548128-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diagnoseausrüstung – TRUSE DE DIAGNOSTICARE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TRUSE DE DIAGNOSTICARE
Beschreibung: PRODUSE PENTRU LABORATOR SANITAR VETERINAR FINANTATE DE LA BUGETUL DE STAT, ACORD- CADRU 2026 - 2029 (truse de diagnosticare). Se doreste incheierea unui acord - cadru pentru perioada 2026-2029. Durata acordului cadru va fi de 48 de luni. Valoarea minima/maxima a acordului cadru, precum si cantitatile minime si maxime se regasesc in Caietul de sarcini si anexa la caiet de sarcini privind estimarea. Valoare maxima acord cadru 6.237.625,88 lei, valoare minima acord cadru 2.260.871,72 lei, valoarea celui mai mare contract subsecvent 1.559.772,47 lei. Termenul limita de solicitare clarificari este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Raspunsul clar si complet va fi transmis cu cel putin 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertei. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor”. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 4205645/2025/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: KIT Elisa competitie pentru BTV
Beschreibung: cant. minima cant.maxima 8 32
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Conjugat cu anticorpi monoclonali pentru detectia de antigen rabic prin imunofluorescenta directa (IFD)
Beschreibung: Conjugat cu anticorpi monoclonali pentru detectia de antigen rabic prin imunofluorescenta directa (IFD) minim 4 maxim 8
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: ND-test/set pentru diagnosticul bolii de Newcastle
Beschreibung: minim 40 maxim 119
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Set pentru diagnosticul Anemiei infectioasa ecvine prin testul de imunodifuzie in gel de agar (test Coggins) /200 doze
Beschreibung: minim 100 maxim 200
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Kit ELISA blocking PPC
Beschreibung: minim 4 maxim 8
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: KIT ELISA PRV/ADV- gI (Boala AUJESZKY) (anti-gE).
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Kit pentru detecţia anticorpilor anti-virusul Leucozei Enzootice Bovine (LEB)
Beschreibung: minim 8 maxim 16
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Set pentru detecţia anticorpilor serici antivirusul Leucozei enzootice bovine (LEB), prin testul de imunodifuzie în gel de agar (ID) (100 dz)
Beschreibung: minim 8 maxim 12
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Antigen pentru detecţia anticorpilor anti-Brucella abortus,Brucella melitensis şi Brucella suis, prin reactia de seroaglutinare rapida pe lama cu antigen colorat cu Roz-Bengal
Beschreibung: minim 24 maxim 40
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Martor de referinta negativ (Control Negativ)
Beschreibung: minim 60 maxim 72
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Martor de referinta pozitiv (Control Pozitiv)
Beschreibung: minim 20 maxim 32
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Kit pentru detecţia anticorpilor anti-Brucella pe seruri de bovine, prin tehnica imunoenzimatică indirectă (iELISA)
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Kit pentru detecţia anticorpilor anti-Brucella pe seruri de suine, prin tehnica imunoenzimatică indirectă (iELISA)
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Standard Aflatoxina B1
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Standard Aflatoxina Totala
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Standard Deoxinivalenol
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Standard Ochratoxina A
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Standard Zearalenona
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Standard Toxina T2
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Standard Toxina HT2
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Standard Fumonisine B1+B2
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Kit Elisa Determinare Aflatoxina B1
Beschreibung: minim 16 maxim 32
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Kit Elisa Determinare Aflatoxine totale
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Kit Elisa Determinare Deoxinivalenol
Beschreibung: 12 20
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Kit Elisa Determinare Ochratoxina A
Beschreibung: minim 12 maxim 20
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Kit Elisa Determinare Zearalenona
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Kit Elisa Determinare Fumonisine B1 si B2
Beschreibung: minim 12 maxim 16
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Kit Elisa Determinare T2/HT2
Beschreibung: minim 16 maxim 20
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Material de referinta certificat Aflatoxine totale in porumb
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Material de referinta certificat Fumonisine in porumb
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Material de referinta certificat Deoxinivalenol in porumb
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Material de referinta certificat Zearalenona in porumb
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Material de referinta certificat Ochratoxina A in porumb
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Material de referinta certificat T2/HT2 in porumb
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Material de referinta certificat Multitoxin in porumb
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Antigen H5N3
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Antigen H5N1
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Antigen H7N7
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Antigen H5N8
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Ser pozitiv H5N1
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Ser pozitiv H7N1
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Ser pozitiv H5N8
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Ser pozitiv H5N3
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Ser negativ SPF
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Antigen H7N1
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Kit amplif ADN real time
Beschreibung: minim 4 maxim 28
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Kit amplif arn real time one step rt-qPCR
Beschreibung: minim 40 maxim 160
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Kit extractie acizi nucleici
Beschreibung: minim 80 maxim 320
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Kit extractie ARN
Beschreibung: minim 80 maxim 280
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Kit amplificare ADN –identificare OMG
Beschreibung: minim 8 maxim 40
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Kit extractie ADN pentru OMG
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Kit amplificare real time PCR cu SYBER Green
Beschreibung: minim 8 maxim 20
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Kit amplificare OMG-real time
Beschreibung: minim 12 maxim 40
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Kit dedicat extractie ARN
Beschreibung: minim 80 maxim 200
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Kit extractie automata acizi nucleici
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Kit dedicat amplificare pesta porcina africana
Beschreibung: minim 8 maxim 80
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Kit dedicat amplificare pesta porcina clasica
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: KIT ELISA (indirecta) pesta porcina africane
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Kit ELISA Scrapie
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Kit ELISA ESB metoda dublu sandwich
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Pachet standard porumb ERM
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: "Pachet standard soia ERM compus din: Standard IRMM soia ERM-BF 410cp (valoare certif..g/kg 1,0)-buc-1; Standard IRMM soia ERM-BF 410 -10g/kg "
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: "Pachet primeri OMG porumb compus din: - Primer forward IVR1-F-buc-1 -Primer reverse IVR1-R-buc-1 - Primer forward 35S-cf3-buc -Primer reverse 35S-cr4-buc-1- Primer forward HA-nos118f-buc-1 -Primer reverse HA-nos118r-buc-1 "
Beschreibung: minim 4 maxim 12
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: "Pachet primeri OMG soia compus din:--Primeri GMO 3-buc-1 -Primeri GMO 4-buc-1 -Primer forward 35S-f2-buc-1 -Primer revers petu-r1-buc-1 "
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Pachet primeri si sonda pentru PPC
Beschreibung: minim 12 maxim 28
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: "Pachet primeri si sonda pentru BTV pachet compus din: -Primer BTV-F-buc.1;-Primer BTV-1-R-buc.1; -Sonda Hofm_BTV_IVI_P -buc 1 "
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: "Pachet primeri si sonda pentru pesta porcina Africana pachet compus din:-Primer PPA sens “King F” –buc.1; -Primer PPA antisens “King R”-buc1;-Sonda PPA “King S”-buc 1 "
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: "Pachet primeri si sonada VP 72 pentru pesta porcina africana compus din: - primer ASF-VP72-F - 1buc- primer ASF-VP72-R - 1buc -Sonda VP72 pesta porcina Africana-buc 1 "
Beschreibung: minim 8 maxim 28
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Pachet primeri si sonda pentru AIV
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Pachet primeri si sonde real time PCR pentru identificarea elementelor genetice Promotor 35S si/sau Terminator NOS
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: "Pachet primeri si sonda real time PCR pentru identificarea secventei construct CTP2-CP4EPSPS format din: -primer GT73-TMF-1 buc-primer GT73-TMR-1buc-sonda GT73-TMP-1buc "
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: "Pachet primeri si sonda real time PCR pentru identificarea secventei construct 35S-pat format din: -primer 35SP03.f-1 buc -primer pat-7.r – 1 buc-sonda GSS01.s – 1 buc "
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: "Pachet primeri si sonda real time PCR pentru identificarea genei BAR format din: -primer RapB-F1-1 buc-primer RapB – R1-1buc -sonda RapB-S1-1buc "
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: "Pachet primeri si sonda real time PCR pentru identificarea genei de referinta pentru soia LECTIN format din:-primer lec F-1 buc -primer lec R -1buc-sonda lec P -1buc "
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: "Pachet primeri si sonda real time PCR pentru identificarea genei de referinta pentru porumb HMG format din: -primer hmg 1-1 buc -primer hmg 2 -1buc-sonda hmg P -1buc "
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Pachet primeri si sonda real time PCR pentru 40-3-2 (GTS 40-3-2) format din:- primer 40-3-2 AF-1 buc-primer 40-3-2 AR -1buc -sonda 40-3-2 AP -1buc
Beschreibung: minim 8 maxim 19
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: "Pachet primeri format din: -primer JW 12 Forward , -primer N 165-146 reverse "
Beschreibung: minim 4 maxim 20
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: "Pachet primeri format din: -primer Beta actin_int forward - 1 buc -primer Beta actin_rev reverse – 1 buc "
Beschreibung: minim 4 maxim 19
Interne Kennung: 78