548822-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Achizitia unui Sistem automat microbiologie in vederea dotarii Spitalului Municipal Codlea
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitia unui Sistem automat microbiologie in vederea dotarii Spitalului Municipal Codlea
Beschreibung: Achizitia unui Sistem automat microbiologie in vederea dotarii Spitalului Municipal Codlea Pentru desfășurarea în condiții corespunzătoare a activității unitatii medicale este necesară contractarea de aparatura medicala astfel incat serviciile oferite sa poata fi prestate,, la un nivel calitativ inalt, in concordanta cu tehnologia de pe piata, la un nivel concurential ridicat cu impact direct asupra nivelului de sanatate al populatiei locale/celor aflati in tranzit si teritoriilor invecinate, precum si asupra veniturilor unitatii medicale. Detaliile despre aspectele tehnice, cantitative si financiare se regasesc in documentatia de atribuire anexata anuntului de participare. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. Operatorii economici, posibil ofertanti pot transmite solicitari de clarificari cu maxim 19 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor iar autoritatea contractanta are obligatia de a raspunde cu cel mult 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia unui Sistem automat microbiologie in vederea dotarii Spitalului Municipal Codlea - Pentru desfășurarea în condiții corespunzătoare a activității unitatii medicale este necesară contractarea de aparatura medicala astfel incat serviciile oferite sa poata fi prestate,, la un nivel calitativ inalt, in concordanta cu tehnologia de pe piata, la un nivel concurential ridicat cu impact direct asupra nivelului de sanatate al populatiei locale/celor aflati in tranzit si teritoriilor invecinate, precum si asupra veniturilor unitatii medicale.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 79633000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Personalentwicklung