546560-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bau von Fernheizleitungsnetzen – Servicii de proiectare și execuție lucrări de reabilitare a rețelei primare de termoficare aferente pentru obiectivul ”Modernizare magistrale de termoficare aparținând S.A.C.E.T. București, Obiectiv 1 – Obiectiv 5 – 9,17 km”- 4 loturi
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare și execuție lucrări de reabilitare a rețelei primare de termoficare aferente pentru obiectivul ”Modernizare magistrale de termoficare aparținând S.A.C.E.T. București, Obiectiv 1 – Obiectiv 5 – 9,17 km”- 4 loturi
Beschreibung: Servicii de proiectare și execuție a lucrărilor de reabilitare a rețelei primare de termoficare aferente pentru obiectivul ”Modernizare magistrale de termoficare aparținând S.A.C.E.T. București, Obiectiv 1 – Obiectiv 5 – 9,17 km”, 4 loturi. Prin proiect se vor reabilita 7,36 km traseu rețele termice de transport apă fierbinte, amplasate in intravilanul Municipiului Bucuresti, repartizate astfel: Lot 2 - Magistrala I SUD Camin CP3 – Camin FPC27, pe o lungime totală de traseu de 2,96 km; Lot 3 - Magistrala I SUD Camin CM1 – Camin CM11, pe o lungime totală de traseu de 1,99 km; Lot 4 - Magistrala II SUD Camin CC7 – Camin CG9, pe o lungime totală de traseu de 0,31 km; Lot 5 - Magistrala III SUD Camin CS1 – Camin CL5, pe o lungime totală de traseu de 2,10 km. Termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 22 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă menţionează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit in Anuntul de participare.
Interne Kennung: 2023/56
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Contract proiectare și execuție pentru “Modernizare magistrale de termoficare apartinând S.A.C.E.T. București Obiectivul 2” (Magistrala I SUD Camin CP3 – Camin FPC27);
Beschreibung: Lot 2 - Servicii de proiectare și execuție pentru “Modernizare magistrale de termoficare apartinând S.A.C.E.T. București Obiectivul 2” (Magistrala I SUD Camin CP3 – Camin FPC27) pe o lungime totala de traseu 2,96 km
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen, 71322200 Planung von Rohrleitungen
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - Contract proiectare și execuție pentru “Modernizare magistrale de termoficare apartinând S.A.C.E.T. București Obiectivul 3” (Magistrala I SUD Camin CM1 – Camin CM11
Beschreibung: LOT 3 -Servicii de proiectare și execuție pentru “Modernizare magistrale de termoficare apartinând S.A.C.E.T. București Obiectivul 3” (Magistrala I SUD Camin CM1 – Camin CM11) pe o lungime totală de traseu de 1,99 km
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - Contract proiectare și execuție pentru “Modernizare magistrale de termoficare apartinând S.A.C.E.T. București Obiectivul 4” (Magistrala II SUD Camin CC7 – Camin CG9)
Beschreibung: LOT 4 - Servicii de proiectare și execuție pentru “Modernizare magistrale de termoficare partinând S.A.C.E.T. București Obiectivul 4” (Magistrala II SUD Camin CC7 – Camin CG9) pe o lungime totală de traseu de 0,31 km
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - Contract proiectare și execuție pentru “Modernizare magistrale de termoficare apartinând S.A.C.E.T. București Obiectivul 5” (Magistrala III SUD Camin CS1 – Camin CL5)
Beschreibung: LOT 5 - Servicii de proiectare și execuție pentru “Modernizare magistrale de termoficare apartinând S.A.C.E.T. București Obiectivul 5” (Magistrala III SUD Camin CS1 – Camin CL5) pe o lungime totală de traseu de 2,10 km
Interne Kennung: 5