See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99 pochodzący z Z/I Dylów A, Z/I Julków, Z/I Gotartów /2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 1 - Z/I Dylów A - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 7 000, Zad. nr 2 - Z/I Dylów A - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 7 000, Zad. nr 3 - Z/I Dylów A - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 7 000, Zad. nr 4 - Z/I Julków - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000, Zad. nr 5 - Z/I Julków - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000, Zad. nr 6 - Z/I Julków - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000, Zad. nr 7 - Z/I Gotartów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 1 200, Zad. nr 8 - Z/I Gotartów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 1 200, Zad. nr 9 - Z/I Gotartów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 1 200. 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzania odpadów.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Z/I Dylów A
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 1 - Z/I Dylów A - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 7 000, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: NIE DOTYCZY
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Z/I Dylów A
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 2 - Z/I Dylów A - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 7 000, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - Z/I Dylów A
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 3 - Z/I Dylów A - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 7 000, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 - Z/I Julków
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 4 - Z/I Julków - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 - Z/I Julków
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 5 - Z/I Julków - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 - Z/I Julków
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 6 - Z/I Julków - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 - Z/I Gotartów
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 7 - Z/I Gotartów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 1 200, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 - Z/I Gotartów
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 8 - Z/I Gotartów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 1 200, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9 - Z/I Gotartów
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 30 600 Mg, przez okres trwania umowy. 3. Odpady wytworzone w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na terenie instalacji MBP zarządzanych przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. 4. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane na terenie zakładów wskazanych przez Wykonawcę w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania: Zad. nr 9 - Z/I Gotartów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 1 200, 6. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Z/I Dylów A, gm. Pajęczno, Z/I Julków, gm. Skierniewice oraz Z/I Gotartów, gm. Kluczbork. 7. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 8. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 9. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 10. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 11. Wagi zainstalowane w Z/I zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 12. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 13. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 14. Odpady 19 05 99 przeznaczone do dalszego zagospodarowania wytworzone są z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z frakcji podsitowej, która po obróbce biologicznej została ustabilizowana. 15. Odpady 19 05 99 będące przedmiotem zamówienia muszą zostać zagospodarowane zgodnie § 5 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Odpady mogą być unieszkodliwiane na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, które posiada status instalacji komunalnej w zakresie składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z art. 35 ust. 6 Ustawy o odpadach lub termicznie przekształcone. W przypadku unieszkodliwiania odpadów na składowisku, Instalacja musi być wpisana na listę instalacji komunalnych o której mowa w art. 38b ust. 1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 16. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o utracie statusu instalacji komunalnej o której mowa w ust. 15 powyżej w czasie trwania umowy. 17. Zamawiający przekaże Wykonawcy odpady spełniające wymagania określone w §3 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r., w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 roku w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz na kwartał, próbki do badań pobiera przedstawiciel laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane Wykonawcy. 18. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie - załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.