546537-2026 - Ergebnis
Schweden – Systemberatung und technische Beratung – Upphandling av server och lagring samt konsulttjänst
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Upphandling av server och lagring samt konsulttjänst
Beschreibung: Karlshamn Energi koncernen levererar el, fjärrvärme, fiber och vatten Karlshamn Energi är en koncern där verksamheten bedrivs i flera bolag. Moderbolaget Karlshamn Energi AB och dotterbolagen Karlshamn Energi Elförsäljning AB, Karlshamn Elnät AB och Karlshamn Energi Vatten AB (VA-huvudman för Karlshamns kommun). Upphandligen omfattar leverans av server och lagring samt konsulttjänst (se underlag) under avtalstiden.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72220000 Systemberatung und technische Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134103:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72317000 Datenspeicherung, 72322000 Datenverwaltung, 72300000 Datendienste, 48219700 Kommunikationsserversoftwarepaket