2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu sieciowego-routerów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu sieciowego - routerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.330.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zakup sprzętu jest konieczny do uruchomienia i prawidłowej oraz terminowej realizacji przedsięwzięcia pn. „e-Granty: Platforma Finansowania Nauki Badań i Rozwoju”. Nowo uruchamiane postępowanie stanowi kontynuację zakończonego postępowania przetargowego znak sprawy: DZ.250.110.2026, w związku z unieważnieniem postępowania w części C zamówienia, w wyniku wycofania się Wykonawcy z podpisania umowy. W ww. części została złożona jedna oferta. Zamawiający na podstawie dokumentacji przedmiotowego postępowania dokonał ponownej analizy rynku pod kątem finansowym jak i uwarunkowań rynkowych odnoszących się do terminu realizacji ewentualnych dostaw. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. W chwili obecnej rynek IT na świecie jest bardzo dynamiczny i zmienny. Przedłużające procedury mają bardzo duży wpływ na terminy realizacji dostaw sprzętu oraz podtrzymanie cen ofert otrzymanych od potencjalnych Wykonawców. W ocenie Zamawiającego skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym będzie w stanie zapoznać się z dokumentacją postępowania, wyjaśnić wątpliwości w drodze procedury zadawania pytań, przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zamówienia. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia oraz pilność potrzeby Zamawiającego, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32413100 Router für Netzwerke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część A: Router typ I
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część A
Menge: 2 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Część B: Router typ II
Interne Kennung: Część B
Menge: 1 Stück