548469-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Wärmeaustauscher, Klimaanlagen und Kältemaschinen sowie Filtriergeräte – ELTE LC fan-coil berendezések beszerzése
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ELTE LC fan-coil berendezések beszerzése
Beschreibung: Adásvételi keretszerződés, amelynek tárgya ELTE LC fan-coil berendezések beszerzése az Eötvös Loránd Tudományegyetem részére - Vizes hűtési-fűtési rendszerbe építhető fan-coil-ok szállítása, a kapcsolódó kiegészítőkkel, szabályozással és szerelési tartozékokkal a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint.
Interne Kennung: EKR001175222026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42510000 Wärmeaustauscher, Klimaanlagen und Kältemaschinen sowie Filtriergeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ELTE LC fan-coil berendezések beszerzése - ELTE Tr
Beschreibung: Adásvételi keretszerződés, amelynek tárgya ELTE LC fan-coil berendezések beszerzése az Eötvös Loránd Tudományegyetem részére - Vizes hűtési-fűtési rendszerbe építhető fan-coil-ok szállítása, a kapcsolódó kiegészítőkkel, szabályozással és szerelési tartozékokkal a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint. A beszerzés mennyisége összefoglalóan: • Fan-coil egységek: 1.100 db • Teljes hűtési kapacitás: 5.700 kW • Teljes fűtési kapacitás: 7.300 kW Ajánlatkérő keretszerződést kíván kötni a műszaki leírás részét képező ártáblázatban meghatározott mennyiségű árukra. A keretszerződés keretében tervezetten műszaki leírás részét képező ártáblázatban meghatározott mennyiségű áru kerül beszerzésre. Ajánlatkérő a műszaki leírás részét képező ártáblázatban meghatározott mennyiség 70%-ának lehívására vállal kötelezettséget. Ajánlattevő köteles az Ajánlatkérő számára új, azaz bontatlan és használatlan, rendeltetésszerű használatra alkalmas termékeket megajánlani. Ajánlatkérő nem biztosít lehetőséget használt (vagy akár felújított) termékek megajánlására. Tehát az ajánlatban csak új, azaz nem használt, nem gyárilag felújított és nem demo készülék, termék ajánlható meg. Ajánlattevőnek a szerződés teljesítése során együtt kell működnie a projekt megvalósításában részt vevő egyéb szakágakkal (pl.: erős- és gyengeáram, gépészet, építészet, stb.). A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell. Ajánlatkérő az egyenértékűség tekintetében a műszaki leírásban megadott paramétereknek való megfelelést vizsgálja, teljesítményben megfelelő és a leírt műszaki paraméterekben azonos vagy jobb termék ajánlható meg. A Kbt. 76. § (5) bekezdésére tekintettel, Ajánlatkérő tájékoztatja ajánlattevőket, hogy nem biztosítja a részekre történő ajánlattételt, mert az sem műszaki, sem gazdasági szempontok szerint nem lenne racionális, a beruházás műszaki egysége, a feladatellátás szükségszerű és pontos összehangolása, továbbá a beruházás jellegéből adódó munkaszervezési kötelezettségek és költségek nem teszik lehetővé a szerződés feladatainak részekre bontását. A részekre történő ajánlattétel biztosítása költség- és humánerőforrás többlet igénybevételét tenné szükségessé mind a beszerelés mind az üzemeltetés során, amely körülmények okán a hatékony és felelős közpénz felhasználás elve sérülne a részajánlattétel biztosításával. Az intézmények folyamatos működése érdekében az intézmények egész területén egységes üzemeltetési, karbantartási, hibajavítási technológiát, ehhez kidolgozott rendszert szükséges fenntartani.
Interne Kennung: EKR001175222026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42512000 Klimaanlagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a műszaki leírás részét képező ártáblázatban meghatározott mennyiségektől +15% mértékben eltérhet, azaz Ajánlatkérő a műszaki leírás részét képező ártáblázatban meghatározott mennyiség +15%-ának mértékében vételi jog opciót tart fenn. A vételi jog opció igénybevétele a szerződés módosítását nem igényli. A vételi jog opció lehívására a szerződés szerinti mennyiség lehívásával azonosan, egyedi megrendelés keretében kerül sor az ajánlatban és szerződésben rögzített egységárakon. A vételi jog opcióval érintett mennyiség teljesítésére a szerződés valamennyi feltétele irányadónak tekintendő.