See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług kontroli bezpieczeństwa i kontroli dostępu oraz ochrony osób i mienia na rzecz Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kontroli bezpieczeństwa i kontroli dostępu oraz ochrona osób i mienia na rzecz Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. W ramach ww. przedmiotu Wykonawca zobowiązany będzie do: 1.prowadzenia kontroli bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym, w szczególności w zakresie kontroli osób, pojazdów, bagażu, ładunków, poczty, zaopatrzenia pokładowego i zaopatrzenia portu lotniczego oraz kontroli dostępu. Przez kontrolę bezpieczeństwa rozumie się określone, w krajowych i międzynarodowych regulacjach prawnych, czynności wykonywane wobec pasażera, jego bagażu kabinowego, bagażu rejestrowanego, ładunków, poczty oraz zaopatrzenia pokładowego, zaopatrzenia portu lotniczego, osób niebędących pasażerami i przenoszonych przez nie przedmiotów, kontroli pojazdów, w celu określenia prawnej możliwości ich dopuszczenia do strefy zastrzeżonej lotniska. 2.prowadzenia kontroli dostępu polegającej na stosowaniu środków, dzięki którym można zapobiec przedostaniu się nieupoważnionych osób lub nieupoważnionych pojazdów lub zarówno nieupoważnionych osób jak i nieupoważnionych pojazdów. 3.świadczenia usług ochrony osób i mienia polegających na całodobowym działaniu, mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa życia, zdrowia i nietykalności osobistej oraz działaniu zapobiegającemu przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałaniu powstania szkody wynikającej z tych zdarzeń oraz niedopuszczeniu do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony, na zasadach określonych w ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 532) oraz w ustawie z dnia 03 lipca 2002 r. Prawo lotnicze (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 1431 z późn. zm.) oraz w umowie. 4.Czynności wymienione w pkt 1. - 3. muszą być wykonywane na podstawie i zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony lotnictwa cywilnego oraz wewnętrznymi przepisami Zamawiającego - dotyczy to w szczególności Programu ochrony lotniska i Planu ochrony lotniska, a także zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony osób i mienia. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, zatrudnienia na podstawie umowy o pracę ( w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Dz.U. 2025 r. poz. 277 z późn. zm. – Kodeksu pracy) przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ– Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i ocenia wszystkie oferty, a następnie prowadzi kwalifikację podmiotową oferty najwyżej ocenionej. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający, przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia ofert podmiotowych środków dowodowych.
Interne Kennung: numer referencyjny: P-057/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://modlinairport.pl/ogloszenia-i-przetargi/aktualne Pod powyższym linkiem opublikowane zostaną wszystkie dokumenty dot. przedmiotowego postępowania. Okres związania ofertą – do 11.11.2026r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kontroli bezpieczeństwa i kontroli dostępu oraz ochrona osób i mienia na rzecz Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o.
Interne Kennung: P-057/26