2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe utrzymanie czystości w pomieszczeniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe utrzymanie czystości w pomieszczeniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załącznikach nr 2, 3, 4, 5 i 6 do specyfikacji warunków zamówienia
Interne Kennung: ZP-PN-4/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu składania ofert wynika z powodu zaistnienia stanu pilnej konieczności zapewnienia ciągłości wykonywania usługi. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie zadań określonych w niniejszym postępowaniu. Z uwagi na to, że za około ponad dwa miesiąca kończy się umowa na usługę ciągłego i powtarzającego się świadczenia usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości w pomieszczeniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku, a utrzymywanie czystości w pomieszczeniach musi odbywać się w sposób niezakłócony, ciągły uzasadnia zastosowanie przedmiotowej przesłanki i skrócenie terminu składania ofert. Jak to już wskazano powyżej realizacja przedmiotu zamówienia ma szczególne znaczenie dla dobra pacjentów korzystających ze świadczeń Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Niezależnie od powyższego, nawet, gdyby uznać, że rozpatrywane skrócenie terminu składania ofert wynika z przyczyn zależnych od Zamawiającego, to i tak pozostaje to bez żadnego wpływu na istnienie takiego uprawnienia po stronie Zamawiającego. Utrzymanie terminu składania ofert o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych, uniemożliwiłoby zachowanie ciągłości usług, przez co mógłby ucierpieć szeroko pojęty interes społeczny oraz interes Zamawiającego. Mając na uwadze powyższe Zamawiający skrócił termin składania ofert określony w art. 138 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90914000 Parkplatzreinigung, 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega, że powierzchnia podana przedmiotu zamówienia jest niezbędną do obliczenia ceny przez Wykonawcę, tzw. zamówienie podstawowe, jednocześnie korzystając z prawa opcji w trakcie realizacji umowy zawartej w ramach niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wielkości powierzchni objętej usługą, o której mowa w nieniniejszym postępowaniu oraz zmiany zakresu oraz częstotliwości w zależności od aktualnych potrzeb oraz okoliczności w czasie trwania zawartej umowy w ramach niniejszego postępowania w zależności od aktualnych potrzeb Zamawiającego, jednakże maksymalna wartość zapotrzebowania na przedmiot zamówienia w trakcie trwania umowy będzie nie większa niż 20 % całkowitej wartości zawartej umowy w ramach niniejszego postepowania.