See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona fizyczna i elektroniczna obiektów oraz konwojowanie wartości pieniężnych Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy - sp. z o.o
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi ochrony osób i mienia, fizycznej i elektronicznej oraz konwojowanie wartości pieniężnych Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy - sp. z o.o. w okresie 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 1.10.2025 r., zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, tj.: - ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r o ochronie osób i mienia (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 532, z poźn. zm.), zwaną dalej „UOOM”, - rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 992) - ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t.j. Dz.U. z 2024 poz. 632), - rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne (t.j. Dz.U. 2016 poz. 793, z poźn. zm.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie zamówienia podstawowego oraz objętego prawem opcji został określony w dokumencie pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia” (dalej jako „OPZ” lub „WZ”), stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ oraz w dokumencie pn. „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ. Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji, zgodnie z art. 441 UPZP, w zakresie zlecania Wykonawcy wykonania dodatkowych Usług Zwiększonej Ochrony w ramach Prawa Opcji określonego (wraz z terminami jego zastosowania) w proponowanych postanowieniach umowy zawartych we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ (w §6 Umowy).
Vorherige Bekanntmachung: 547785-2025
Interne Kennung: ZP-001/U/RZ/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 392 ust 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn zm.)
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest jako zamówienie sektorowe na usługi społeczne i inne szczególne usługi, na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 378 oraz art. 392 ust. 1 i 2 UPZP w trybie przetargu nieograniczonego ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn zm. - „UPZP”) oraz aktów wykonawczych do UPZP. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień sektorowych na usługi społeczne i inne szczególne usługi, o wartości równej lub przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 1 000 000 euro. 3. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia będących przedmiotem postępowania, tj. bezpośredniej ochrony fizycznej obiektu. 4. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 i 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79714000 Überwachungsdienste, 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ochrona fizyczna i elektroniczna obiektów oraz konwojowanie wartości pieniężnych Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy - sp. z o.o.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji, zgodnie z art. 441 UPZP, w zakresie zlecania Wykonawcy wykonania dodatkowych Usług Zwiększonej Ochrony w ramach Prawa Opcji określonego (wraz z terminami jego zastosowania) w proponowanych postanowieniach umowy zawartych we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ (w §6 Umowy).