548853-2026 - Ergebnis
Ungarn – Diagnostika – ASP PCR reagens készlet beszerzése
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ASP PCR reagens készlet beszerzése
Beschreibung: ASP PCR reagens készlet - maximum 500.000 reakció/24 hónap 500.000 reakció elvégzésére elegendő afrikai sertéspestis vírusának kimutatására szolgáló real-time PCR reagens készlet. A keretmegállapodás időtartama a maximálisan lehívható mennyiség kimerüléséig, de legfeljebb a keretmegállapodás megkötésétől számított 24 hónap. Reagens készlet alatt ajánlatkérő a reakció elvégzéséhez szükséges tesztet (master mix), kontrollokat (endogén kontroll, exogén kontroll, target pozitív és negatív kontrollok vagy utóbbi gyanánt nukleáz mentes víz) érti. Kiszerelés: 1 reagens készlet tartalma minimum 96 reakció elvégzéséhez elegendő. Az ajánlatkérő reagens készletként fogadja el, ha a teszt a kontrollokkal, azonos gyártó által előállítva, egy gyári kiszerelésű készletben, egy cikkszám alatt kerül forgalomba és a vizsgálat elvégzéséhez szükséges komponensek együtt validált rendszert képeznek. Gyári készlet alatt ajánlatkérő az adott termék legkisebb értékesítési (eladási) kiszerelését érti, ami értékesítéskor nem megbontható. A megajánlott termék kiszerelése egyféle és többféle lehet (vagyis nem minimumkövetelmény a többféle kiszerelésű termék megajánlása) azzal, hogy a különböző kiszerelésű reagens készletnek az elvégezhető reakciószám kivételével minden más terméktulajdonság, továbbá az egy reakció elvégzésére vetített egységárak tekintetében meg kell egyeznie. A termékek kiszereléséről ajánlattevői nyilatkozat csatolása szükséges. A nettó ajánlati egységárnak a reagens készlettel elvégezhető 1 reakcióra kell vonatkoznia, beleértve a szerződésszerű teljesítéshez szükséges egyéb járulékos költségeket is (pl. szállítási költség). Az egy reakció elvégzésére vetített ár legyen érvényes az ajánlattevő által megajánlott különböző kiszerelésű és különböző számú reakció elvégzésére alkalmas készlet esetében. Az ajánlattevő által megajánlott terméknek meg kell felelnie a Műszaki leírásban foglalt valamennyi követelménynek. A reagens készlettel szemben támasztott követelményeknek való megfelelés Használati utasítással/Kézikönyvvel; Validálást és kiértékelést igazoló dokumentumokkal; ASP Nemzeti Referencia Laboratóriumtól (NRL) vagy Európai Uniós Referencia Laboratóriumtól (EURL) származó ajánlással igazolható. A megajánlott termék rendelkezzen angol nyelvű vagy Magyarországon gyártott termék esetén magyar nyelvű Használati utasítással/Kézikönyvvel. A megajánlott termék tekintetében az ajánlat részeként csatolni kell a Használati utasítást/Kézikönyvet azzal, hogy magyar vagy angol nyelven csatolandó, de angol nyelvű használati utasítás benyújtása esetén szükséges a magyar nyelvű fordítás benyújtása is. A megajánlott termékek kiszállítástól számított felhasználhatósági ideje legalább 6 hónap. Nyertes ajánlattevőnek vagy a szerződés teljesítésében részt vevő alvállalkozónak / gyártónak / forgalmazónak legkésőbb a szerződéskötés időpontjától forgalmazási jogosultsággal kell rendelkezni. A forgalmazási jogosultságnak a szerződés hatályának lejártáig fenn kell állnia. A termék szolgáltatása a keretmegállapodás hatálya alatt Ajánlatkérő igényeinek megfelelően, eseti megrendelés alapján történik. A termék eseti megrendelések alapján beszerzett mennyisége nem haladhatja meg a keretmegállapodás maximális mennyiséget. A szerződés teljesítése során az egyes lehívásoknál az ajánlatkérő jogosult meghatározni a tényleges felhasználás függvényében, hogy a megajánlott mennyiségű termékből mikor, milyen mennyiségben kell leszállítani. Az eseti megrendelések teljesítési határideje: az eseti megrendelés leadásától számított 10 munkanap. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy évi 3 alkalommal sürgősségi eseti megrendelést adjon le, amely megrendelés teljesítési határideje: a sürgősségi eseti megrendelés leadásától számított 3 munkanap. A sürgősségi eseti megrendelés maximális mennyisége 8000 reakció/megrendelés. Nyertes ajánlattevő feladata a fentieken túl a reagens készletek leszállítása a teljesítési helyre, azok lerakodása és az ajánlatkérő által meghatározott helyekre történő berakodása. A 321/2015. (X.30.) Kr. rend. 46. § (3) bekezdése szerint, ha ajánlatkérő meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemző konkrét eljárásra, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra utal, akkor az azokkal egyenértékűt is köteles elfogadni. A 321/2015. (X.30.) Kr. rend. 46. § (5) bekezdése szerint, ha ajánlatkérő meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra utal, akkor az azokkal egyenértékűt is köteles elfogadni, ha az ajánlattevő ajánlatában megfelelő módon, bármely megfelelő eszközzel bizonyítja, hogy az általa javasolt megoldások egyenértékű módon megfelelnek a közbeszerzési műszaki leírásban meghatározott követelményeknek. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű termék megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell. Részletesen a Műszaki leírásban.
Vorherige Bekanntmachung: 164815-2026
Interne Kennung: EKR000337012026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR000337012026/1