2. Verfahren
Verfahren
Titel: PD: „Domov pro seniory Jesenec – výstavba nové budovy“
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace novostavby pro poskytování sociálních služeb příspěvkové organizace Olomouckého kraje Domov pro seniory Jesenec, se sídlem Jesenec 1, 798 53 Jesenec, IČO: 71197702. Novostavba bude poskytovat pobytové služby 70 klientům se sníženou soběstačností zejména z důvodu věku. Projekt musí respektovat specifické požadavky na bezbariérovost, bezpečnost uživatelů, hygienické a provozní standardy pro sociální služby a energetickou efektivitu. Projektová dokumentace bude také řešit nezbytné související investice spočívající v demolici stávajících objektů na pozemku parc. č. st. 28/2 (budova č.p. 109 a hospodářská budova na hranici s pozemky parc. č. 430/6, 430/5, a st. p. 28/1 k.ú. Jesenec). Součástí bude rovněž kompletní úprava dotčených pozemků, zahrnující návrh venkovních zpevněných i nezpevněných ploch, výsadbu zeleně a řešení napojení objektu na dopravní a technickou infrastrukturu. Domov pro seniory bude umístěn v severní části centrální zástavby obce, na pozemcích ve svažitém terénu v návaznosti na stávající areál sociální péče. Objekt je řešen jako tři vzájemně propojené hmoty situované po vrstevnici, propojené centrálním komunikačním objektem, který zajišťuje bezbariérové propojení všech podlaží výtahy a schodišti. 1. nadzemní podlaží bude sloužit výhradně zaměstnancům. Bude zde administrativní zázemí, šatny, denní místnosti, kuchyně, prádelna, sklady, technické provozy, krytá parkovací stání a objekt odpadového hospodářství. Součástí objektu A bude samostatně přístupný prostor pro drobné služby využitelné klienty i veřejností. 2. nadzemní podlaží tvoří hlavní vstupní úroveň pro klienty a návštěvníky. Bude zde vstupní foyer a návaznost na krátkodobá parkovací stání. V této úrovni budou umístěny klientské pokoje v objektech A a B (s balkony), společné jídelny s kuchyňkami, knihovna, herna a pracoviště sociálních pracovníků, fyzioterapie a rehabilitace. V objektu C bude umístěno podzemní parkoviště pro zaměstnance. 3. nadzemní podlaží zahrnuje největší část ubytovacích kapacit a také hlavní zázemí zdravotního a pečujícího personálu. Součástí je kaple a rozlučková místnost. Pokoje doplňují jídelny, knihovny a pobytové místnosti. K této úrovni náleží pobytový dvůr s venkovním vybavením (altán, výsadba, cvičební prvky, vyvýšené záhony). 4. a 5. nadzemní podlaží jsou součástí pouze objektu C a obsahují jednolůžkové pokoje, z nichž část má balkony nebo výstup do zahrady. Vyšší podlaží zahrnují pracovny a menší provozní zázemí. V této části má komunikační objekt podobu prosklené nadstavby. Součástí návrhu bude také umístění ČOV s vsakováním, neboť obec Jesenec není napojena na splaškovou kanalizaci. Parkovací plochy budou navrženy v několika výškových úrovních v rozsahu odpovídajícím platným předpisům. Jednotlivé objekty budou propojeny spojovacími koridory. Součástí projektu bude analýza provozních nákladů, s variantním řešením energetických zdrojů a energetické náročnosti ovlivněné technickým řešením pavilonu. Výsledkem analýzy budou 3 varianty investičních vs. provozních nákladů, s výhledem na 10 let (dále jen „Analýza provozních nákladů“). Součástí dokumentace budou veškeré profesní části, zejména ZTI, vytápění, chlazení, MaR, VZT, slaboproud, elektroinstalace, interiérové vybavení, zdravotnické technologie a jejich rozvody, strojní vybavení, hospodaření s dešťovými vodami a jejich zpětné využívání, návrh instalace FVE panelů a návrh barevného a materiálového řešení všech vnitřních i vnějších povrchů. Dokumentace bude řešit také úpravy stávajících venkovních zpevněných ploch a napojení objektu na dopravní a technickou infrastrukturu. Podkladem pro zpracování projektové dokumentace je architektonická studie „Domov pro seniory Jesenec – výstavba nové budovy“ zpracovaná Ing. arch. Jiřím Markevičem, IČO: 88256367 a Ing. Arch. Vendulou Markevičovou, Ph.D., IČO: 75590905, Public Atelier, Mírové náměstí 7, 748 01 Hlučín. Projektová dokumentace ve všech stupních bude zpracována metodou BIM, tj. včetně zpracování informačního modelu stavby (IMS) a informačních kontejnerů. Podrobná specifikace závazných požadavků na využití metody BIM je uvedena v dokumentech: BIM protokol včetně jeho příloh: 1. Požadavky na výměnu informací (EIR), 2. (Předběžný) Plán realizace BIM.
Interne Kennung: PD Jesenec BIM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: dle ZZVZ
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: uvedeno v návrhu SML, info i v ZD