2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów z terenu Gminy Cewice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport do Instalacji Przetwarzania Odpadów w Czarnówku odpadów z terenu Gminy Cewice w okresie od 1 października 2026 roku do 30 września 2029 roku. W ramach zakresu przedmiotu zamówienia wydzielono dwie części postępowania. Każdy z Wykonawców może złożyć ofertę na jedną lub dwie części przedmiotu zamówienia. Część I zamówienia – Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Cewice i ich transport do Instalacji Komunalnej, w okresie od dnia 01.10.2026 r. do 30.09.2029 r. Część II zamówienia – Transport odpadów selektywnie zebranych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Cewicach do Instalacji Komunalnej, w okresie od dnia 01.10.26 r. do 30.09.2029 r.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Cewice i ich transport do Instalacji Komunalnej, w okresie od dnia 01.10.2026 r. do 30.09.2029 r
Beschreibung: Część I zamówienia – Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Cewice i ich transport do Instalacji Komunalnej, w okresie od dnia 01.10.2026 r. do 30.09.2029 r.2.1.Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Cewice i ich transport do Instalacji Komunalnej, w okresie od dnia 01.10.2026 r. do 30.09.2029 r. Określenie „właściciel nieruchomości” oznacza osobę, o której mowa w art. 2 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.). 2.2. Świadczenie usługi opisanej w punkcie 2.1. obejmuje: 1) Selektywne odbieranie następujących frakcji odpadów komunalnych: a) zmieszane odpady komunalne (20 03 01) b) opakowania z papieru i tektury (15 01 01) c) zmieszane odpady opakowaniowe (15 01 06) d) opakowania z tworzyw sztucznych (15 01 02) e) opakowania ze szkła (15 01 07) f) bioodpady, odpady ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08) g) popiół z palenisk domowych (20 01 99) h) odzież (20 01 10) i) naturalne choinki, z zastrzeżeniem, że ich odbiór realizowany będzie w dwóch terminach w miesiącu styczeń (20 02 01) j) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (20 01 35* 20 01 36) k) odpady wielkogabarytowe (20 03 07) 2) Odbiór w/w odpadów komunalnych z pojemników lub w workach na odpady komunalne oraz transport do Instalacji Komunalnej. Odpady wymienione w punktach 1i) – 1k) będą odbierane bez umieszczania ich w workach i pojemnikach. 3) Dla zabudowy jednorodzinnej Wykonawca zakupi oraz dostarczy do właścicieli nieruchomości worki oraz pojemniki do gromadzenia selektywnie zebranych odpadów komunalnych, z przeznaczeniem na: a) odpady z tworzyw sztucznych, metali, opakowań wielomateriałowych – worek żółty (120 litrów) b) odpady ze szkła – pojemnik zielony (120 litrów) c) bioodpady – pojemnik brązowy (240 litrów) d) popiół z palenisk domowych – pojemnik szary (120 litrów) e) papier, tektura – pojemnik niebieski (240 litrów) 4) Worki i pojemniki do gromadzenia selektywnie zebranych odpadów komunalnych zakupuje i dystrybuuje Wykonawca. Koszt zakupu worków i pojemników ponosi Wykonawca. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć i wyposażyć do 30.11.2026 r. właścicieli nieruchomości: a) worki do selektywnego zbierania zmieszanych odpadów opakowaniowych, w ilości wystarczającej do odebrania wszystkich selektywnie zebranych odpadów na nieruchomość, przy zachowaniu częstotliwości wywozu przewidzianej dla danego typu nieruchomości, o pojemności co najmniej 120 litrów. W zabudowie jednorodzinnej worki w kolorze żółtym będą dostarczane w systemie jeden pusty worek za jeden odebrany worek. Puste worki będą pozostawiane przez Wykonawcę na terenie nieruchomości w miejscu widocznym dla właściciela, uniemożliwiającym ich porwanie przez wiatr. Worki powinny być wykonane z materiału oraz w sposób zapewniający odpowiednią wytrzymałość mechaniczną ( nie ulegające rozerwaniu przy pełnym ich napełnieniu odpowiednią frakcją odpadów).1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu aktualnych przepisów Kodeksu Pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia: a) Kierowanie pojazdami skierowanymi do realizacji przedmiotu zamówienia b) Pracownicy obsługi pojazdu\ 2.15. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udostępnił mieszkańcom darmową aplikacje na telefon, która umożliwi: - otrzymywanie powiadomień o nadchodzących odbiorach odpadów, - udostępnieniu harmonogramu odbioru odpadów dla mieszkańców, - informacji dotyczących funkcjonowania Pszok-u - informacji na temat prawidłowej segregacji Obowiązkiem Wykonawcy będzie wprowadzenie na bieżąco danych do aplikacji: harmonogramów, informacji o Pszok-u, segregacji odpadów. Wykonawca udostępni na harmonogramie papierowym informację o możliwości zainstalowania aplikacji oraz instrukcję obsługi. 2.16. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca sporządził ulotkę w formie magnesu dla mieszkańców gminy Cewice o parametrach: - magnes o wymiarach 12 x 17 cm, - folia magnetyczna do 0,6 mm elastyczna, dobrze dopasowująca się do powierzchni lodówki, - laminat ochronny błyszczący, który zabezpiecza przed ścieraniem i wilgocią z grafiką przedstawiającą zasady segregacji odpadów komunalnych, - wzór oraz szczegółowy tekst ulotki na temat zasad segregacji Wykonawca uzgodni z Zamawiającym - Wykonawca dostarczy Zamawiającemu 2665 sztuk ulotki w formie magnesu 2.17. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przeprowadził w każdej placówce oświatowej na terenie Gminy Cewice zajęcia informacyjno-edukacyjne, których tematyka będzie dotyczyła: promocji selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z wyjaśnieniem zasad segregacji odpadów funkcjonujących na terenie Gminy Cewice. hierarchii sposobów postępowania z odpadami( ze szczególnym naciskiem na zapobieganie powstawaniu odpadów). Na terenie Gminy Cewice znajduje się 7 placówek oświatowych: 1. Szkoła Podstawowa w Łebuni 2. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie Lęborskim 3. Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym w Przerytem 4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach 5. Zespół Szkół w Cewicach 6. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowinie 7. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie Zamawiający wymaga przeprowadzenia łącznie minimum 7 godzin lekcyjnych zajęć (minimum 2 godziny lekcyjne zajęć w każdej placówce oświatowej). Terminy zajęć powinny zostać uzgodnione z dyrektorem każdej z placówek oświatowych, a następnie harmonogram spotkań powinien zostać przekazany Zamawiającemu. Wykonawca może zaproponować większą liczbę godzin lekcyjnych. Spowoduje to większą liczbę punktów przyznanych podczas oceny ofert, zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi niniejszą SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.30.2026.ZKD..
Los: LOT-0002
Titel: Transport odpadów selektywnie zebranych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Cewicach do Instalacji Komunalnej, w okresie od dnia 01.10.2026 r. do 30.09.2029 r.
Beschreibung: Część II zamówienia – Transport odpadów selektywnie zebranych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Cewicach do Instalacji Komunalnej, w okresie od dnia 01.10.26 r. do 30.09.2029 r.2.1. Wykonawca będzie zobowiązany do odbioru i transportu odpadów selektywnie zebranych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Cewicach. 2.2. Przedmiotem zamówienia jest: 2.2.1. Świadczenie usług w zakresie transportu odpadów selektywnie zabranych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanym dalej PSZOK, obsługującego właścicieli nieruchomości zamieszkałych z obszaru Gminy Cewice, spełniającego następujące warunki: a) Nieruchomość, na której został utworzony PSZOK stanowi własność Zamawiającego i posiada on prawo do dysponowania nieruchomością. b) PSZOK zlokalizowany jest w miejscowości Cewice przy ul. Zielonej 47, 84-312 Cewice. c) Lokalizacja PSZOK umożliwia dojazd dla mieszkańców oraz zaparkowanie przy lub na terenie PSZOK. d) Wyposażony w zamykane pojemniki i kontenery oraz wiaty, chroniące zebrane odpady przed wpływem czynników atmosferycznych i dostępem zwierząt. e) Wyposażony w wagę towarową z ważnym świadectwem zgodności i legalizacją Głównego Urzędu Miar. f) Teren jest ogrodzony, oświetlony, utwardzony oraz wyposażony w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych pochodzących z terenu PSZOK, zgodnie z wymaganiami określonymi przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2017r., Prawo Wodne ( DZ. U. z 2025 r. poz. 960 z póź. zm.) g) Na terenie PSZOK znajduje się odpowiedniej wielkości plac manewrowy, umożliwiający swobodny dostęp pojazdów dowożących, jak też wywożących odpady. h) Na terenie PSZOK znajduje się pomieszczenie socjalne o wielkości odpowiadającej ilości osób zatrudnionych, wyposażone w: sanitariat, energię elektryczną, bieżącą wodę oraz ogrzewanie. i) Lokalizacja PSZOK jest zgodna z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, przepisami prawa budowlanego, ochrony środowiska, przepisów bhp 2.2.2. Wykonawca jest obowiązany, w związku z realizacją zamówienia do: a) Usuwania odpadów ( transport do odpowiedniej instalacji) b) Transport następujących rodzajów odpadów. Kod Odpadu Rodzaj odpadu 150101 Opakowania z papieru i tektury 150102 Opakowania z tworzyw sztucznych 150106 Zmieszane odpady opakowaniowe 150107 Opakowania ze szkła 160103 Zużyte opony 170103 Odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia 170182 Inne nie wymienione odpady 170202 Szkło 170203 Tworzywa sztuczne 200108 Odpady ulegające biodegradacji 200110 Odzież 200111 Tekstylia 200121 Lampy 200132 Leki inne niż wymienione w 20 01 31 200134 Baterie i akumulatory inne niż 200133 200135 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123 zawierające niebezpieczne składniki 200136 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione 200121, 200123 i 200135 200201 Bioodpady 200199 Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny 200307 Odpady wielkogabarytowe c) Wykonawca jest zobowiązany do wystawienia faktury do 10-tego dnia każdego miesiąca, w którym nastąpiła usługa odbioru i transportu z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Cewicach do Instalacji Komunalnej. d) Wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. z 2025 r., poz. 647 ze zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.) e) Koszt zagospodarowania odpadów z PSZOK w Instalacji Komunalnej stanowi koszt Zamawiającego. f) Zamawiający jest zobowiązany wystawić Karty Przekazania Odpadów do Instalacji Komunalnej po oddaniu odpadów z PSZOK. g) Wykonawca jest zobowiązany do wywozu odpadów z PSZOK Cewice na zgłoszenie telefoniczne. 2.3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przeprowadził w każdej placówce oświatowej na terenie Gminy Cewice zajęcia informacyjno-edukacyjne, których tematyka będzie dotyczyła: promocji selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z wyjaśnieniem zasad segregacji odpadów funkcjonujących na terenie Gminy Cewice. hierarchii sposobów postępowania z odpadami( ze szczególnym naciskiem na zapobieganie powstawaniu odpadów). Na terenie Gminy Cewice znajduje się 7 placówek oświatowych: 1. Szkoła Podstawowa w Łebuni 2. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie Lęborskim 3. Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym w Przerytem 4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach 5. Zespół Szkół w Cewicach 6. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowinie 7. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie Zamawiający wymaga przeprowadzenia łącznie minimum 7 godzin lekcyjnych zajęć (minimum 1 godzina lekcyjna zajęć w każdej placówce oświatowej). Terminy zajęć powinny zostać uzgodnione z dyrektorem każdej z placówek oświatowych, a następnie harmonogram spotkań powinien zostać przekazany Zamawiającemu. Wykonawca może zaproponować większą liczbę godzin lekcyjnych. Spowoduje to większą liczbę punktów przyznanych podczas oceny ofert, zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi niniejszą SWZ Wymagania związane z zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy dla części II zamówienia 1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu aktualnych przepisów Kodeksu Pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia: a) Kierowanie pojazdami skierowanymi do realizacji przedmiotu zamówienia b) Pracownicy obsługi pojazdu
Interne Kennung: ZP.271.30.2026.ZKD...