548089-2025 - Wettbewerb
Polen – Kontrollturmausrüstung – Instalacja i uruchomienie na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach zdalnej wieży lotniskowej służby informacji powietrznej AFIS
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelInstalacja i uruchomienie na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach zdalnej wieży lotniskowej służby informacji powietrznej AFIS
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Instalacja i uruchomienie na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach zdalnej wieży lotniskowej służby informacji powietrznej AFIS. Polega to na uruchomieniu w pomieszczeniu Terminala Pasażerskiego Lotniska Olsztyn - Mazury Centrum Dozorowaniu Wizualnego (RTC) poprzez instalację „ściany wideo” – zintegrowanych monitorów i dwóch stanowisk CWP zabezpieczających wyświetlanie widoków z kamer stacjonarnych i kamery PTZ, sterowania PTZ, wyświetlania nakładek danych oraz kontrolowania istotnych funkcji systemu. Instalacja kamer zapewnia widok obszaru lotniska (z uwzględnieniem miejsc dotychczas niewidocznych przez Informatora AFIS) z wraz z obserwacją stref podejścia na kierunkach 01 i 19. Pełna integracja i konfiguracja systemu z uwzględnieniem stosowanych dotychczas narzędzi pracy (w tym wynosy: AWOS, przycisk alarmowy, telefony, radiostacje, panel kontroli pracy ILS/DME, panel kontroli pracy D_VOR, rejestracja dźwięku, panel świateł etc.). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – znajduje się w Załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego na lata 2021 – 2027 ,,Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur’’ umowa o dofinansowanie nr FEWM.04.03-12.00-0001/24-00 o przygotowanie do realizacji projektu strategicznego pt. ,,CAWOK – bezpieczeństwo w strefie RESA. Innowacyjny System Zdalnej Wieży Lotniskowej Służby Powietrznej AFIS” w ramach Priorytetu 04 Mobilność Regionalna Działania 04.03 Zarządzanie Ruchem Lotniczym programu regionalnego na lata 2021 – 2027 ,,Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur’’.
Interne KennungWIM.DEA.0812.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34962100 Kontrollturmausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48121000 Softwarepaket für die Flugsicherung, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45314120 Installation von Telefonvermittlungszentralen, 45314200 Installation von Telefonleitungen
5. Los
LosLOT-0001