetve felvilágosítás kérés esetén a szakmai (műszaki) észrevételek elkészítésében. Tervezői művezetési feladatok ellátása a munkaterület átadásától a műszaki átadás-átvétel időszakának lezárásáig. A megvalósult létesítmény követése a szavatossági időszakban, azaz az elévülési határidőn belül észlelt és felderített, a garanciavállalás keretébe tartozó hiányosságok szakmai kiértékelése a szükséges bejárások teljesítésével; továbbá helyszíni bejárás a garanciális hibák feltárása (és rögzítése) érdekében a kivitelezők által vállalt garanciális határidők lejártát megelőzően; valamint tervezői közreműködés a garanciális időszakban, az épületbejárásokon megállapított hibák műszaki értékelése, javaslatok tétele azok kijavítására. Létesítmény követés tekintetében a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásától a megvalósult létesítmény jótállási időszakának lezárásáig terjedő időtartamban. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban.
Interne Kennung: EKR002466112025/5
Los: LOT-0006
Titel: Markusovszky L. utca felújítása
Beschreibung: TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00011 Markusovszky L. utca felújítása projekt tervezési feladatainak ellátása (Jóváhagyási tervdokumentáció és teljes körű kiviteli tervdokumentáció): Szombathely, Markusovszky L. utca és híd felújítása a Deák Ferenc utca és híd északi hídfője közötti szakaszon (Szombathely 2713 hrsz). A tervezési feladat megfelelő elvégzéséhez a területek teljes állapotfelmérése, geodéziai felmérése elengedhetetlen. Az útépítési munkarész mellett a hídépítési tervfejezet elkészítése, és a köz- és térvilágítás felülvizsgálata, felújításának megtervezése is a feladat része. Az egyenlő bánásmód követelményeinek való megfelelés érdekében kiemelt jelentőségű a közterületeken az akadálymentes közlekedés biztosítása. A fejlesztések során akadálymentesen kell a megvalósítandó létesítményeket kialakítani, tehát rehabilitációs tervfejezet készítése is szükséges. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között: Tervező feladata a közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése. Feladata a teljes körű kiviteli tervek elkészítése, mely a fejlesztés jellegétől függően tartalmaz közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel. A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait. Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni. Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése. Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása a tervezési, a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. Az építési vagy létesítési engedélyhez kötött beruházásoknál az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva. Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért. Az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltak szerinti költségszakértői feladatok ellátása, mely keretében többek között felel a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, a műszaki dokumentációban foglaltaknak való megfelelőségéért. Költségszakértőként az állami építési beruházási folyamat beruházási költségkerete meghatározásának személyi felelőse, elkészíti a rendelkezésre álló információk és az állami építési beruházás előkészítési szintje szerinti műszaki tartalom alapján a költségbecslést, ellenőrzi a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során benyújtott ajánlatokban szereplő árajánlatokat, részt vesz az állami építési beruházás megvalósítási szakaszában a beruházási költségkeretet érintő döntések véleményezésében, és ellenőrzi az elszámolást. A költségszakértői feladatok ellátása folyamatos a megbízási szerződés hatályba lépésétől (mindkét fél általi aláírását követően) a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. A tervdokumentáció műszaki leírásán túl az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet szerinti műszaki leírás összeállítása. A kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során részt vesz, közreműködik a kiegészítő tájékoztatás körében felmerült, a kiviteli tervvel kapcsolatos kérdések, észrevételek megválaszolásában; az ajánlattevők részére készített tájékoztatók elkészítésében szakmai (műszaki) kérdések tekintetében; az ajánlatok szakmai (műszaki) értékelésében, így különösen a benyújtott költségvetés ellenőrzésében; a hiánypótlás, illetve felvilágosítás kérés esetén a szakmai (műszaki) észrevételek elkészítésében. Tervezői művezetési feladatok ellátása a munkaterület átadásától a műszaki átadás-átvétel időszakának lezárásáig. A megvalósult létesítmény követése a szavatossági időszakban, azaz az elévülési határidőn belül észlelt és felderített, a garanciavállalás keretébe tartozó hiányosságok szakmai kiértékelése a szükséges bejárások teljesítésével; továbbá helyszíni bejárás a garanciális hibák feltárása (és rögzítése) érdekében a kivitelezők által vállalt garanciális határidők lejártát megelőzően; valamint tervezői közreműködés a garanciális időszakban, az épületbejárásokon megállapított hibák műszaki értékelése, javaslatok tétele azok kijavítására. Létesítmény követés tekintetében a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásától a megvalósult létesítmény jótállási időszakának lezárásáig terjedő időtartamban. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban.
Interne Kennung: EKR002466112025/6
Los: LOT-0007
Titel: Sárdi-éri iparterület fejl., kivezető út építése
Beschreibung: TOP_PLUSZ-6.2.1-23-SH1-2024-00001 Sárdi-éri iparterület fejlesztése, kivezető út építése projekt tervezési feladatainak ellátása (Engedélyezési tervdokumentáció és teljes körű kiviteli tervdokumentáció): Szombathely, Sárdi-éri iparterület fejlesztése: a külterületi, kivezető út építése a CLAUDIUS Ipari és Innovációs Park Sárdi-ér utcától délre fekvő területének megközelíthetősége érdekében (Szombathely 8144; 0256/56; 0256/71; 0256/74; 0256/65; 0256/77; 12927; 12928 hrsz). A tervezési feladat megfelelő elvégzéséhez a területek teljes állapotfelmérése, geodéziai felmérése elengedhetetlen. Az útépítési munkarész mellett a közvilágítás megtervezése is a feladat része. Az egyenlő bánásmód követelményeinek való megfelelés érdekében kiemelt jelentőségű a közterületeken az akadálymentes közlekedés biztosítása. A fejlesztések során akadálymentesen kell a megvalósítandó létesítményeket kialakítani, tehát rehabilitációs tervfejezet készítése is szükséges. A fejlesztések megvalósításához, előírás szerinti kialakításához, rendeltetésszerű használatához szükséges valamennyi dokumentáció elkészítése, melyek többek között: Tervező feladata a közmű- és útkezelői hozzájárulások, nyilatkozatok beszerzése. Feladata a teljes körű kiviteli tervek elkészítése, mely a fejlesztés jellegétől függően tartalmaz közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, egyesített közmű (genplan), villám-, tűz-, és munkavédelmi, egyéb szakági tervfejezeteket, projektarányos akadálymentesítéssel. A feladat ellátása során figyelembe venni: ∙ a megrendelői igényeket, ∙ a tervezési programban meghatározott közlekedésépítési, táj- és kertépítészeti, funkcionális, műszaki, üzemeltetési, fenntarthatósági igényeket, valamint a projekt költségvetésében meghatározott beruházási költségkeretet, ∙ az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény és vonatkozó rendeletek előírásait, ∙ a vonatkozó országos és helyi jogszabályokat, ∙ az építési környezet adottságait. Megrendelői igény esetén a tervet a Tervező köteles Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése/Bizottsága előtt is bemutatni. Az érintett hatóságok által kiadott iratok (állásfoglalás, vélemény, hiánypótlási felhívás, helyszíni szemle elrendelése, stb.) elektronikus formában történő továbbítása - 2 munkanapon belül - a Megrendelő részére, hiánypótlások határidőre történő teljesítése. Rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása a tervezési, a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek, nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozat kiállítása a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. Az építési vagy létesítési engedélyhez kötött beruházásoknál az építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és a jogerős építési engedély beszerzése a tulajdonos részére, nevében eljárva. Tervezői költségbecslés készítése a kiviteli tervekhez, és munkanemekre vagy modellnemekre bontott, tételes árazatlan költségvetési kiírás összeállítása az egységesen alkalmazandó költségvetési tételrendszer szerint. A tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljes körűségéért és pontosságáért. Az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltak szerinti költségszakértői feladatok ellátása, mely keretében többek között felel a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, a műszaki dokumentációban foglaltaknak való megfelelőségéért. Költségszakértőként az állami építési beruházási folyamat beruházási költségkerete meghatározásának személyi felelőse, elkészíti a rendelkezésre álló információk és az állami építési beruházás előkészítési szintje szerinti műszaki tartalom alapján a költségbecslést, ellenőrzi a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során benyújtott ajánlatokban szereplő árajánlatokat, részt vesz az állami építési beruházás megvalósítási szakaszában a beruházási költségkeretet érintő döntések véleményezésében, és ellenőrzi az elszámolást. A költségszakértői feladatok ellátása folyamatos a megbízási szerződés hatályba lépésétől (mindkét fél általi aláírását követően) a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásáig. A tervdokumentáció műszaki leírásán túl az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet szerinti műszaki leírás összeállítása. A kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során részt vesz, közreműködik a kiegészítő tájékoztatás körében felmerült, a kiviteli tervvel kapcsolatos kérdések, észrevételek megválaszolásában; az ajánlattevők részére készített tájékoztatók elkészítésében szakmai (műszaki) kérdések tekintetében; az ajánlatok szakmai (műszaki) értékelésében, így különösen a benyújtott költségvetés ellenőrzésében; a hiánypótlás, illetve felvilágosítás kérés esetén a szakmai (műszaki) észrevételek elkészítésében. Tervezői művezetési feladatok ellátása a munkaterület átadásától a műszaki átadás-átvétel időszakának lezárásáig. A megvalósult létesítmény követése a szavatossági időszakban, azaz az elévülési határidőn belül észlelt és felderített, a garanciavállalás keretébe tartozó hiányosságok szakmai kiértékelése a szükséges bejárások teljesítésével; továbbá helyszíni bejárás a garanciális hibák feltárása (és rögzítése) érdekében a kivitelezők által vállalt garanciális határidők lejártát megelőzően; valamint tervezői közreműködés a garanciális időszakban, az épületbejárásokon megállapított hibák műszaki értékelése, javaslatok tétele azok kijavítására. Létesítmény követés tekintetében a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásától a megvalósult létesítmény jótállási időszakának lezárásáig terjedő időtartamban. Folytatás karakterkorlát miatt a II.2.14) További információk pontban
Interne Kennung: EKR002466112025/7
Los: LOT-0008
Titel: Szakértői feladatok ellátása
Beschreibung: A TOP_PLUSZ-1.3.2-23 kódszámú „Fenntartható városfejlesztés” című felhívás keretében megvalósítandó 13 projekt, és a TOP_PLUSZ-6.2.1-23-SH1-2024-00001 azonosítószámú „Sárdi-éri iparterület fejlesztése, kivezető út építése” című projekt standard éghajlatváltozási rezilienciavizsgálatának elvégzése, valamint a beruházásokat megelőző, a tervezett állapotokat, és a megvalósult létesítmények biológiai aktivitás értékének számítása, és nyilatkozat kiállítása projektenként. Az érintett 14 projekt a következő: 1. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00001 Parkolási infrastruktúra- és zöldfelületfejlesztés a Derkovits városrészen 2. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00007 Zöldfelületfejlesztés Szombathelyen 3. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00004 Hunyadi út felújítása Szombathelyen I. ütem 4. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00005 Kodály Zoltán utca felújítása Szombathelyen 5. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00012 Belterületi úthálózat fejlesztése 6. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00002 Kerékpárosbarát fejlesztések a déli városrészen 7. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00013 Közúti infrastruktúra fejlesztése 8. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00009 Belterületi utak fejlesztése Szombathelyen 9. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00003 Kerékpárosbarát fejlesztések Szombathelyen 10. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00006 Belterületi útfelújítások 11. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00010 Belterületi utak korszerűsítése 12. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00011 Markusovszky L. utca felújítása 13. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00008 Hunyadi utca felújítása Szombathelyen II. ütem 14. TOP_PLUSZ-6.2.1-23-SH1-2024-00001 Sárdi-éri iparterület fejlesztése, kivezető út építése Projekt szinten kell elvégezni az alábbi feladatokat: - standard éghajlatváltozási rezilienciavizsgálat elvégzése és dokumentáció elkészítése, stb. (jogosultsággal rendelkező szakértő pályázati útmutató alapján), - zöldfelület beruházást megelőző és a tervezett állapot biológiai aktivitás értékének számítása, nyilatkozat kiállítása a várható változás számszerű és százalékos értékéről. A megvalósult létesítmény biológiai aktivitás értékének számítása, nyilatkozat kiállítása (jogosultsággal rendelkező szakértő a 419/2021. (VII.15.) Korm. rendelet 9. mell. szerint). Minden projekt esetében a biológiai aktivitásérték a fejlesztés előtti értékét, és várható változását tájépítész, vagy tájvédelmi szakértői jogosultsággal rendelkező szakértőnek kell a legalább jóváhagyási vagy engedélyköteles terv szintre kidolgozott műszaki tervdokumentáció átvizsgálása alapján számítással meghatároznia a 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet 9. melléklet szerinti pontértékeket használva. Továbbá a szakértőnek nyilatkoznia kell a kamarai jogosultsági száma vagy szakértői száma megjelölésével a várható változás számszerű és százalékos értékéről. A feladatokat az érintett projektekben teljes körűen, minden projekt elemre kiterjedően kell elvégezni. A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR002466112025/8
Haupteinstufung (cpv): 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau
Los: LOT-0009
Titel: Belter.útfelúj. rehab. szakmérnöki feladatok
Beschreibung: A TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00006 azonosítószámú Belterületi útfelújítások című projektben a rehabilitációs mérnöki feladatok ellátása a tervezési, a megvalósítási szakaszban, szükséges tervfejezetek,nyilatkozatok kiadása, záró nyilatkozatok kiállítása.
Interne Kennung: EKR002466112025/9
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Los: LOT-0010
Titel: Közúti biztonsági auditok elvégzése
Beschreibung: A TOP_PLUSZ-1.3.2-23 kódszámú „Fenntartható városfejlesztés” című felhívás keretében megvalósuló 4 beruházás, és a TOP_PLUSZ-6.2.1-23-SH1-2024-00001 azonosítószámú „Sárdi-éri iparterület fejlesztése, kivezető út építése” című projektben megvalósuló beruházás közúti biztonsági audit jelentésének elkészítése. Az érintett 5 projekt a következő: 1. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00012 Belterületi úthálózat fejlesztése - Markusovszky L. utca körforgalom és híd közötti szakaszának felújítása 2. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00002 Kerékpárosbarát fejlesztések a déli városrészen 3. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00006 Belterületi útfelújítások - Kárpáti Kelemen utca forgalomcsillapítás, valamint hiányzó járdaszakasz építése 4. TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SH1-2025-00008 Hunyadi utca felújítása Szombathelyen II. ütem 5. TOP_PLUSZ-6.2.1-23-SH1-2024-00001 Sárdi-éri iparterület fejlesztése, kivezető út építése A projektekben az érintett projekt elemek esetén kell elkészíteni a közúti biztonsági audit jelentéseket. A projektek engedélyezési és kiviteli terveinek, valamint a megvalósult létesítménynek átadás előtti és az üzemeltetés korai szakaszán végzett független, részletes, módszeres műszaki biztonsági ellenőrzésének elvégzése és jelentés készítése, átadása. Ajánlattevő feladatát az alábbi előírások, jogszabályi rendelkezések alapján köteles ellátni: pályázati felhívás, 2023. évi C. törvény a magyar építészetről, 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet az építésügyi és az építésüggyel összefüggő szakmagyakorlási tevékenységekről, Európai Parlament és a Tanács 2021/1060 rendelet, Klímareziliencia Útmutató, 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet, 314/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet, 2021/241 (2021.02.12.) EU rendelet, 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól, 2023. évi LXIX. törvény az állami építési beruházások rendjéről, Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 24/2023. (XII. 19.) önkormányzati rendelete. A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR002466112025/10
Haupteinstufung (cpv): 71631480 Inspektion von Straßen