54682-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßenbauarbeiten – Rozbudowa drogi powiatowej nr 3121L Krasnystaw – Niemienice od km 2+188 do km 8+678 o dł. 6,490 km
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa drogi powiatowej nr 3121L Krasnystaw – Niemienice od km 2+188 do km 8+678 o dł. 6,490 km
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie drogi powiatowej nr 3121L Krasnystaw – Niemienice od km 2+188 do km 8+678 o dł. 6,490 km.
Interne KennungSPZP.3610.28.2025.AW
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej: https://zdpkrasnystaw.ezamawiajacy.pl. 3. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: - podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); - komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; - wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 4. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: - zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; - podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; - certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 5. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .zip, .7zip, .pdf., .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .cades, .pades, .sig, 6. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. - znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 7. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 8. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 9. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 10. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 11. Zamawiający informuje, że w bieżącym roku został złożony wniosek o dofinansowanie w 2026 roku ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w zakresie przedmiotowej inwestycji jako zadanie wieloletnie. 12. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Pzp wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie drogi powiatowej nr 3121L Krasnystaw – Niemienice od km 2+188 do km 8+678 o dł. 6,490 km. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w szczególności: 1) budowę nawierzchni drogi powiatowej, 2) budowę ścieżki pieszo-rowerowej - projektowana nawierzchnia z kostki betonowej szarej, 3) budowę chodnika - projektowana nawierzchnia z kostki betonowej szarej, 4) budowę zjazdów indywidualnych - projektowana nawierzchnia z kostki betonowej czerwonej, 5) budowę zjazdów publicznych – projektowana nawierzchnia z betonu asfaltowego, 6) budowę przydrożnych rowów, 7) budowę obustronnych poboczny, 8) budowę przepustów pod zjazdami oraz w ciągu drogi powiatowej, 9) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego w oparciu o projekt stałej organizacji ruchu. 10) przebudowę istniejącego oświetlenia drogowego, 11) budowę sieci kanalizacji deszczowej, W ramach zadania inwestycyjnego przewidziana jest wycinka kolidujących drzew i krzewów. Szczegółowy zakres zadania określa dokumentacja projektowa. 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje także: 1) wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, zgodnie z decyzją ZRID, obowiązującym prawem, normami, zasadami wiedzy technicznej, sztuką budowlaną i niniejszą SWZ, 2) zapewnienie kierownika budowy i kierowników robót przez Wykonawcę, 3) zagospodarowanie terenu: uporządkowanie obszaru przyległego do pasa drogowego, odtworzenie terenów zielonych, 4) przeprowadzenie wymaganych badań, przygotowanie rozliczenia końcowego, opracowanie powykonawczej i geodezyjnej inwentaryzacji i innych niezbędnych czynności zgodnie z wymogami dokumentacji technicznej. Wszystkie elementy i materiały pochodzące z rozbiórek (w tym materiał pochodzący z wycinki drzew i zakrzaczeń) stają się własnością Wykonawcy i powinny być usunięte z terenu budowy w terminie nie kolidującym z wykonaniem innych robót. Powyższy zapis nie dotyczy materiałów przewidzianych do powtórnego wykorzystania. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen