See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa aparatu ultrasonograficznego na potrzeby SPZOZ w Puławach w ramach programu Interreg NEXT Polska - Ukraina 2021-2027.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu medycznego w postaci aparatu ultrasonograficznego na potrzeby SPZOZ w Puławach. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w zestawieniu parametrów technicznych urządzenia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 3. W przypadku, kiedy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 4. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie odpowiedników równoważnych o właściwościach nie gorszych i gwarantujących osiągnięcie parametrów nie niższych od wymaganych przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia i stosowane materiały, urządzenia, systemy, technologie, produkty itp. przeznaczone do wykonania przedmiotu zamówienia. W przypadku podania parametrów w wielkościach fizycznych bez przedziałów, lecz o konkretnej wartości, oznacza to granicę przedziału i dopuszcza się parametry w wielkościach fizycznych podanych lub lepszych. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta wskazujące na pochodzenie określają jedynie jakość, standard i parametry produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. W ofercie Wykonawca może przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Dodatkowo Zamawiający podkreśla, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić zamienników w stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w opisie przedmiotu zamówienia, ale muszą gwarantować spełnienie zdefiniowanych tam wymagań Zamawiającego. 5. Przedmiot zamówienia ma być nowy. 6. Przedmiot zamówienia ma posiadać dopuszczenie do stosowania na terytorium RP.
Interne Kennung: ZM 64/230/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
5. Los
Los: LOT-0001