2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 w podziale na 10 zadań. 2. Zakres Przedmiotu Zamówienia obejmuje dostawę części mechanicznych w ramach poszczególnych zadań wskazanych w „Zestawieniu zamawianych części” stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej, stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ i będącej jej integralną częścią (dalej: „ST”). 3.Zamawiający wymaga realizacji Przedmiotu Zamówienia w ramach dostaw częściowych (3 partii) wg harmonogramu dostaw oraz w ilościach wskazanych w załączniku nr 1 do ST. W ramach jednej partii dopuszczalne są maksymalnie dwie dostawy częściowe. 4.Dostarczony Przedmiot Zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieużywany (przez fabrycznie nowy, nieużywany rozumie się części zamienne oryginalnie zapakowane, nieposiadające śladów użycia). 5. Na dostarczone części Wykonawca udzieli 24-miesięcznej gwarancji na warunkach wskazanych we wzorze umowy. W okresie równym okresowi udzielonej przez Wykonawcę gwarancji, przedmiot zamówienia objęty będzie rękojmią za wady. 6. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Zważywszy iż: 1)w wyniku rozstrzygniętego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzanego w trybie przetargu nieograniczonego Zamawiający nabył pojazdy metra typu INSPIRO od konsorcjum Siemens – Newag, (które jest konstruktorem i producentem pojazdów) bez licencji na ich produkcję (ze względu na koszty takiego postępowania) wraz ze świadectwem dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdów na czas nieokreślony Nr T/2015/0109 z 22 grudnia 2015r., wydany przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. W związku z powyższym Zamawiający nie otrzymał i nie posiada dokumentacji konstrukcyjnej i produkcyjnej pojazdów ani ich części; 2)zastosowanie części innych niż wskazane w ST załączonej do SWZ, dla których nie przeprowadzono procedury modernizacyjnej pojazdów opisanej na stronach ww. Urzędu Transportu Kolejowego naruszałoby dokumenty, na podstawie których zostały przeprowadzone badania typu pojazdów, które były podstawą dopuszczenia ich do eksploatacji i bezpiecznego przewozu pasażerów; Zamawiający nie ma możliwości opisania Przedmiotu Zamówienia w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 4 ustawy Pzp, tj. bez wskazania znaków towarowych (numerów katalogowych producenta), a użycie numerów katalogowych producenta jest uzasadnione specyfiką Przedmiotu Zamówienia. Biorąc powyższe okoliczności pod uwagę, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na produkty równoważne do tych wskazanych przez Zamawiającego. W przypadku oferowania części równoważnych muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz będą kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu. Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych: oświadczy w formularzu oferty, że dostarczy części równoważne, wskaże pozycje dla których oferuje części równoważne, zawrze w ofercie dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje, wraz z ofertą przedstawi przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34631000 Teile für Lokomotiven oder rollendes Material
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 1
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 1) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 2
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 2) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 3
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 3) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 4
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 4) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 5
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 5) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 6
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 6) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 7
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 7) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 8
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 8) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 9
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 9) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027 - zadanie nr 10
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia (zadania nr 10) Dostawa części mechanicznych do pojazdów metra typu Inspiro w latach 2025-2027.
Interne Kennung: WP.25.00102.2025.S.P.MACZ - zadanie nr 10