See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fanyesés keretszerződés 2026-2027
Beschreibung: A közbeszerzés tárgya Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közterületein és önkormányzati kezelésű ingatlanjain, valamint Mártély Üdülőterületén fanyesési és fakivágási - vagy azzael egyenértékű - munkálatai. A keretszerződés 15 hónapos időtartamra kerül megkötésre azzal, hogy a szerződés megszűnik a határozott idő lejártával, vagy az alább meghatározott keretösszeg kimerültével (amelyik hamarabb bekövetkezik). A 15 hónapra rendelkezésre álló keretösszeg 50 000 000 Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg 75%-ára vállal lehívási kötelezettséget. (Ft) Az alábbi felsorolás a tervezett mennyiséget tartalmazza 15 hónapra. A.) Fakivágási munkálatokat tuskóirtás nélkül, talajszinttől 1m magasságban mért törzsátmérő alapján, mért törzsátmérője: - 0 - 10 cm 56 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 11 - 20 cm 31 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 21 - 30 cm 53 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 31 - 40 cm 94 db/24 hónap, ebből 5 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 41 - 50 cm 94 db/24 hónap, ebből 5 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 51 - 60 cm 38 db/24 hónap, ebből 5 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 61 - 70 cm 19 db/24 hónap, ebből 3 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 71 - 80 cm 19 db/24 hónap, ebből 3 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 81 - 90 cm 25 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 91 cm, vagy a felett 19 db/24 hónap, ebből 3 db/24 hónap Mártély üdülőterületen. B.) Fanyesés- lombkorona arányában történő nagy mértékű beavatkozás - zöldmetszés, részleges koronaalakító nyesés, egészségügyi nyesés - az 8- cm-nél nagyobb átmérőjű ágak visszavágása sebkezelésével, nyesedék elszállításával, ha a fa magassága m: - 0 - 7 m kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 219 db/24 hónap, ebből 25 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 0 - 7 m kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 125 db/24 hónap, ebből 25 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 0 - 7 m nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 188 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 0 - 7 m nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 156 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 7 - 13 m kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 94 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 7 - 13 m kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 144 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 7- 13 m nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 94 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 7- 13 m nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 156 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 13 m feletti kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 188 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 13 m feletti kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 219 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 13 m feletti nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 213 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 13 m feletti nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 250 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 13 m feletti nagy lombkoronázatú fák kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 156 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 13 m feletti nagy lombkoronázatú fák kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 250 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 13 m feletti nagy lombkoronázatú fák nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 219 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 13 m feletti nagy lombkoronázatú fák nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 219 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) AJÁNLATKÉRŐ CSAK A HASZNOS FAANYAGRA TART IGÉNYT. Ajánlatkérő haszonos faanyagnak tekinti azon fákat, amelyek törzsátmérője, illetve ágátmérője 10 cm felett van. Folyt.: II.1.8) (BT-728)
Vorherige Bekanntmachung: 415249-2026
Interne Kennung: EKR001411522025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ajánlatkérő fennálló, 24 hónapra vonatkozó szerződése 2026. július 29-én jár le. A teljesítés helyét érintő viharok által okozott fanyaséssel, fakivágással kapcsolatos munkálatok a rendelkezésre álló keretben olyan változást hoztak, hogy indokolttá vált a következő - 15 hónapra szóló - szerződés megkötése a tervezettnél hamarabb, mivel az előrejelzések szerint július hónap harmadik harmadában újabb, a szerződést érintő viharkárok prognosztizáltak. Ajánlatkérő az újabb szerződésmódosítás elkerülése érdekében kívánja a tervezett közbeszerzését felgyorsítani a fentiek miatt. Az Ajánlatkérő hivatalában július 20-ától július 27-ig igazgatási szünetet rendeltek el. A eljárásra irányadó általános ajánlattételi határidővel lefolytatott eljárás esetén a szerződés aláírására nem kerülne sor olyan módon, hogy a teljesítés folyamatos legyen az eljárás tárgyában születő szerződéssel.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A közbeszerzés tárgya Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közterületein és önkormányzati kezelésű ingatlanjain, valamint Mártély Üdülőterületén fanyesési és fakivágási - vagy azzael egyenértékű - munkálatai. A keretszerződés 15 hónapos időtartamra kerül megkötésre azzal, hogy a szerződés megszűnik a határozott idő lejártával, vagy az alább meghatározott keretösszeg kimerültével (amelyik hamarabb bekövetkezik). A 15 hónapra rendelkezésre álló keretösszeg 50 000 000 Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg 75%-ára vállal lehívási kötelezettséget. (Ft) Az alábbi felsorolás a tervezett mennyiséget tartalmazza 15 hónapra. A.) Fakivágási munkálatokat tuskóirtás nélkül, talajszinttől 1m magasságban mért törzsátmérő alapján, mért törzsátmérője: - 0 - 10 cm 56 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 11 - 20 cm 31 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 21 - 30 cm 53 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 31 - 40 cm 94 db/24 hónap, ebből 5 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 41 - 50 cm 94 db/24 hónap, ebből 5 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 51 - 60 cm 38 db/24 hónap, ebből 5 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 61 - 70 cm 19 db/24 hónap, ebből 3 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 71 - 80 cm 19 db/24 hónap, ebből 3 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 81 - 90 cm 25 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen - 91 cm, vagy a felett 19 db/24 hónap, ebből 3 db/24 hónap Mártély üdülőterületen. B.) Fanyesés- lombkorona arányában történő nagy mértékű beavatkozás - zöldmetszés, részleges koronaalakító nyesés, egészségügyi nyesés - az 8- cm-nél nagyobb átmérőjű ágak visszavágása sebkezelésével, nyesedék elszállításával, ha a fa magassága m: - 0 - 7 m kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 219 db/24 hónap, ebből 25 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 0 - 7 m kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 125 db/24 hónap, ebből 25 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 0 - 7 m nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 188 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 0 - 7 m nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 156 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 7 - 13 m kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 94 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 7 - 13 m kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 144 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 7- 13 m nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 94 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 7- 13 m nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 156 db/24 hónap, ebből 9 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 13 m feletti kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 188 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 13 m feletti kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 219 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 13 m feletti nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 213 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 13 m feletti nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 250 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 13 m feletti nagy lombkoronázatú fák kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 156 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 13 m feletti nagy lombkoronázatú fák kismértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 10% eltávolításával 250 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) - 13 m feletti nagy lombkoronázatú fák nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 219 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Lakóingatlanok között elhelyezkedő, ingatlanok fölé nyúló.) - 13 m feletti nagy lombkoronázatú fák nagymértékű beavatkozást igénylő fák nyesése, a lombkoronázotthoz képest maximum 30% eltávolításával 219 db/24 hónap, ebből 6 db/24 hónap Mártély üdülőterületen (Közparkokban, fásított területeken elhelyezkedő, könnyen megközelíthető ) AJÁNLATKÉRŐ CSAK A HASZNOS FAANYAGRA TART IGÉNYT. Ajánlatkérő haszonos faanyagnak tekinti azon fákat, amelyek törzsátmérője, illetve ágátmérője 10 cm felett van. Folyt.: II.2.14) (BT-300)
Interne Kennung: EKR001411522025/1