2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług kompleksowego utrzymania czystości, porządku oraz stanu higieniczno-sanitarnego w obiektach sportowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wraz z terenami zewnętrznymi bezpośrednio przylegającymi do budynków
Beschreibung: 1. Rodzaj zamówienia: usługa. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości oraz stanu higieniczno-sanitarnego obiektów sportowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wraz z terenami przyległymi, z podziałem na dwa obiekty: 1) Obiekt nr 1 - Hala Wielofunkcyjna UPWr przy ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu: • powierzchnia do sprzątania wewnętrzna: 2 980 m², • powierzchnia do sprzątania zewnętrzna: 340 m². 2) Obiekt nr 2 - Kryta Pływalnia UPWr przy ul. Chełmońskiego 43a we Wrocławiu: • powierzchnia do sprzątania wewnętrzna: 910 m², • powierzchnia do sprzątania zewnętrzna: 50 m². 1) Szczegółowy zakres czynności, częstotliwość ich wykonywania, wymagania dotyczące organizacji realizacji usługi, standardów utrzymania czystości, stosowanych środków i sprzętu, a także sposób wykonywania poszczególnych prac określa opis przedmiotu zamówienia (dalej: OPZ) stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn. „Projektowane postanowienia umowy” dalej: PPU, stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ. 4. Miejsce realizacji usługi: • Obiekt nr 1 - Hala Wielofunkcyjna UPWr przy ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu • Kryta Pływalnia UPWr przy ul. Chełmońskiego 43a we Wrocławiu 5. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tzn. obejmować cały przedmiot zamówienia (na który składa się łącznie Obiekt nr 1 oraz Obiekt nr 2). 6. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty, której treść pozwoli Zamawiającemu na zweryfikowanie oferty pod względem jej zgodności z treścią SWZ. 7. Treść oferty Wykonawcy musi odpowiadać treści Specyfikacji Warunków Zamówienia. 8. Realizacja zamówienia ma odbywać się z należytą starannością i zgodnie ze wszystkimi wymogami zawartymi w SWZ z załącznikami i ewentualnymi informacjami dla Wykonawców. 9. Umowa zostaje zawarta na okres 36 miesięcy, licząc od dnia rozpoczęcia świadczenia usług, z zastrzeżeniem postanowień dotyczących wznowienia zamówienia. 10. Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia zamówienia na zasadach określonych w SWZ oraz Projektowanych Postanowieniach Umowy. 11. Maksymalny okres wznowienia wynosi 12 miesięcy. 12. Łączny okres realizacji zamówienia, obejmujący zamówienie podstawowe oraz zamówienie realizowane w ramach prawa wznowienia, nie może przekroczyć 48 miesięcy. Szczegółowe zasady dotyczące terminu realizacji zamówienia oraz warunków wznowienia określają Projektowane Postanowienia Umowy stanowiące załącznik do SWZ. 13. Całkowita szacunkowa wartość zamówienia wynosi: 1 708 014,52 zł netto ( w tym 1 258 098,40 zł netto na zamówienie podstawowe, 449 916,12 zł netto na wznowienia)
Interne Kennung: A0CZZ000.240.60.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132 i następ. ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej: „ustawą Pzp” oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności: 1.1. Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (poz. 2415 z póź. zmian.), 1.2. Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (poz. 2452),oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej SWZ. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest tylko za pośrednictwem Platformy Przetargowej (zwanej dalej: „Platformą”) pod adresem: wskazanym w rozdziale 1 SWZ. Ilekroć w dokumentach zamówienia w tym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”), ogłoszeniu lub przepisach o zamówieniach publicznych mowa jest o stronie internetowej prowadzonego postępowania należy przez to rozumieć ww. Platformę. 4. Dokumenty elektroniczne składane w postępowaniu powinny zostać sporządzone w sposób określony w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (poz. 2452). 5. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, dokumenty, o których mowa w art. 94 ust. 2 ustawy Pzp, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 6. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone w ust. 5 powyżej, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (tj. Platformy). 7. Zamawiający dopuszcza formaty danych z katalogu formatów wskazanych w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, w szczególności: .pdf, .doc, .docx, .xls, .rtf, .xps, .odt, .txt, .jpg (Zamawiający rekomenduje na format danych przesyłanych plików format .pdf). 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki. 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów postępowania za wyjątkiem art. 261 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją. 12. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 13. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. 14. Zamawiający nie przeprowadzał wstępnych konsultacji rynkowych przed wszczęciem postępowania. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 16.Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej. 17. Zamawiający nie wymaga sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 18. Zamawiający nie przewiduje zebrania Wykonawców. 19.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Rodzaj zamówienia: usługa. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości oraz stanu higieniczno-sanitarnego obiektów sportowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wraz z terenami przyległymi, z podziałem na dwa obiekty: 1) Obiekt nr 1 - Hala Wielofunkcyjna UPWr przy ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu: • powierzchnia do sprzątania wewnętrzna: 2 980 m², • powierzchnia do sprzątania zewnętrzna: 340 m². 2) Obiekt nr 2 - Kryta Pływalnia UPWr przy ul. Chełmońskiego 43a we Wrocławiu: • powierzchnia do sprzątania wewnętrzna: 910 m², • powierzchnia do sprzątania zewnętrzna: 50 m². 1) Szczegółowy zakres czynności, częstotliwość ich wykonywania, wymagania dotyczące organizacji realizacji usługi, standardów utrzymania czystości, stosowanych środków i sprzętu, a także sposób wykonywania poszczególnych prac określa opis przedmiotu zamówienia (dalej: OPZ) stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn. „Projektowane postanowienia umowy” dalej: PPU, stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ. 4. Miejsce realizacji usługi: • Obiekt nr 1 - Hala Wielofunkcyjna UPWr przy ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu • Kryta Pływalnia UPWr przy ul. Chełmońskiego 43a we Wrocławiu 5. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tzn. obejmować cały przedmiot zamówienia (na który składa się łącznie Obiekt nr 1 oraz Obiekt nr 2). 6. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty, której treść pozwoli Zamawiającemu na zweryfikowanie oferty pod względem jej zgodności z treścią SWZ. 7. Treść oferty Wykonawcy musi odpowiadać treści Specyfikacji Warunków Zamówienia. 8. Realizacja zamówienia ma odbywać się z należytą starannością i zgodnie ze wszystkimi wymogami zawartymi w SWZ z załącznikami i ewentualnymi informacjami dla Wykonawców.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia zamówienia na zasadach określonych w art. 31 ust. 2 ustawy Pzp. 1) Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu realizacji zamówienia po upływie terminu podstawowego, maksymalnie o 12 miesięcy. 2) Wznowienie może nastąpić maksymalnie czterokrotnie, każdorazowo na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. 3) Warunkiem skorzystania z prawa wznowienia jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o wznowieniu zamówienia przed upływem okresu obowiązywania umowy lub aktualnego okresu wznowienia. 4) Wznowienie następuje na warunkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy i nie wymaga zawarcia aneksu. 5) W okresie wznowienia Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji usług w zakresie i na zasadach określonych dla zamówienia podstawowego. 6) Decyzja o skorzystaniu z prawa wznowienia, jego zakresie oraz okresie obowiązywania należy wyłącznie do Zamawiającego. 7) Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa wznowienia albo skorzystania z niego jedynie w części. 8) Szczegółowe zasady realizacji wznowienia zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik do SWZ.