546672-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Kraftfahrzeuge – Achiziție de AUTOVEHICULE prevăzute în cadrul proiectului ”Îmbunătățirea capacităților de supraveghere pentru combaterea criminalității transfrontaliere la frontiera externă - BV12A_04”.
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție de AUTOVEHICULE prevăzute în cadrul proiectului ”Îmbunătățirea capacităților de supraveghere pentru combaterea criminalității transfrontaliere la frontiera externă - BV12A_04”.
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de Autovehicul de patrulare cu tracțiune integrală și Autovehicul de patrulare 8+1 locuri și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (UM 0251 Bucureşti). Jandarmeria Română a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița de stat a României. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița de stat a României. Obiectivul general al proiectului este consolidarea capacităților de supraveghere la frontierele externe UE în scopul prevenirii și combaterii migrației ilegale și criminalității transfrontaliere, în special introducerea ilegală de migrați, traficul de persoane și terorismul. Prin achiziția produselor de resort tehnic, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Jandarmeriei Române, pe linia siguranței și securității la granița de stat a României prin dezvoltarea unui cadru de cooperare, formare comună în domeniul managementului frontierelor și prin investiții în echipamente specializate și infrastructură pentru autoritățile de aplicare a legii din România. Prin achiziția Autovehiculelor de patrulare cu tracțiune integrală și Autovehiculelor de patrulare 8+1 locuri, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Jandarmeriei Române, cu scopul de a consolida capacitățile de supraveghere la frontierele externe, preveni și combate migraţia ilegală şi criminalitatea transfrontalieră. Proiectul se desfășoară în contextul nevoilor naționale și europene privind securitatea frontierelor externe și vizează îmbunătățirea eficacității operațiunilor de supraveghere. Autovehiculele de patrulare cu tracțiune integrală și autovehiculele de patrulare 8+1 locuri vor fi folosite pentru misiunile de patrulare și intervenție la granița de stat a României în scopul prevenirii sau/și combaterii criminalității transfrontaliere. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4192782_2024_PAAPD1516836
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Autovehicul de patrulare cu tracțiune integrală – COD PROIECT BV12A_04
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de 10 cpl. - Autovehicul de patrulare cu tracțiune integrală și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (UM 0251 Bucureşti). Jandarmeria Română a constatat nevoia creșterii nivelului de pregătire în managementul riscurilor și prevenirea efectelor unei situații de criză la granița de stat a României. Plecând de la această constatare, s-a considerat că este imperios necesar a fi îmbunătățită asigurarea materială pe timpul executării misiunilor de menținere a siguranței și securității la granița de stat a României. Obiectivul general al proiectului este consolidarea capacităților de supraveghere la frontierele externe UE în scopul prevenirii și combaterii migrației ilegale și criminalității transfrontaliere, în special introducerea ilegală de migrați, traficul de persoane și terorismul. Prin achiziția produselor de resort tehnic, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Jandarmeriei Române, pe linia siguranței și securității la granița de stat a României prin dezvoltarea unui cadru de cooperare, formare comună în domeniul managementului frontierelor și prin investiții în echipamente specializate și infrastructură pentru autoritățile de aplicare a legii din România. Prin achiziția Autovehiculelor de patrulare cu tracțiune integrală și Autovehiculelor de patrulare 8+1 locuri, Autoritatea Contractantă dorește să îmbunătățească dotarea unităților militare din cadrul Jandarmeriei Române, cu scopul de a consolida capacitățile de supraveghere la frontierele externe, preveni și combate migraţia ilegală şi criminalitatea transfrontalieră. Proiectul se desfășoară în contextul nevoilor naționale și europene privind securitatea frontierelor externe și vizează îmbunătățirea eficacității operațiunilor de supraveghere. Autovehiculele de patrulare cu tracțiune integrală vor fi folosite pentru misiunile de patrulare și intervenție la granița de stat a României în scopul prevenirii sau/și combaterii criminalității transfrontaliere. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1