548542-2026 - Ergebnis
Rumänien – Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren – Acord-cadru de furnizare piese de schimb de origine pentru autovehicule - 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare piese de schimb de origine pentru autovehicule - 2025
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să încheie acorduri-cadru cu ofertanţii ale căror oferte vor fi declarate admisibile după aplicarea criteriului de atribuire, cu valabilitate de 24 luni de la semnarea de către ultima parte, atribuind ulterior, prin reluarea competiţiei între operatorii economici semnatari ai acordurilor-cadru, contracte subsecvente/comenzi subsecvente de furnizare a pieselor de schimb stabilite de către autoritatea contractantă în invitaţia de participare la reluarea competiţiei. Elementul care face obiectul reluării competiției este prețul pieselor de schimb de origine solicitate rezultate din aplicarea discountului la prețul pieselor de schimb de origine practicat de contractant. La momentul actual, la nivelul D.A.L.I. se află în vigoare acorduri-cadru ce au ca obiect furnizarea de piese de schimb. Acordurile cadru în discuție sunt valabile până la data de 06.09.2025, inclusiv. În documentația de atribuire nu se regăsesc enumerate și nu vor fi ofertate anumite piese de schimb indicate punctual, ci doar piese de schimb de origine la modul general care fac parte dintr-un grup auto aferent fiecărui lot în parte. Informații referitoare la modul de întocmire a propunerii financiare se regăsesc atât în la secțiunea IV din fișa de date, cât și în Formularul 3- Centralizator de prețuri. Cantitatile minime si maxime ale acordurilor-cadru sunt, după cum umrează: -Lot 1: minim 1.000 buc. - maxim 200.000 buc. -Lot 2: minim 50 buc. - maxim 300.000 buc. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, o singura data, in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru clarificarile solicitate in termenul precizat la sectiunea I.3 Comunicare din fisa de date. Autoritatea contractantă a stabilit ca, pe durata valabilității acordurilor-cadru, să poată încheia, în funcție de situație, fie contracte subsecvente, fie comenzi subsecvente. Decizia privind instrumentul contractual utilizat – contract subsecvent sau comandă subsecventă va fi luată la momentul reluării competiției, în urma unei analize detaliate care să identifice soluția optimă în raport cu necesitățile concrete. În mod concret, dacă autoritatea contractantă își va propune să constituie stocuri de piese, și nu de a achiziționa punctual pentru repararea unor vehicule specifice, aceasta va încheia un contract subsecvent.
Interne Kennung: 4267060_2025_PAAPD1555082
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Piese de schimb auto Gama Dacia - Renault
Beschreibung: - Cantitatea estimată minimă acord-cadru: 1.000 buc. - Cantitatea estimată maximă acord-cadru: 200.000 buc. - Cantități care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent/unei singure comenzi subsecvente dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 2 buc. și maxim 300 buc. Numar zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Frecvenţa contractelor subsecvente/comenzilor subsecvente ce vor fi încheiate: săptămânal.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Piese de schimb alte mărci din gamele: Grupul VAG–Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche, Mercedes Benz, BMW, Mini Cooper, Citroen, Fiat, Ford, Opel, Peugept, SAAB, Jeep, Land Rover, Volvo, Mazda, Isuzu, Ssangyong, Alfa Romeo, MG, Kia, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota, Hyundai, Mitsubishi, Iveco,etc
Beschreibung: - Cantitatea estimată minimă acord-cadru: 50 buc. - Cantitatea estimată maximă acord-cadru: 300.000 buc. - Cantități care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent/unei singure comenzi subsecvente dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 2 buc. și maxim 500 buc. Numar zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Frecvenţa contractelor subsecvente/comenzilor subsecvente ce vor fi încheiate: săptămânal.
Interne Kennung: 2