548865-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Gaschromatografen – Retehnologizarea în întregime a sistemului gaz cromatograf din Unitatea 2, CR 45422
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Retehnologizarea în întregime a sistemului gaz cromatograf din Unitatea 2, CR 45422
Beschreibung: Achizitia are ca obiect furnizarea de echipamente si accesorii necesare retehnologizarii sistemului gaz cromatograf din Unitatea 2 (U2) a CNE Cernavoda, impreuna cu servicii asociate constand in fabricarea si inlocuirea in totalitate a sistemului gaz cromatograf (dezinstalare/instalare), si pregatirea personalului pentru intretinerea si exploatarea acestuia, in cadrul unei perioade contractuale de 8 luni. - Solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise de operatorii economici, prin SEAP, cu cel putin 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor; - Raspunsul Entitatii contractante la solicitarile de clarificari va fi transmis in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut, in conformitate cu art. 173 din Legea nr. 99/ 2016 cu modificarile ulterioare.
Interne Kennung: 10874881/2026/7023.001
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432210 Gaschromatografen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia are ca obiect furnizarea de echipamente și accesorii necesare retehnologizarii sistemului Gaz Cromatograf din Unitatea 2, conform cap. 3.2 din Caietul de sarcini, astfel: 1. Fabricarea si furnizarea produselor ansamblu hardware si software pentru Sistemul gaz cromatograf aferent U2; 2. Prestarea serviciilor asociate furnizarii produselor si anume: - servicii necesare pentru inlocuirea (dezinstalare/instalare) sistemului gaz cromatograf existent la beneficiar, cat si testari, probe de functionare si receptia sistemului; - alte servicii si operatiuni cu titlu accesoriu asociate scopului contractului, respectiv: transportul produselor si instruirea personalului beneficiarului. Pentru activitatile de fabricatie, montaj si testare echipamente aferente sistemului gaz cromatograf U2 se vor aplica cerintele din proiectul elaborat de catre CNE Cernavoda, conform cap. 7 din Caietul de sarcini. Caracteristicile tehnice și de performanță pentru produsele si serviciile asociate care fac obiectul achiziției se regăsesc în Caietul de sarcini al achiziției CR # 45422 si anexele la acesta.
Interne Kennung: 1