See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Honvéd tér megújítása
Beschreibung: Honvéd tér megújítása” elnevezésű beruházáshoz kapcsolódó tervezési és mérnöki tevékenység elvégzése A Honvéd tér komplex megújításának célja a jelenlegi funkciók megtartásával a park közösségi szempontú fejlesztése, a játszótér és sportpálya fejlesztése, az elavult eszközök és burkolatok teljes cseréje, a zöldfelületek rendezése, a kerítések szükség szerinti átépítése, plusz ülőfelületek biztosítása, a kapcsolódó létesítmények felújítása és a mai kor igényeinek megfelelő, minőségi közpark és kiszolgáló infrastruktúra kialakítása. A játszótér felújításának célja, hogy elsősorban a helyi identitást szem előtt tartva ösztönözze és erősítse az összetartozás élményét. Célzottan olyan játékok elhelyezését tervezzük, amelyekkel több gyermek együttesen tud játszani egy közös tematika (mese) mentén. A mese játszótéri adaptációja a klasszikus játszóelemeket (rajzfal, hinta, homokozó, stb.) és a térrel összefüggésben játszható és fejlesztendő tér-társasjátékot is jelentenek, ahol a gyermek akár maga is tovább írja a mesét a mindennapi játékával. A klímatudatos gondolkodás elveinek megfelelően, az eleve jól fásított területen további árnyékot adó faegyedek ültetését tervezzük. A növényzet öntözésére a fúrt kút létesítésének lehetőségeinek vizsgálata, illetve a játszótér üzemeltetéséhez szükséges kiszolgálóhelyiség, valamint a játszótér használói számára mosdóval, pelenkázóval ellátott, akadálymentes, egyszintes építmény megtervezése szintén a tervezési feladat részét képezi Tervezéssel érintett főbb közterületek:* • Honvéd tér (hrsz.: 24972) – a Szemere utca, Honvéd utca, Stollár Béla utca és a Markó utca által határolt terület *A tényleges tervezési terület pontosítása a nyertes ajánlattevő feladata. A tervezési területbe minden olyan terület teljeskörűen beleértendő, amely a beruházás fő területeihez közvetlen csatlakozik és a teljes körű megvalósításhoz szükséges. A meghatározott mennyiség csak irányadásra szolgál. A közbeszerzés tárgyát, az elvárt munkaeredmény leírását és a főbb szerződéses feltételeket részletesen a jelen felhívás mellékletét képező közbeszerzési dokumentáció tartalmazza.
Vorherige Bekanntmachung: 220515-2025
Interne Kennung: EKR000727202026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR000727202026/1