See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nyílt technológiákra épülő licencek (OSWL23)
Beschreibung: Központosított közbeszerzési keretmegállapodás (továbbiakban: KM) kötése a kormányzati informatikai beszerzések központosított közbeszerzési rendszeréről szóló 301/2018 (XII.27.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó, illetve a központosított közbeszerzési eljáráshoz önként csatlakozó szervezeteknél meglévő egyes nyílt forráskódú technológiákra épülő szoftverlicencek (továbbiakban: nyílt technológiákra épülő licencek) megújítása, bővítése, kiegészítése, valamint kapcsolódó szolgáltatások biztosítása tárgyában az 1. részben: Red Hat Linux és ahhoz kapcsolódó egyéb licencek, valamint kapcsolódó szolgáltatások (DKM01OSWL23), a 2. részben: SUSE Linux licencek és kapcsolódó szolgáltatások (DKM02OSWL23), valamint a 3. részben egyéb nyílt technológiákra épülő licencek és kapcsolódó szolgáltatások (DKM03OSWL23). Ajánlatkérő nyílt forráskódú technológiákra épülő szoftverlicencnek tekinti a jelen keretmegállapodás tárgyaként meghatározott licenceket, mivel azok megfelelnek az Open Source Initiative által közzétett definíciónak. Ajánlatkérő a nyújtandó szolgáltatásokat általánosságban a „termék” kifejezéssel hivatkozza az eljárás során. A KM megkötését követően megvalósításra kerülő egyedi beszerzések konkrét mennyisége és - a KM részét képező elemekből összeállított - konkrét tárgya a KM megkötését követően a közvetlen megrendelés vagy verseny újranyitás [Kbt.105.§ (2) bek. b) pont] során kerül meghatározásra. (Ld. még a közbeszerzési dokumentumokban, különös tekintettel a Keretmegállapodás tervezetére!) A Kbt. 104. § (4) bekezdésében foglaltak alapján Ajánlatkérő rögzíti, hogy a 301/2018. (XII. 27.) Korm. rendelet. 1. § (2) bekezdése szerinti szervekkel azonosítja a keretmegállapodásban részes Ajánlattevővel szerződéskötésre jogosult szervezetek körét, figyelemmel az alábbiakra: A 301/2018. (XII.27.) Korm. rendelet. 1. § (2) bekezdés e) pont ea) alpontja szerinti azon szervezetek jogosultak a keretmegállapodás alapján szerződéskötésre, amelyek a központosított közbeszerzési rendszerhez a felhívás feladásáig önként csatlakozóként regisztráltak. A 301/2018. (XII. 27.) Korm. rendelet. 1. § (2) bekezdés e) pont eb) alpontja szerinti azon szervezetek jogosultak a keretmegállapodás alapján szerződéskötésre, amelyek az ajánlatkérő 4/2022-es felhívása szerinti csatlakozási határidő lezárásáig az abban foglaltak szerint önként csatlakozóként regisztráltak.
Interne Kennung: EKR000487672023
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Nyílt forrású technológiákhoz tartozó licencek (DK
Beschreibung: A keretmegállapodás [Kbt. 3. § 18. pont] mennyisége a 301/2018. (XII. 27.) Korm.rendelet (a továbbiakban: DKÜ rendelet) 1.§ hatálya alá tartozó érintett szervezetek által, a DKÜ rendelet alapján benyújtott informatikai beszerzési/fejlesztési tervek és igények alapján naturália szinten nem meghatározható. A Kbt. 3. § 18. pontja szerinti értelmező rendelkezéssel összhangban a mennyiség a keretmegállapodás megkötésére irányuló eljárásban a keretösszeggel jellemezhető. Keretösszeg a III. rész tekintetében: 3.200.000.000,- Ft. A KM megkötését követően megvalósításra kerülő egyedi beszerzések konkrét mennyisége a közvetlen megrendelések vagy verseny újranyitások során kerül meghatározásra. A keretmegállapodás tárgya nyílt forrású technológiákhoz tartozó szoftverlicencek, gyártói támogatás és kapcsolódó, elsődlegesen rendszerbevezetési és támogatói szolgáltatások beszerzése az alábbi márkatulajdonosok egyes nyílt forrású technológiákhoz tartozó termékei vonatkozásában: • Nagios termékek • Telvice DevOps Skeleton termékek • Globalspeech termékek (Belux Csoport Kft. termékei) • Ponte termékek • Oriana termékek A megállapodás gyártói támogatás termék mellett kapcsolódó szolgáltatási elemeket tartalmaz, amelyek nyílt forrású technológiákhoz tartozóan az alábbi tevékenységekre terjednek ki: • Projektvezetés (junior, szenior kategória); • Tesztelés (tesztmenedzser, tesztelő); • DevOps architekt; • Enterprise architekt; • Solution architekt; • Frontend és backend fejlesztés; • Rendszertámogatás/támogatás; • Adminisztráció, dokumentációs feladatok; • Oktatási tevékenységek; • Integráció; • Rendszerbevezetés; • Alkalmazásfejlesztés. Ajánlatkérő a Kbt. 65. § (3) és (5) bekezdésének való megfelelés igazolásaként rögzíti, hogy a keretmegállapodásból egyidőben teljesítendő szerződéses értékként az alábbiakat határozza meg: Értékesítés tárgyban: 1.757.648.600,- Ft Integráció és/vagy rendszertámogatás/támogatás és/vagy rendszerbevezetés tárgyban: 634.519.900,- Ft Alkalmazásfejlesztés tárgyban 432.779.150,- Ft
Interne Kennung: EKR000487672023/3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72212517 Entwicklung von IT-Software, 72261000 Software-Unterstützung, 72262000 Software-Entwicklung, 72266000 Software-Beratung, 72268000 Bereitstellung von Software
Menge: 1 Meter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: A keretmegállapodás meghosszabbítása esetén, azzal egyidőben a keretösszeg 30%-kal növelhető. (A Kbt. 3. § 18. pontja szerinti értelmező rendelkezéssel összhangban a mennyiség a keretmegállapodás megkötésére irányuló jelen eljárásban a keretösszeggel jellemezhető.)