2. Verfahren
Verfahren
Titel: Antisztatikus lángálló védőruházat beszerzése
Beschreibung: Antisztatikus lángálló védőruházat beszerzése adásvételi keretszerződéssel az MVM Főgáz Földgázhálózati Kft. és az MVM Égáz–Dégáz Földgázhálózati Zrt. részére.
Interne Kennung: EKR001548172026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatok értékelése a Kbt. 76.§ (2) bekezdés a) pont alapján a legalacsonyabb ár. Ajánlatkérő az értékelési szempont meghatározásánál a Kbt. 76.§ (5) bekezdésben foglaltakat vette figyelembe: „Az ajánlatkérő csak akkor választhatja a legalacsonyabb ár egyedüli értékelési szempontját, ha az Ajánlatkérő igényeinek valamely konkrétan meghatározott minőségi és műszaki követelményeknek megfelelő áru vagy szolgáltatás felel meg, és a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását az adott esetben további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja". Ajánlatkérő a Kbt. 76. § (2) bekezdés a) pontja szerinti legalacsonyabb ár értékelési szempontot alkalmazza, tekintettel arra, hogy a közbeszerzés tárgyaként megjelölt termékek esetében minimum műszaki előírások kerültek rögzítésre. Az Ajánlatkérőnek a Műszaki leírásban meghatározott minőségű és műszaki követelményeknek megfelelő áruk felelnek meg, így a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár, mint értékelési szempont szolgálja.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Keretszerződés megkötésére irányuló közbeszerzési eljárás Antisztatikus lángálló védőruházat beszerzése. A közbeszerzési eljárás alapvető célja az Ajánlatkérők munkavállalói részére történő antisztatikus lángálló védőruházat (a továbbiakban: termék vagy védőruha) biztosítása és folyamatos ellátása a biztonságos munkavégzés érdekében. A nyertes Ajánlattevőnek a közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő adásvételi keretszerződés teljes időtartama alatt folyamatos ellátást kell biztosítani, vagyis alapvető követelmény, hogy az adott termék bármikor elérhető legyen. Ajánlatkérő a Műszaki leírásban meghatározza a védőruhákra vonatkozó általános műszaki elvárásokat és paramétereket. A keretmennyiség: 6.441 db Ajánlatkérő a keretmennyiség 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. Az MVM Főgáz Földgázhálózati Kft. részére várhatóan az alábbi mennyiségű védőruházat kerül beszerzésre a keretszerződés időbeli hatálya alatt: Összesen: 2.646 db Az alábbi tervezett megoszlással (a teljes mennyiség tényleges lehívásának megoszlása ettől eltérhet): védődzseki: 630 db melles védőnadrág: 882 db téli védőkabát (rövid fazon): 378 db téli védőkabát (hosszú fazon): 378 db védőmellény: 378 db Az MVM Égáz–Dégáz Földgázhálózati Zrt. részére várhatóan az alábbi mennyiségű védőruházat kerül beszerzésre a keretszerződés időbeli hatálya alatt: Összesen: 3.795 db Az alábbi tervezett megoszlással (a teljes mennyiség tényleges lehívásának megoszlása ettől eltérhet): védődzseki: 825 db melles védőnadrág: 1.155 db téli védőkabát (rövid fazon): 495 db téli védőkabát (hosszú fazon): 495 db védőmellény: 495 db téli mellesnadrág: 330 db Az Ajánlatkérők közötti mennyiségi megoszlás és az adott termékek közötti mennyiségi megoszlás tájékoztató jellegű, Ajánlatkérők eltérhetnek a tájékoztató mennyiségek mértékétől és az adott termékek szerinti mennyiségektől az egyedi megrendeléseik során, azaz az Ajánlatkérők között a mennyiség (az adott termékek esetében is) átcsoportosítható a tényleges lehívási igények érdekében. Ajánlatkérő külön is felhívja a figyelmet a Felhívásban, Keretszerződésben és a Műszaki leírásban foglalt alábbi követelményekre: Az egyedi megrendelésekre vonatkozó teljesítési határidő: Konfekcióméret esetén: 20 munkanap Egyedi méret esetén: 30 munkanap A teljesítési határidő kezdete az adott egyedi megrendelés visszaigazolását követő munkanap. Ajánlattevőknek az ajánlatukban csatolni szükséges: - Gyártó által kiadott műszaki adatlap, és az alapanyag vizsgálatra vonatkozó tanúsító szervezet által kiadott vizsgálati összefoglaló, vagy a gyártó által az alapanyagra kiadott nyilatkozat, amely tartalmazza a tanúsító szervezet által kiadott dokumentum azonosítóját, megnevezését és a vizsgálat eredményét. - A védőruhák gyártásához felhasznált alapanyagnak rendelkeznie kell OEKO TEX STANDARD 100 vagy azzal egyenértékű minősítéssel. Erre vonatkozóan az Ajánlattevőknek nyilatkozniuk kell az ajánlatukban - A közbeszerzési eljárás során az ajánlat részeként mintapéldányt kell benyújtani valamennyi megajánlott termékből (részletes leírás a dokumentációban). - Ajánlattevőnek az ajánlatában nyilatkoznia kell arról, hogy a megajánlott termékek minden tekintetben megfelelnek a Műszaki leírásban meghatározott feltételeknek. - A zipzárak paramétereinek alátámasztására Ajánlattevőknek az ajánlatukban be kell nyújtaniuk a műszaki paramétereket tartalmazó, gyártó által kiadott termékadatlapo(ka)t. - Ajánlattevőnek az ajánlatában nyilatkoznia kell arról, hogy nyertes ajánlattétel esetén vállalja a szerződéskötéstől számított 60 naptári napon belül az alábbi dokumentumok beszerzését/benyújtását: • 2016/425 EU-rendelet szerinti EU-megfelelőségi nyilatkozat, amennyiben nem magyar nyelven íródott, annak magyar nyelvű fordításával együtt; • 2016/425 EU-rendelet szerinti gyártói utasítás és tájékoztató, amennyiben nem magyar nyelven íródott, annak magyar nyelvű fordításával együtt; • 2016/425 EU-rendelet szerinti EU-típusvizsgálati tanúsítvány, amennyiben nem magyar nyelven íródott, annak magyar nyelvű fordításával együtt; Szerződéskötési feltétel: Nyertes Ajánlattevőnek a szerződéskötéskor hitelt érdemlően igazolnia (pl. e-mail vagy levél visszaigazolás, a beadott dokumentumok ellenjegyzése…stb.) kell, hogy a termékekre vonatkozó, fentiek szerinti EU típusvizsgálati/tanúsítási eljárásokat megkezdte. Amennyiben nyertes ajánlattevő a szerződéskötésre nem igazolja hitelt érdemlően, hogy a termékekre vonatkozó, fentiek szerinti EU típusvizsgálati/tanúsítási eljárásokat megkezdte, úgy az a szerződés megkötésétől való visszalépésnek minősül a Kbt. 131. § (4) bekezdése alapján és Vevő jogosult a keretszerződést a 2. helyezett Ajánlattevővel megkötni (azaz az ajánlatok értékelése során a következő legkedvezőbb ajánlatot tevőnek minősített ajánlattevővel, ha őt az ajánlatok elbírálásáról szóló írásbeli összegezésben Vevő megjelölte). További részletes leírást a keretszerződés tervezet és a műszaki leírás tartalmaz. Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása AT feladata.
Interne Kennung: EKR001548172026/1