2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja wystawy stałej w Domu Mikołaja Kopernika w zakresie naprawy i wymiany sprzętu multimedialnego wraz z oprogramowaniem – I etap
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji wystawy stałej w Domu Mikołaja Kopernika w zakresie naprawy i wymiany sprzętu multimedialnego wraz z oprogramowaniem według projektu stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. Budynek Domu Mikołaja Kopernika jest wpisany do rejestru zabytków. Modernizacja obejmuje: 1. wykonanie prac przygotowawczych, organizacyjnych i konfiguracyjnych niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia, 2. dostawę fabrycznie nowych urządzeń, komponentów, materiałów oraz osprzętu niezbędnego do wykonania modernizacji, zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia, 3. dostawa elementów infrastruktury elektrycznej dla systemu multimedialnego, 4. demontaż elementów przewidzianych do wymiany oraz ich zabezpieczenie, transport i zagospodarowanie zgodnie z postanowieniami OPZ i obowiązującymi przepisami, 5. montaż, instalację i podłączenie nowych urządzeń oraz elementów wyposażenia do istniejącej infrastruktury technicznej w zakresie objętym zamówieniem, 6. instalację, konfigurację i uruchomienie systemów operacyjnych, sterowników, aplikacji, treści multimedialnych oraz wszystkich ustawień niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania stanowisk, 7. wykonanie prac programistycznych, konfiguracyjnych oraz przygotowanie stanowisk do autonomicznej pracy w zakresie technicznie możliwym dla danego stanowiska, 8. przeniesienie istniejącego kontentu do nowego sprzętu, 9. wykonanie niezbędnych prób, testów funkcjonalnych, kalibracji, regulacji oraz czynności kontrolnych potwierdzających prawidłowe działanie zmodernizowanych stanowisk, 10. integrację wymienianych stanowisk z istniejącą infrastrukturą techniczną oraz z funkcjonującym systemem zarządzania wystawą, jeżeli zakres danego pakietu oraz przekazane przez Zamawiającego środowisko techniczne umożliwiają wykonanie takich prac lub stworzenie nowego systemu zarządzania w zakresie istniejącej infrastruktury, 11. wykonanie kopii zapasowych konfiguracji stanowisk, przekazanie dokumentacji powykonawczej, instrukcji obsługi oraz innych dokumentów wymaganych Umową i OPZ, jeżeli będzie wymagane ze względu na wybrany przez wykonawcę sposób konfiguracji nowych plików kontentu (wygenerowanych na podstawie dostarczonych przez Zamawiającego treści lub przejętych z wymienianych urządzeń) konieczne jest przekazanie kopii tych plików. 12. przeprowadzenie uruchomienia końcowego, odbiorów technicznych, szkolenia wskazanych przedstawicieli Zamawiającego oraz przekazanie stanowisk do eksploatacji, dostarczenie instrukcji w języku polskim dokumentów gwarancyjnych, certyfikatów i pozostałych dokumentów związanych z przedmiotem zamówienia. 13. wykonanie wszelkich robót i czynności towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji zamówienia, w tym transportu, wniesienia, zabezpieczenia urządzeń, uporządkowania miejsca prowadzenia prac oraz utylizacji opakowań i elementów przeznaczonych do usunięcia, o ile obowiązek ten wynika z OPZ. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia gotowych elementów wyposażenia do Domu Mikołaja Kopernika, ul. Mikołaja Kopernika 15/17, 87-100 Toruń oraz wykonania tam montażu i uruchomienia w sposób jak najmniej ingerujący w czynną wystawę. Dom Mikołaja Kopernika jest otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach: do 30.09.2026 r. od godz. 10:00 do godz. 18:00, od 1.10.2026 r. od godz. 10:00 do godz. 16:00. W poniedziałki prace mogą być wykonywane w godzinach 8:30-16:15. Istnieje możliwość pracy przed i po godzinach otwarcia przy czym wykonawca powinien wcześniej taką potrzebę zgłosić. Zaleca się, żeby prace były wykonywane w poniedziałki, w pozostałe dni do godz. 10:00 oraz po godzinach otwarcia. Jeżeli prace nie wymagają wyłączenia całej wystawy, lub nie będą przeszkadzać w ruchu turystycznym mogą być wykonywane w godzinach udostępnionych zwiedzającym. Wykonawca po podpisaniu umowy ustali z Zamawiającym harmonogram realizacji – w tym kolejność wymienianych stanowisk, terminy dostarczenia sprzętów, montażu, konfiguracji poszczególnych stanowisk oraz ostatecznej konfiguracji. Zamawiający oczekuje od wykonawcy propozycji harmonogramu w terminie do 5 dni kalendarzowych. Ostateczny harmonogram zostanie ustalony na spotkaniu z przedstawicielami Zamawiającego w terminie do 7 dni kalendarzowych. Sposób przesłania propozycji będzie zgodny z ogólnymi zasadami komunikacji z Wykonawcą zawartymi we wzorze umowy.
Interne Kennung: DOP.241.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zwanej dalej „ustawą Pzp” oraz wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi. 2. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego oraz Wykonawców oraz w postępowaniu o udzielenie zamówienia oraz do umów w sprawach zamówień publicznych stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061, 1237) jeżeli przepisy ustawy Pzp nie stanowią inaczej. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy, a następnie Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. 4. Postępowanie prowadzone jest z zastosowaniem procedury odwróconej (art. 139 ust. 1 pzp), tj. Zamawiający najpierw dokonuje badania i oceny ofert, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 6. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Portalu dostępowego, który dostępny jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/. 7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny na stronie ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce Centrum Pomocy. 8. Wykonawca może złożyć wyłącznie jedną ofertę. 9. Ofertę składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. 10. Sposób złożenia oferty w tym zaszyfrowania oferty opisany został w instrukcji dostępnej na stronie: Portal Dostępowy | (ezamowienia.gov.pl).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39154000 Messeeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32322000 Multimediaausrüstung, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji wystawy stałej w Domu Mikołaja Kopernika w zakresie naprawy i wymiany sprzętu multimedialnego wraz z oprogramowaniem według projektu stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ