2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa systemu HIS oraz digitalizacja dokumentacji medycznej
Beschreibung: Rozbudowa systemu HIS oraz digitalizacja dokumentacji medycznej dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej
Vorherige Bekanntmachung: 719935-2025
Interne Kennung: ZP/PN/51/09/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 4. Istotne informacje dotyczące postępowania: 1. Działając na podstawie dyspozycji art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że może unieważnić niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzył przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający informuje, że ubiega się o dofinansowanie realizacji niniejszego zamówienia w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Obecnie wniosek o przyznanie dofinansowania znajduje się na etapie oceny. Ostateczna decyzja o przyznaniu lub odmowie przyznania środków finansowych nie została jeszcze podjęta. Orientacyjny termin rozpatrzenia wniosku: III Kwartał 2025 r. W związku z powyższym, Zamawiający będzie mógł udzielić zamówienia publicznego, tj. zawrzeć umowę z wykonawcą, dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu ww. wniosku oraz po zawarciu umowy o dofinansowanie ze środków KPO. Wobec powyższego, Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 Pzp, w przypadku nieprzyznania środków publicznych przeznaczonych na sfinansowanie całości lub części zamówienia do czasu zakończenia postepowania o udzielnie zamówienia publicznego. 2. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zostanie zastosowana tzw. "odwrócona kolejność oceny ofert", o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 4. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 6. Zamawiający nie przewiduje w niniejszym postępowaniu wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Przedmiot zamówienia, ze względu na swoją specyfikę jest niepodzielny, stanowi spójną całość. W ocenie Zamawiającego jest to zamówienie niepodzielne, ze względów merytorycznych, wykonawczych oraz racjonalnego wydatkowania środków publicznych. Brak dopuszczenia składania ofert częściowych w niniejszym postępowaniu nie grozi ograniczeniem konkurencji i nie stanowi utrudnienia do składania ofert dla małych i średnich przedsiębiorców. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych, o których mowa w art. 92 ustawy PZP. 9. Postępowanie nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej. 10. Zamawiający przewiduje wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy PZP. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy co najmniej przez okres realizacji umowy Kierownika Zespołu Wdrożeniowego wykonującego czynności w zakresie realizacji zamówienia określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w Projekcie umowy dostawy, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ, tj. czynności polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.). Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia określają zapisy w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, a w szczególności koszty sporządzenia oferty, pokrywa Wykonawca. 13. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w pkt 13 SWZ. 14. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 15. Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą wyłącznie z uwzględnieniem waluty polskiej. 5. Informacja dotycząca wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz udziału podwykonawców 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia składając wspólną ofertę, w takim przypadku ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. 2. Wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia mogą być: • spółka cywilna – w rozumieniu przepisów art. 860-875 k.c., • wykonawcy, którzy zawarli porozumienie w celu wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, nie będący spółką cywilną w rozumieniu przepisów k.c. np.: tak zwane „konsorcjum” dwóch lub więcej Wykonawców. 3. Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o zamówienie, ustanawiają „Pełnomocnika” do: • reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, albo • reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. W ofercie należy złożyć oryginał pełnomocnictwa lub notarialnie potwierdzoną kopię. 4. W przypadku, gdy upełnomocnienie osoby (lub osób) działającej w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie wynika z treści umowy zawartej pomiędzy Wykonawcami wspólnie ubiegających się o zamówienie, w ofercie składa się oryginał umowy lub notarialnie potwierdzoną kopię. 5. W zakresie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie składają dokumenty w taki sposób, aby przy ich ocenie wspólnie spełniali w/w warunki. 6. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet Nr 1 - Rozbudowa systemu HIS oraz digitalizacja dokumentacji medycznej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi rozbudowy systemu HIS oraz usługi digitalizacji dokumentacji medycznej dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: Etap I - Rozbudowa systemu HIS – dostawa licencji – do 30 dni od zawarcia umowy, nie później niż do 29.01.2026 r., Etap II - Wdrożenie rozbudowy systemu HIS – do 15.05.2026 r., Etap III - Przeprowadzenie szkoleń Eskulap – do 15.05.2026 r., Etap IV – Dostawa licencji Eskulap Digitalizacja Dokumentacji Medycznej – do 30 dni od zawarcia umowy, nie później niż do 29.01.2026 r., Etap V - Wdrożenie licencji Eskulap Digitalizacja Dokumentacji Medycznej wraz ze szkoleniem i 3-letnim utrzymaniem – do 15.05.2026 r., Etap VI - Dostawa licencji Interfejs PUI Medycznej – do 30 dni od zawarcia umowy, nie później niż do 29.01.2026 r., Etap VII - Wdrożenie licencji Interfejs PUI wraz ze szkoleniem i 3-letnim utrzymaniem – do 15.05.2026 r., Całość zadania musi zostać zrealizowana nie później niż do 15.05.2026 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet Nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse