2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych zlokalizowanych na terenie Gminy Bieruń.
Beschreibung: I. Ogólna charakterystyka gminy Bieruń w kontekście odbioru odpadów komunalnych UWAGA: poniższe dane są danymi dostępnymi Zamawiającemu w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego. Zamawiający doprecyzuje poniższe dane w ogłoszonym postępowaniu przetargowym. 1. Powierzchnia gminy Bieruń – 4 049 ha. 2. Liczba nieruchomości niezamieszkałych objętych systemem gospodarki odpadami na dzień 30 czerwca 2026 r. – 189. 3. Szacunkowe ilości odpadów (w Mg) przewidywane do odebrania w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 roku – 448,30 Mg, w tym: Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: 377,00 Mg; Papier i tektura, opakowania z papieru i tektury: 33,00 Mg; Metale i tworzywa sztuczne, opakowania z tw. sztucznych i metali: 19,00 Mg; Szkło, opakowania ze szkła: 9,30 Mg; Odpady ulegające biodegradacji: 0,90 Mg; Odpady kuchenne ulegające biodegradacji: 8,50 Mg; Popiół ex.: 0,60 Mg. 4. Zamawiający zastrzega, że podane ilości odpadów, wskazane powyżej, stanowią jedynie dane szacunkowe i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy. Wyżej wskazane ilości odpadów komunalnych, stanowią szacunek dokonany na podstawie ilości odpadów odebranych w latach ubiegłych. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych odpadów w stosunku do wskazanych powyżej. Wykonawca zobowiązany jest w takiej sytuacji do odebrania większej ilości odpadów danego rodzaju po cenach jednostkowych wskazanych w ofercie, jednakże całkowite umowne wynagrodzenie Wykonawcy za realizację całego zakresu zamówienia nie może zostać przekroczone bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. 5. Wykonawcy z tytułu zmiany ilości odpadów poszczególnych frakcji, a także ogólnej masy odebranych odpadów, nie przysługują jakiekolwiek roszczenia, w szczególności roszczenie o zmianę wysokości wynagrodzenia lub inne roszczenia w związku z tzw. rezerwacją mocy przerobowych. II. Podstawowe zasady odbierania odpadów komunalnych z terenu gminy Bieruń Do obowiązków Wykonawcy w ramach świadczenia usług odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych zlokalizowanych na terenie gminy Bieruń należy: 1. Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, wskazanych powyżej, gromadzonych odpowiednio w workach lub pojemnikach, zgodnie z wykazem nieruchomości niezamieszkałych przekazanym przez Zamawiającego, opracowanym na podstawie deklaracji złożonych przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych. 2. Odbiór odpadów komunalnych należy realizować: 1) w sposób ciągły, niezakłócający spoczynku nocnego (w godzinach od 6:00 do 20:00), 2) w terminach wynikających z indywidualnych harmonogramów odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, 3) niezależnie od warunków atmosferycznych, 4) pojazdami przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów, w sposób wykluczający mieszanie odpadów selektywnie zbieranych różnych rodzajów ze sobą oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi, 5) niezależnie od utrudnień wynikających z dojazdu do nieruchomości np. a) wąskich oraz nieutwardzonych uliczek i dróg dojazdowych, b) ograniczeń dopuszczalnej masy pojazdów, c) remontów dróg, wówczas Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy, 6) zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi odbierania odpadów. 3. Wymaga się, aby Wykonawca zapewnił odbieranie odpadów komunalnych z częstotliwością wynikającą z wykazu nieruchomości niezamieszkałych przekazanego przez Zamawiającego, opracowanego na podstawie deklaracji złożonych przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych. 4. W przypadku nieodebrania odpadów komunalnych od właściciela nieruchomości z winy Wykonawcy, odbiór odpadów nastąpi w ciągu max. 2 dni roboczych od momentu zgłoszenia tego faktu przez Zamawiającego. 5. Udokumentowanie nieodebrania odpadów komunalnych z winy właściciela nieruchomości Wykonawca zgłasza Zamawiającemu na bieżąco. Zgłoszenie powinno zawierać datę i godzinę wystąpienia zdarzenia wraz z podaniem powodu nieodebrania odpadów. Brak udokumentowania powoduje stwierdzenie przez Zamawiającego nieodebranie odpadów z winy Wykonawcy. 6. Harmonogram odbioru odpadów 1) Wykonawca opracuje indywidualne harmonogramy odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, zgodnie z częstotliwością wynikająca z wykazu nieruchomości niezamieszkałych przekazanego przez Zamawiającego. 2) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Harmonogramów odbierania odpadów z uwzględnieniem m.in. poszczególnych rodzajów odpadów, dni ustawowo wolnych od pracy oraz wymagań określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Bieruń. 3) Harmonogramy zostaną przygotowane przez Wykonawcę i przekazane do zatwierdzenia Zamawiającemu w terminie do 14 dni od daty zawarcia umowy. Zatwierdzone przez Zamawiającego harmonogramy zostaną rozdysponowany przez Wykonawcę na poszczególne nieruchomości niezamieszkałe, nie później niż na 7 dni przed pierwszym terminem odbioru odpadów wskazanym w harmonogramie. 4) Wykonawca będzie na bieżąco aktualizował indywidualne harmonogramy odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych na podstawie przekazywanego przez Zamawiającego aktualnego wykazu nieruchomości niezamieszkałych. UWAGA W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Świadczenie usług zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Bieruń” Zamawiający określi warunek udziału w postepowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, a mianowicie: „Wykonawca musi wykazać, że dysponuje instalacją (lub instalacjami) właściwą do zagospodarowania odpadów wymienionych w OPZ, położoną w odległości max. do 60 km od siedziby Zamawiającego.” Zamawiający poda dokładne położenie instalacji po dokonaniu wyboru Wykonawcy w wyżej wymienionym postępowaniu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie określony w SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 34928480 Abfallcontainer und -körbe