547490-2026 - Ergebnis
Rumänien – Verbrauchsmaterial für Nierendialyse – Furnizare Consumabile PN Dializa si Dezinfectanti Aferenti
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Consumabile PN Dializa si Dezinfectanti Aferenti
Beschreibung: Prin achizitionarea consumabilelor de dializa descrise in Anexa 1 - Specificatii Tehnice- la Caietul de Sarcini, autoritatea contractanta doreste sa raspunda necesitatilor identificate in cadrul spitalului. Luand in considerare obiectul achizitiei si valoarea estimata ce depaseste pragurile prevazute de art. 7 , alin (1), litera C din Legea 98/2016, se va organiza procedura de Licitatie deschisa, astfel incat se poate considera ca avem un grad inalt de complexitate, Avand in vedere numarul mare al pacientilor dializati atat cronici cat si acuti care este in crestere, aproximativ 550 de dialize/ luna din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Satu Mare iar un aparat se foloseste pe un pacient timp de 4 ore plus 1 ora dezinfectia care este necesara dupa fiecare sedinta de hemodiliza. Castigatorul lotului 1 va pune la dispozitie cu titlu gratuit, pe toata perioada de desfasurare a acordului cadru 12 aparate de hemodializa, din care 7 (sapte) aparate cu pompa dubla si 5 (cinci) aparate cu pompa simpla ptr desfasurarea activitatii Centrului de Dializa, avand functia de monitorizare acces venos si trebuie sa fie compatibile cu liniile aferente lotului 1. Cinci (5) din cele 12 aparate trebuie sa fie dotate cu modul BTM :2 aparate cu pompa dubla si 3 aparate cu pompa simpla.De asemenea, se va asigura servisare si mentenanta gratuita pe durata celor 36 de luni. Instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului operator se efectueaza de catre furnizor la beneficiar, in locatia de livrare, cu personal autorizat si sunt operatii incluse in pret. Se va anexa o declaratie in acest sens. Nu se accepta oferte partiale. Se va incheia acord cadru pe o perioada de 36 luni. In intervalul unui an calendaristic se preconizeaza ca se vor incheia un numar estimativ de minim 1 contracte subsecvente si un numar maxim de 12 contracte subsecvente. Cantitatile minime si maxime estimate ale contractelor subsecvente se regasesc in Anexa la Caiet de sarcini. Frecventa contractelor subsecvente va fi la maxim 12 luni. Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimative. Promitentul-achizitor nu se obligă a achizitiona nici cantitatea minima nici cea maxima pe parcursul acordului-cadru, specificata in anexa. Cantitatea ce se preconizeaza a fi achizitionata pe parcursul acordului-cadru si specificata in documentatia de atribuire va fi achizitionata in functie de existenta fondurilor alocate cu aceasta destinatie si de necesitatile autoritatii contractante. In cazul temeinic justificat, cantitatea maxima estimata in acordul cadru poate fi suplimentata in conformitate cu prevederile art. 221 Legea 98/2016 privind achizitiile publice. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
Interne Kennung: 3963722_2026_PAAPD1599696
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33181520 Verbrauchsmaterial für Nierendialyse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CONSUMABILE DIALIZA
Beschreibung: Lotul contine 17 subloturi. Cantitatile si valoarile pe fiecare sublot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 3,038,352.00 de ron. Valoarea garantiei de participare/lot 1 este de 30,383.52 ron.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Teste apa/reziduuri
Beschreibung: Lotul contine 3 de subloturi. Cantitatile si valoarile pe fiecare sublot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12luni/ lot este de 156,000.00 ron. Valoarea garantiei de participare/lot 2 este de 1,560.00 ron.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Abord vascular/venos
Beschreibung: Lotul contine 9 subloturi. Cantitatile si valoarile pe fiecare sublot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12luni/ lot este de 1,211,760.00 ron. Valoarea garantiei de participare/lot 3 este de 12,117.60 ron.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Materiale Dializa Peritoneala
Beschreibung: Lotul contine 6 subloturi. Cantitatile si valoarile pe fiecare sublot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 283,300.00 de ron. Valoarea garantiei de participare/lot 1 este de 2,833.00 ron.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Dezinfectanti Dializa
Beschreibung: Lotul contine subloturi. Cantitatile si valoarile pe fiecare sublot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/36 luni/ lot este de 236,400.000 ron. Valoarea garantiei de participare/lot este de 2,364.00 ron.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Materiale inchidere cateter
Beschreibung: Lotul contine 2 subloturi. Cantitatile si valoarile pe fiecare sublot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12luni/ lot este de 642,000.00 ron. Valoarea garantiei de participare/lot este de 6,420.00 ron.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Dializor tip Sureflux
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI= 4320 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 9504 VALOARE MINIMA/36 LUNI= 367,200.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI= 807,840.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 269,280.00
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Ingrijire Fistula /cateter
Beschreibung: Lotul contine 6 de subloturi. Cantitatile si valoarile pe fiecare sublot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este de 500,250.00ron. Valoarea garantiei de participare/lot este de 5,002.50 ron.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Set cleme schimb
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI= 15 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 30 VALOARE MINIMA/36 LUNI= 555.00 RON VALOARE MAXIMA/36 LUNI= 1,110.00 RON VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 444.00 RON
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Linie de presiune Pressure line
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI= 20 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 30 VALOARE MINIMA/36 LUNI= 240.00 RON VALOARE MAXIMA/36 LUNI= 360.00 RON VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 180.00
Interne Kennung: 10