2. Verfahren
Verfahren
Titel: 02/03/2026 Dostawa i instalacja wyposażenia technologicznego do tlenowego przetwarzania odpadów w systemie membranowym na terenie kompostowni w Bieruniu
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest dostawa i instalacja wyposażenia technologicznego do tlenowego przetwarzania odpadów w systemie membranowym na terenie kompostowni w Bieruniu wraz z przeprowadzeniem szkolenia dla personelu wyznaczonego przez Zamawiającego ( maksymalnie 10 osób) oraz przeprowadzenie rozruchu technologicznego dostarczonego i zainstalowanego wyposażenia. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w załączniku do Specyfikacji Warunków Zamówienia - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań w zakresie dostawy technologii kompostowania, tj. instalację membran oraz automatyki dostarczanego wyposażenia technologicznego do tlenowego przetwarzania odpadów w systemie membranowym, przez co Zamawiający rozumie zestaw sond oraz zestaw komputerowy wchodzące w skład oferowanego przedmiotu zamówienia, a następnie przeprowadzenie rozruchów instalacji i szkolenie personelu Zamawiającego. W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale VIII niniejszej SWZ. Z uwagi na powyższe w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia, Zamawiający wymaga, aby warunki określone w Rozdziale VIII niniejszej SWZ spełniał samodzielnie co najmniej jeden z tych Wykonawców.
Interne Kennung: 02/03/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. – dalej „PZP”). 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów PZP dotyczących zamówień, których wartość jest równa lub przekracza progi unijne. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 PZP, dokona najpierw badania i ceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. W zakresie nieuregulowanym SWZ zastosowanie mają przepisy PZP oraz wydane na jej podstawie akty wykonawcze, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2025 r. poz. 1071 z późn. zm – dalej jako „KC”).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996500 Abwasser-Rechenanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42996600 Ausrüstungen für Sauerstoffanreicherung, 42996800 Absetzbecken, 42996900 Schlammbehandlungsanlage, 44174000 Folien, 19520000 Kunststoffprodukte, 19240000 Spezialgewebe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest dostawa i instalacja wyposażenia technologicznego do tlenowego przetwarzania odpadów w systemie membranowym na terenie kompostowni w Bieruniu wraz z przeprowadzeniem szkolenia dla personelu wyznaczonego przez Zamawiającego ( maksymalnie 10 osób) oraz przeprowadzenie rozruchu technologicznego dostarczonego i zainstalowanego wyposażenia. Za równoważny system tlenowego przetwarzania odpadów biodegradowalnych Zamawiający uzna taki system, który opiera się na półprzepuszczalnych membranach, pozytywnym napowietrzaniu i systemie sterowania. Wyposażony będzie w technologia zamkniętych bioreaktorów spełniających wymagania BAT i przykrytych membraną. Przeznaczonym do kompostowania wszystkich odpadów biodegradowalnych /organicznych w tym osadów ściekowych i bioodpadów (zielone, kuchenne). System za pomocą kontrolowanego kompostowania winien być zdolny do przeprowadzenia procesów higienizacji (w okresie nie dłuższym niż 15 dni właściwego kompostowania) oraz stabilizacji organicznej materiału wejściowego. System powinien działać bez zraszania złoża odpadów, i wyposażony w kanały zdolne do odprowadzania odcieków procesowych. Kompostowanie odpadów nie może trwać dłużej niż 50 i składać się z co najmniej dwóch faz (nie krótszych niż 20 dni, ale nie dłuższych niż 25 dni) w trakcie których odpad przerzucany jest jeden raz, po pierwszych trzech tygodniach a utrata masy podczas całego procesu to nie mniej niż 15% względem masy materiału wejściowego. System powinien mieć możliwość mieszania kompostowanego odpadu z materiałem strukturalnym, składającym się ze zrębków drewnianych o wielkości od 40 do 120 mm oraz rozdrobnionych wstępnie gałęzi różnego rodzaju. W efekcie zmieszania odpadu z materiałem strukturalnym w proporcji masowej 1:1 winna powstać mieszanka kompostowa gotowa do zasypania w boksach. Po zakończeniu procesu pod membranami mieszanka kompostowa winna podlegać procesowi przesiewania na sicie o oczku nie mniejszym niż 15 mm i nie większym niż 25 mm. Frakcja podsitowa winna być frakcją gotowego kompostu. Frakcja nadsitowa powinna być zdatna do wykorzystania jako element materiału strukturalnego w kolejnym procesie kompostowania. Poziom odzysku materiału strukturalnego nie powinien być mniejszy niż 70%. Uzyskany kompost powinien być zdatny do zbycia w obrocie gospodarczym. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań w zakresie dostawy technologii kompostowania, tj. instalację membran oraz automatyki dostarczanego wyposażenia technologicznego do tlenowego przetwarzania odpadów w systemie membranowym, przez co Zamawiający rozumie zestaw sond oraz zestaw komputerowy wchodzące w skład oferowanego przedmiotu zamówienia, a następnie przeprowadzenie rozruchów instalacji i szkolenie personelu Zamawiającego. W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale VIII niniejszej SWZ. Z uwagi na powyższe w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia, Zamawiający wymaga, aby warunki określone w Rozdziale VIII niniejszej SWZ spełniał samodzielnie co najmniej jeden z tych Wykonawców.