547513-2026 - Wettbewerb
Polen – Bremsbacken – Dostawa wstawek hamulcowych żeliwnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wstawek hamulcowych żeliwnych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 38 000 szt. fabrycznie nowych wstawek hamulcowych żeliwnych DO-380 B z dylatacjami do elektrycznych zespołów trakcyjnych. 2. Zamawiający wymaga, aby: 1) przedmiot zamówienia był zgodny z normą ZN-07/PKP CARGO 8, 2) wstawki hamulcowe były najwyższej jakości, wykonane z żeliwa wysokofosforowego odpornego na ścieranie w gatunku P10 wg normy ZN-07/PKP CARGO 4, polskiej normy PN-K-88151:2002 oraz karty UIC 832 wydanej przez Międzynarodowy Związek Kolei, 3) na przedmiot zamówienia Wykonawca posiadał Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typowego elementu pojazdu szynowego wydane przez Urząd Transportu Kolejowego (dawniej Głównego Inspektora Kolejnictwa). 3. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, które odwołują się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych, normom, ocenom technicznym, specyfikacjom technicznym i systemom referencji technicznych, wskazanym w SWZ i załącznikach jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest do wykazania pisemnie równoważności zaoferowanych parametrów technicznych w odniesieniu do przedmiotu zamówienia. Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Jeżeli Wykonawca zamierza powołać się na urzędowy certyfikat, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, zobowiązany jest wskazać to w części II sekcji A JEDZ, podając: numer i oznaczenie certyfikatu, pełną nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał dokument, okres ważności certyfikatu oraz dokładny zakres podstaw wykluczenia lub warunków udziału w odniesieniu, do których Wykonawca powołuje się na ten certyfikat. 5. Szczegółowy opis, wymagania, sposób oraz zakres realizacji zamówienia został określony w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungMWZ8.27.58.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowy opis, zakres, wymagania, sposób przygotowania ofert oraz zasady ich oceny zostały zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). SWZ zostanie zamieszczona na Platformie Zakupowej "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. pod adresem: https://km.eb2b.com.pl i pod nazwą postępowania „Dostawa wstawek hamulcowych żeliwnych", znak: MWZ8.27.58.2026.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34322500 Bremsbacken
5. Los
LosLOT-0001