548610-2026 - Wettbewerb
Polen – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Świadczenie usług odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Boronów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Boronów
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowanie tych odpadów z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Boronów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik numer 2 do SWZ. Zamawiający wskazuje, iż minimalna ilość odebranych zmieszanych odpadów komunalnych w trakcie trwania umowy wyniesie 650 Mg, minimalna ilość odebranych segregowanych odpadów w trakcie trwania umowy wyniesie 700 Mg, minimalna ilość odebranego popiołu z palenisk w gospodarstwach domowych wyniesie 350 Mg
Interne KennungGKiZP.271.07.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbierania odpadów komunalnych, transportu i zagospodarowania tych odpadów z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Boronów, a także z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Hucisku w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w ramach powierzonego zadania. Ponadto wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w worki i pojemniki. Wskazania frakcji odpadów: Umowa na świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych ma obejmować następujące frakcje odpadów: 1) bezpośrednio sprzed nieruchomości: (a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01); (b) segregowane odpady komunalne m.in.: • metale i tworzywa sztuczne oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 20 01 39, 20 01 40, 20 01 99); • papier i makulatura (15 01 01, 20 01 01); • szkło i opakowania ze szkła (15 01 07, 20 01 02); • odpady ulegające biodegradacji oraz odpady kuchenne ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08); • popiół z gospodarstw domowych (ex 20 01 99); • odpady wielkogabarytowe (20 03 07, 15 01 03) 2) W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych: • przeterminowane leki (20 01 31*, 20 01 32); • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki (ex 20 01 99); • gromadzone łącznie tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe – (15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 20 01 39, 20 01 40, 20 01 99); • papier i makulatura (15 01 01, 20 01 01); • szkło i opakowania ze szkła (15 01 07, 20 01 02, 17 02 02); • zużyte baterie i akumulatory (20 01 33*, 20 01 34); • zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36) • świetlówki / lampy fluorescencyjne (20 01 21*); • chemikalia (15 01 10*, 20 01 13*, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 30); • odpady wielkogabarytowe (15 01 03, 20 03 07); • odpady budowlane gromadzone w oddzielnych pojemnikach z podziałem na: gruz (17 01 01, 17 01 02), odpady budowlane gromadzone łącznie, w tym armatura sanitarna (17 01 80, 17 09 04, 17 01 07), styropian (17 06 04), wełna mineralna (17 06 04), papa (17 03 80); • bioodpady w zakresie odpadów ulegających biodegradacji z ogrodów (20 02 01); • zużyte opony (16 01 03); • tekstylia i odzież (20 01 11, 20 01 10). Dane dotyczące ilości odebranych i zagospodarowanych rodzajów odpadów w 2024 i 2025 roku z terenu Gminy Boronów: Ilość mieszkańców i punktów odbioru na dzień 31.12.2025 r. Ilość mieszkańców w Gminie wg deklaracji: 2976 Liczba punktów odbiorowych: 1050 Powierzchnia Gminy (km2): 54 Ilość punktów odbiorowych nie jest zależna od Zamawiającego. Podane ilości dotyczą właścicieli nieruchomości, którzy złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ilości te mogą ulec zmianie w związku z powstaniem nowych nieruchomości oraz migracją ludności. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbioru odpadów komunalnych. Zmiana ta nie będzie powodowała zmiany wartości zamówienia. GRUPA ODPADÓW: Zmieszane odpady komunalne Minimalna gwarantowana ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 650 Mg Maksymalna ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 1500 Mg GRUPA ODPADÓW: Segregowane odpady Minimalna gwarantowana ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 700 Mg Maksymalna ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 1700 Mg GRUPA ODPADÓW: Popiół z palenisk w gospodarstwach domowych Minimalna gwarantowana ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 350 Mg Maksymalna ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 800 Mg Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik numer 2 do SWZ O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1. nie podlegają wykluczeniu: 1.1.Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w: art. 108 ust. 1 pkt 1 6 ustawy Pzp (tzw. przesłanki wykluczenia obligatoryjne), art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514), art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie,w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576. Wykonawca, żaden ze wspólników konsorcjum (w przypadku składania oferty wspólnej), żaden ze wspólników spółki cywilnej oraz żaden podwykonawca ani podmiot, na którego zasoby powołuje się wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia, nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie żadnej z powyższych przesłanek. 1.2.Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. przesłanki wykluczenia fakultatywne). 1.3.Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 1.4.Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia, warunków udziału w postępowaniu oraz wymaganych dokumentów zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający informuje, iż przy odbiorze i zagospodarowaniu odpadów będących przedmiotem zamówienia stosuje prawo opcji (art. 441 ustawy Pzp). Oznacza to, że podane ilości są wielkościami minimalnymi, które należy wycenić w ofercie cenowej [zarówno liczba mieszkańców jak również ilość odpadów stanowią wielkości minimalne, które to wartości są gwarantowane do zrealizowania w trakcie trwania przedmiotu umowy]. W przypadku gdy ilość odpadów okaże się większa, niż przyjęta oraz skalkulowana przez Wykonawcę w formularzu ofertowym „minimalna gwarantowana ilość odpadów w okresie trwania umowy”, Zamawiającemu przysługuje prawo opcji do zwiększenia przedmiotu zamówienia do tzw. „maksymalnej ilości odpadów” (wartości wyliczonej poniżej), jednakże z zastrzeżeniem, iż jest to jego uprawnienie, z którego może skorzystać, lecz nie musi, w zależności od potrzeb. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w zależności od rzeczywistych potrzeb, a wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w maksymalnym zakresie. Gwarantowana ilość odpadów, które zostaną odebrane to ilość odpadów wymienionych w formularzu cenowym załącznik nr 1 do SWZ. GRUPA ODPADÓW: Zmieszane odpady komunalne Minimalna gwarantowana ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 650 Mg Maksymalna ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]:1500 Mg GRUPA ODPADÓW: Segregowane odpady Minimalna gwarantowana ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 700 Mg Maksymalna ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 1700 Mg GRUPA ODPADÓW: Popiół z palenisk w gospodarstwach domowych Minimalna gwarantowana ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 350 Mg Maksymalna ilość odpadów w okresie trwania umowy [Mg]: 800 Mg