2. Verfahren
Verfahren
Titel: E2, E3 és E4 kollégiumi épületek felújítása
Beschreibung: A Miskolci Egyetem E2, és E3 és E4 számú többszintes kollégiumi épületeinek teljeskörű felújítása.
Interne Kennung: EKR000940502024
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: E2, és E3 és E4 számú kollégiumi épületek teljeskörű felújítása. E2 KOLLÉGIUM: 89 szoba és 89 fürdőszoba, 4389,7 m2 nettó alapterület. Építészet: különálló, 2 ágyas lakóegységek kialakítása fürdőszobával, konyhaegységgel (beépített hűtő, elektromos főzőlap, mosogató). Új WYLTOR lift (8 személy, 630 kg), 183 külső ablak és 273 belső ajtó cseréje. A külső bejáratnál fém, lakószobák esetében acéltokkal, teljes forgácslap betétes, acél ajtólap. Beléptető rendszer. Burkolatcsere: közlekedőben, folyosón, fürdőszobában vizesblokkokban mennyezetig érő csempe. Lakószobákban és a hosszú folyosón vinyl falvédő burkolat; folyosón, lépcsőházban, menekülési útvonalakon gres falvédő burkolat, összesen 4479,55 m2 hidegburkolat cseréje (gres járólap). Szobai vizesblokkcsoportok, elválasztófalak 14-17 cm vtg. szerelt jellegű (minősített fém vázszerkezet két oldali gipszkarton lappal), burkolva. Álmennyezet (folyosókon kazettás, minden egyéb esetben táblás gipszkartonból). Pinceszint mennyezeti födémére 8 cm A1 kőzetgyapot szigetelés, padlásfödémen 30 cm gyapotszigetelés (héjazatcsere nem tervezett). Gépészet: központi fűtés: 180db lapradiátor, 92db törölközős radiátor felszerelése, acél/szénacél/ötrétegű műanyag fűtési csövekkel, pinceszinten hőelosztó kialakítása köri szivattyúkkal, épület leválasztó hőcserélő beépítése. Épület hűtés: szintenkénti VRF rendszerű rézcsöves kialakítású klimatizálás, szerverszoba hűtés (107+4db beltéri, 10db kültéri). Vízellátás-csatornázás: 89 új fürdőszoba kialakítás, hideg-melegvíz, szennyvíz elvezetés, tűzivíz csőrendszerek és berendezések építése. Hőközpontban 4x800liter hmv tartály és lemezes hőcserélő, cirkulációs szivattyú kialakítása. Légtechnika-szellőztetés: fürdőszobai elszívások 146db jelenlét érzékelős dinamikus légszeleppel, változó térfogatáramú 4db padlástéri elszívó ventilátorral, ablakokban légbevezetőkkel, oldalszárnyban álmennyezeti hővisszanyerős 1500m3/h kislégkezelő beépítése. E3 és E4 KOLLÉGIUM: E3: 98 szoba és 98 fürdőszoba, 4388,45 m2 nettó alapterület; E4: 97 szoba és 98 fürdőszoba, 4853,7 m2 nettó alapterület. Építészet E3 és E4: különálló, 2 ágyas lakóegységek kialakítása fürdőszobával, konyhaegységgel (beépített hűtő, elektromos főzőlap, mosogató). Új WYLTOR lift (8 személy, 630 kg) mindkét épületben. E3: 182 külső ablak, E4: 225 külső ablak, E3: 270 belső ajtó, E4: 281 belső ajtó cseréje. Külső bejáratnál fém, lakószobák esetében acéltokkal, teljes forgácslap betétes, acél ajtólap. Beléptető rendszer. Burkolatcsere: közlekedőkben, folyosókon, fürdőszobában vizesblokkokban mennyezetig érő csempével. Lakószobákban és a hosszú folyosón vinyl falvédő burkolat; folyosón, lépcsőházban, menekülési útvonalakon gres falvédő burkolat E3: 4612,62 m2, E4: 5389,26 m2 hidegburkolat cseréje (gres járólap). Szobai vizesblokkcsoportok, elválasztófalak 14-17 cm vtg. szerelt jellegű (minősített fém vázszerkezet két oldali gipszkarton lappal), burkolva. Álmennyezet (folyosókon kazettás, minden egyéb esetben táblás gipszkartonból). Pinceszint mennyezeti födémére 8 cm A1 kőzetgyapot szigetelés, padlásfödémen 30 cm gyapotszigetelés (héjazatcsere nem tervezett). E4 épület tornatermi épületrész energetikai felújítása. Gépészet E3 és E4: központi fűtés: A3 179, A4 215 lapradiátor, A3 és A4 98-98 törölközős radiátor felszerelése, acél/szénacél/ötrétegű műanyag fűtési csövekkel, pinceszinten hőelosztó kialakítása köri szivattyúkkal. Távhő hőközpont felújítása nélkül, E5-E6 átalakításakor már felújításra került. Épület hűtés: szintenkénti VRF rendszerű rézcsöves kialakítású klimatizálás, szerverszoba hűtés A3 119 beltéri, 12 kültéri, A4 112+4 beltéri és 10 db kültéri. Vízellátás-csatornázás E3 és E4: 98-98 új fürdőszoba kialakítás, hideg-melegvíz, szennyvíz elvezetés, tűzivíz csőrendszerek és berendezések építése. Hőközpontban 4x800liter hmv tartályok és lemezes hőcserélő, cirkulációs szivattyú kialakítása. Légtechnika-szellőztetés E3 és E4: fürdőszobai elszívás: E3: 145db, E4 148db jelenlét érzékelős dinamikus légszelepekkel, változó térfogatáramú padlástéri 4db elszívó ventilátorokkal, ablakokban légbevezetőkkel. E3: oldalszárnyban álmennyezeti hővisszanyerős 1500m3/h kislégkezelő beépítése. E4:oldalszárnyban álmennyezeti hővisszanyerős 1500+350 m3/h kislégkezelők beépítése. Tornaterem szellőztetéséhez 4000m3/h hővisszanyerős, dx fűtés-hűtésű légkezelő beépítése. Egyéb épületgépészeti munkálatok a tervezési programnak megfelelően. E1: pinceszinti hőközpontban 4x1000liter hmv tartályok elhelyezése, lemezes hőcserélő és cirkulációs szivattyú beépítése. E2-E3 épület közötti 30m3-es szabadtéri HMV tartály elbontása, lekötése. E2-E3-E4 épületek között kútvizes megtápláláshoz 30m új inox távvezeték építése a közműalagútban, meglévő fűtési hmv és cirkulációs vezetékek rozsdátlanítása, festése, újra hőszigetelése. E2, E3 és E4 VONATKOZÁSÁBAN: Tűzvédelem:Új helyiség kialakítások kapcsán a szükséges tűzállósági teljesítményű falszerkezetek, fali tűzcsap hálózat új kiosztás szerinti átépítése. Főlépcsőház hő- és füstelvezetésének és légutánpótlásának és a meglévő túlnyomásos füstmentes lépcsőház túlnyomás levezetésének kiépítése. Új gépészeti és villamos hálózat hatályos előírások szerinti kialakítása, biztonsági és irányfény-világítás kiépítése. Új tűzjelző hálózat kialakítása, külső oltóvíz-ellátás biztosítása (hiányzó vízmennyiség miatt oltóvíz-tároló kialakításával), tűzgátló és füstgátló kivitelű nyílászárók beépítése. Erősáram: tápkábelek építése, norma szerinti villámvédelem, épület felügyeleti rendszer, mindhárom parkolóhoz 1-1 db 22 kW-os autótöltő kiépítése. Gyengeáram: informatikai fejlesztések. Beléptető, kamera, tűzjelző-és rwa rendszer kiépítése. Kültér: térkövezett parkoló: E2 33 férőhely (E1 30db, E2 3db), E3 20 férőhely, E4 11 férőhely. E1-E4 épületek környezetében lévő közlekedő utak, járdák, parkosítási munkák. Új, kültéri fedett-nyitott dohányzó kialakítása. Kültéri megvilágítás. Folytatás a további infokban (BT-300).
Interne Kennung: EKR000940502024/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör, 39141000 Küchenmöbel, 39715300 Sanitäreinrichtungen, 44221100 Fenster, 44411000 Sanitärerzeugnisse, 44480000 Diverse Brandschutzausrüstungen, 44621100 Heizkörper, 45111100 Abbrucharbeiten, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45212000 Bauarbeiten für Gebäude, die der Freizeitgestaltung, dem Sport, der Kultur, der Unterbringung und Verpflegung dienen, 45213316 Anlage von Fußgänger-Verbindungsgängen, 45223300 Bau von Parkplätzen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45421151 Installation von Einbauküchen, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten