See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie rocznego przeglądu okresowego w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie w 2026 roku.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi przeglądów, napraw i badań w zakresie technologii i elektroenergetyki w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie.
Vorherige Bekanntmachung: 409882-2026
Interne Kennung: WE.251.03.2026.GT
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotowe postępowanie dotyczy wykonania przeglądu rocznego urządzeń i instalacji eksploatowanych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów. Przegląd roczny jest wymagany zarówno przez dokumentacje techniczno-ruchowe poszczególnych urządzeń, jak również wynika z zasad dobrej praktyki inżynierskiej oraz wymogów zapewnienia bezpiecznej i niezawodnej eksploatacji instalacji. Celem realizacji przeglądu jest utrzymanie urządzeń w stanie technicznym gwarantującym prawidłową pracę instalacji przez okres co najmniej kolejnych 12 miesięcy, ograniczenie ryzyka wystąpienia awarii oraz zapewnienie ciągłości realizacji podstawowych zadań Zakładu. Pierwotnie wszczęte postępowanie zostało unieważnione w części dotyczącej wybranych zakresów prac. Konieczność powtórzenia postępowania powoduje istotne skrócenie czasu pozostającego do wykonania przeglądów w terminach wynikających z harmonogramu eksploatacyjnego. Przeprowadzenie postępowania w standardowych terminach mogłoby skutkować brakiem możliwości wykonania przeglądów przed upływem terminów wymaganych przez dokumentację techniczną urządzeń, a w konsekwencji zwiększeniem ryzyka awarii, nieplanowanych postojów instalacji oraz ograniczeniem zdolności operacyjnych Zakładu. Z uwagi na konieczność zachowania ciągłości pracy instalacji, zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń oraz dotrzymania terminów przeglądów wynikających z wymagań producentów i zasad prawidłowej gospodarki technicznej, zachodzi potrzeba przeprowadzenia powtórnego postępowania w procedurze przyspieszonej. Skrócenie terminów jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia i terminowej realizacji prac, której niedochowanie mogłoby narazić Zamawiającego na poważne konsekwencje techniczne, organizacyjne i finansowe.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44212317 Gerüstkonstruktionen, 90913100 Tankreinigung, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 71355000 Vermessungsarbeiten, 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung, 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten, 65120000 Betrieb einer Wasseraufbereitungsanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Czyszczenie Instalacji oczyszczania spalin (IOS) dla linii nr 1 oraz linii nr 2.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi przeglądów, napraw, remontów i badan w zakresie technologii i elektroenergetyki w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie zgodnie z OPZ.
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 90913100 Tankreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 90513500 Aufbereitung und Entsorgung von flüssigen Abfällen
Los: LOT-0002
Titel: Przegląd i remont instalacji pomocniczych linii 1 i 2
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Przegląd i serwis Instalacji Oczyszczania Ścieków
Interne Kennung: Część 3 zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Montaż fabrycznie nowego wymiennika spaliny-spaliny na IOS linii nr 1
Interne Kennung: Część 4 zamówienia