548842-2026 - Ergebnis
Polen – Bauaufsicht – „Pełnienie funkcji wielobranżowego Inżyniera Nadzoru Umów dla inwestycji pn „Budowa Parku Wodnego (Basenu Miejskiego) w Białymstoku”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Pełnienie funkcji wielobranżowego Inżyniera Nadzoru Umów dla inwestycji pn „Budowa Parku Wodnego (Basenu Miejskiego) w Białymstoku”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia (zamówienie podstawowe) jest świadczenie kompleksowej usługi Inżyniera Nadzoru Umów, polegającej na zarządzaniu, koordynacji oraz nadzorze nad prawidłową realizacją dwóch kluczowych umów w ramach Inwestycji pn. „Budowa Parku Wodnego (Basenu Miejskiego) w Białymstoku”: a) Umowy na Usługę Projektowania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej Parku Wodnego (Basenu Miejskiego) w Białymstoku”, b) Umowy na Roboty pn. „Budowa Parku Wodnego (Basenu Miejskiego) w Białymstoku”, w ramach której Inżynier Nadzoru Umów będzie pełnił również funkcję nadzoru inwestorskiego w rozumieniu przepisów ustawy – Prawo budowlane. 2. Do pozostałych zadań Inżyniera Nadzoru Umów należeć będzie w szczególności weryfikacja dokumentacji, zapewnienie merytorycznego wsparcia komisji przetargowej w postępowaniu na Roboty, prowadzenie rozliczeń finansowych oraz reprezentowanie Zamawiającego – na podstawie udzielonego pełnomocnictwa – w relacjach z Wykonawcami Umów oraz przed właściwymi organami administracji publicznej i innymi instytucjami zaangażowanymi w proces inwestycyjny.
Interne KennungNDZ.231.25.2025.DM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zmienionego rozporządzeniem Rady (UE) 2022/1269, dalej również „rozporządzenie Rady (UE) nr 2022/1269. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp), b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Pzp), c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy Pzp), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d ustawy Pzp), e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e ustawy Pzp), f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. f ustawy Pzp), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270– 277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g ustawy Pzp), h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy Pzp) – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowoakcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1 (art. 108 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp); 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności (art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp); 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne (art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp); 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie (art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp); 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp). Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp: 1) w stosunku, do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 3. Zamawiający uzna warunek zdolności technicznej lub zawodowej za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami, które skieruje do realizacji zamówienia: a) Inżynier Rezydent: b) Inspektor nadzoru inwestorskiego branży konstrukcyjnobudowlanej: c) Inspektor nadzoru inwestorskiego branży elektrycznej i elektroenergetycznej: d) Inspektor nadzoru inwestorskiego branży sanitarnej, e) Inspektor nadzoru inwestorskiego branży drogowej, f) Inspektor nadzoru inwestorskiego branży telekomunikacyjnej, g) Inspektor nadzoru inwestorskiego branży hydrotechnicznej, h) Specjalista do spraw rozliczeń, i) Specjalista do spraw prawnych. Pełną treść warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej odnośnie osób, zawarto w rozdziale 15 IDW (Tom I SWZ).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung, 71540000 Bauverwaltungsleistungen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji (dalej: Opcja), polegającego na zleceniu INU udziału w przeglądach gwarancyjnych oraz przeglądzie pogwarancyjnym w okresie obowiązywania gwarancji jakości i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę Umowy na Roboty. Skorzystanie z Opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego.