548996-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Diverse Reparatur- und Wartungsdienste – Servicii mentenanta preventiva,predictiva si corectiva privind instalatiile, sistemele si echipamentele termice, sanitare, de ventilatie si aer conditionat, electrice si grupuri electrogene din dotarea Spitalului Clinic de Boli Infectioase si Tropicale Dr. Victor Babes Bucuresti
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii mentenanta preventiva,predictiva si corectiva privind instalatiile, sistemele si echipamentele termice, sanitare, de ventilatie si aer conditionat, electrice si grupuri electrogene din dotarea Spitalului Clinic de Boli Infectioase si Tropicale Dr. Victor Babes Bucuresti
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie prestarea serviciilor de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă pentru instalațiile, sistemele și echipamentele termice, sanitare, de ventilație și aer condiționat (HVAC), instalațiile electrice și grupurile electrogene aflate în dotarea Spitalului, în scopul asigurării funcționării continue, în condiții de siguranță și la parametrii de performanță proiectați. Serviciile ce fac obiectul acordului-cadru includ, fără a se limita la: activități de inspecție, verificare, testare, reglare, curățare, întreținere periodică, monitorizare și diagnosticare a stării tehnice a echipamentelor, identificarea și prevenirea defecțiunilor prin activități de mentenanță predictivă, precum și intervenții pentru remedierea defecțiunilor apărute, inclusiv înlocuirea componentelor defecte, după caz, repunerea în funcțiune a echipamentelor și verificarea funcționării acestora în condiții de siguranță. Prestarea serviciilor se va realiza în conformitate cu cerințele prevăzute în Caietul de sarcini, pe baza contractelor subsecvente încheiate în temeiul acordului-cadru, pentru o perioadă de 24 de luni de la data semnării acestuia. Acordul-cadru va asigura disponibilitatea serviciilor de mentenanță planificată și a intervențiilor corective, inclusiv în regim de urgență, astfel încât să fie menținută continuitatea activităților medicale și funcționarea în condiții optime a instalațiilor și echipamentelor din dotarea spitalului, pe întreaga durată de valabilitate a acordului-cadru. Serviciile de mentenanta ce urmeaza a fi achizitionate sunt grupate astfel: A.Servicii de mentenanta ale sistemului de incalzire: punct termic, vase de expansiune, pompe de circulatie, distribuitoare, colectoare, butelii de egalizare, statii de dedurizare, schimbatoare de caldura, elemente de masura si control, vane, robineti de reglaj, conducte, etc. B. Servicii de mentenanta ale Instalatiilor sanitare, inclusiv elemente componente ale grupurilor sanitare, grupurilor de pompare apa menajera, pompe de basa, instalatii de limitare si stingere incendiu, drenaj si ape pluviale, canalizare, separatoare de grasimi. C. Servicii de mentenanta a unitatilor de aer conditionat, ventilatoarelor de introducere/evacuare, tubulaturilor, elemente de masura si control, perdele de aer, vane, filtre, clapete si robineti de reglaj, conducte, drenaj, etc. D. Servicii de mentenanta pentru UPS-uri, tablouri electrice, verificari PRAM, instalatia de detectie si alarmare la incendiu, instalatia de televiziune cu circuit inchis, sistem antiefractie, sisteme de control access. E. Servicii de mentenanta pentru grupurilor electrogene, UPS-uri. Valoarea estimata a abonamentului lunar (lei, fara TVA) este de 200.000,00 lei fara TVA. Valoarea maxima estimata a acordului cadru pentru 24 luni este: 24 luni x 200.000,00 lei fara TVA= 4.800.000,00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 10958/25.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Spitalul Clinic de Boli Infectioase si Tropicale "Dr. Victor Babes" – beneficiar direct al serviciilor solicitate prin caietul de sarcini si documentatia aferenta, in scopul prestării de lucrări de mentenanța preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile, sistemele și echipamentele termice, sanitare, de ventilație și aer condiționat, electrice si grupuri electrogene din dotarea spitalului.Serviciile de mentenanta ce urmeaza a fi achizitionate sunt grupate astfel: A.Servicii de mentenanta ale sistemului de incalzire: punct termic, vase de expansiune, pompe de circulatie, distribuitoare, colectoare, butelii de egalizare, statii de dedurizare, schimbatoare de caldura, elemente de masura si control, vane, robineti de reglaj, conducte, etc. B. Servicii de mentenanta ale Instalatiilor sanitare, inclusiv elemente componente ale grupurilor sanitare, grupurilor de pompare apa menajera, pompe de basa, instalatii de limitare si stingere incendiu, drenaj si ape pluviale, canalizare, separatoare de grasimi. C. Servicii de mentenanta a unitatilor de aer conditionat, ventilatoarelor de introducere/evacuare, tubulaturilor, elemente de masura si control, perdele de aer, vane, filtre, clapete si robineti de reglaj, conducte, drenaj, etc. D. Servicii de mentenanta pentru UPS-uri, tablouri electrice, verificari PRAM, instalatia de detectie si alarmare la incendiu, instalatia de televiziune cu circuit inchis, sistem antiefractie, sisteme de control access. E. Servicii de mentenanta pentru grupurilor electrogene, UPS-uri.
Interne Kennung: 1