546960-2026 - Ergebnis
Finnland – Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks – Porin kaupungin nurmikoiden ja puhtaanapidon hoitourakka 2026 - 2027 + mahdollinen optio 2028
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Porin kaupungin nurmikoiden ja puhtaanapidon hoitourakka 2026 - 2027 + mahdollinen optio 2028
Beschreibung: Porin kaupungin teknisen toimialan infrayksikön kunnossapito (myöhemmin tilaaja) pyysi tarjouksia Porin kaupungin Pohjois-Porin alueiden nurmikoiden ja puhtaanapidon hoidosta ajalle 01.05.2026 - 30.11.2027 + mahdollinen 1 optio vuodelle 2028. Hankinta on yhdessä osassa: Pohjois-Pori (24,64 ha) Hankinnan arvio 100 000 € / vuosi eli 200 000 € päätösarvo. Sorapintaiset alueiden ja kasviryhmien hoito ei sisälly nurmikonleikkausurakkaan. Nurmikonleikkausurakka käsittää seuraavaa: nurmikoiden leikkauksen siten että pituusvaihtelu on välillä 50 – 170 mm ja puistopeli/leikkikentillä 50 – 100 mm, nurmikoiden esteiden viimeistely joko mekaanisesti tai kemiallisesti, ennen leikkausta tapahtuvan roskien keräyksen, häiritsevän leikkuujätteen poiston, syksyn lehtien murskauksen leikkurilla tai poiston sekä alle 5 m² nurmikon rikkoutumien paikkauksen. Hankintaa avattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteenä olevassa työohjeessa (liite 1). Hankinnan tavoitteet: - edullinen kokonaishinta - laatuvaatimukset toteutuvat ja hoitotoimenpiteet on suoritettu laatuvaatimusten mukaisesti - urakoitsija kykenee hyvään yhteistyöhön ja kehitykseen - kestävää kehitystä edistetään. Tavoitteiden toteuttamiseksi on tilaaja hyvään ja kehittävään yhteistyöhön odottaen palveluntuottajalta aktiivisuutta yhteistyön kehittämisessä. Sopimuskaudella tavoitteena on myös edistää kestävää kehitystä. Tarjouksenpyytäjä pidättää itsellään oikeuden hyväksyä / hylätä jätetyt tarjoukset perustellusta syystä. Porin kaupunki ei maksa korvausta tarjouksen tekemisestä.
Interne Kennung: PRIDno-2025-7535
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks
5. Los
Los: LOT-0000