2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG POWIATOWYCH NA TERENIE POWIATU TCZEWSKIEGO
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2026/2027, w następującym zakresie: - odśnieżania i posypywania materiałem uszarstniającym jezdni dróg powiatowych wyznaczonych w załączonym wykazie dróg; - odśnieżania dróg powiatowych pojazdami, odpowiednio: koparko-ładowarką, ładowarką np. typu fadroma, młotem hydraulicznym oraz pługiem ciężkim (sprzęt dodatkowy); - ręcznym lub mechanicznym oczyszczaniu ze śniegu i lodu oraz posypywaniu materiałem uszarstniającym chodników. 4.2 Przedmiot zamówienia obejmuje następujące części zamówienia: 1) część zamówienia nr 1: Zimowe utrzymanie jezdni oraz chodników na drogach powiatowych na terenie miasta Tczewa, Gminy Tczew i Gminy Subkowy; 2) część zamówienia nr 2: Zimowe utrzymanie jezdni oraz chodników na drogach powiatowych na terenie miasta Pelplin, Gminy Pelplin i Gminy Morzeszczyn; 3) część zamówienia nr 3: Zimowe utrzymanie jezdni oraz chodników na drogach powiatowych na terenie miasta i Gminy Gniew.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zimowe utrzymanie jezdni oraz chodników na drogach powiatowych na terenie miasta Tczewa, Gminy Tczew i Gminy Subkowy
Beschreibung: 4.5.1 JEZDNIE a) Łączna długość dróg powiatowych objętych zimowym utrzymaniem wynosi 107,159 km. b) Wynagrodzenie Wykonawcy w trakcie trwania umowy będzie obliczane w następujący sposób: − za roboczogodzinę pracy jednego nośnika z piaskarką i pługiem (odśnieżanie, odśnieżanie z posypywaniem lub posypywanie) w gotowości wyjazdu w ciągu 1,5 godziny od zgłoszenia, − za roboczogodzinę odśnieżania przy użyciu koparko-ładowarki (poj. pow. 1 m3) w gotowości wyjazdu w ciągu 2 godzin od zgłoszenia, − za roboczogodzinę skuwania lodu młotem hydraulicznym w gotowości wyjazdu w ciągu 3 godzin od zgłoszenia, − za roboczogodzinę odśnieżania pługiem ciężkim w gotowości wyjazdu w ciągu 2 godzin od zgłoszenia, − za roboczogodzinę odśnieżania przy użyciu ładowarki (poj. pow. 3 m3) w gotowości wyjazdu w ciągu 2 godzin od zgłoszenia, − za roboczogodzinę pracy samochodu ciężarowego samowyładowczego trzyosiowego lub czteroosiowego z napędem na wszystkie osie. 4.5.2 CHODNIKI a) Powierzchnia chodników objęta usługą zimowego utrzymania wynosi: miasto Tczew: 10 666 m2, gmina Tczew: 13 560 m2, gmina Subkowy: 2 662 m2. b) Wynagrodzenie Wykonawcy w trakcie trwania umowy będzie obliczane w następujący sposób: − za odśnieżenie i posypanie materiałami uszarstniającymi chodników w gotowości reakcji w ciągu 3 godzin od otrzymania zlecenia - za 1 m2 (poza miastem), − za skucie lodu na chodnikach w gotowości reakcji w ciągu 3 godzin od otrzymania zlecenia - za 1 m2 (poza miastem), − za odśnieżenie i posypanie materiałami uszarstniającymi chodników w gotowości reakcji w ciągu 1 godziny od otrzymania zlecenia - za 1 m2 (na terenie miasta Tczewa), − za skucie lodu na chodnikach w gotowości reakcji w ciągu 1 godziny od otrzymania zlecenia - za 1 m2 (na terenie miasta Tczewa).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.11 Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji. 1) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) do 50% podstawowego zakresu zamówienia. 2) Prawo opcji zostanie przez Zamawiającego uruchomione pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Powiatu Tczewskiego na ten cel. 3) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie 7 dni przed terminem rozpoczęcia świadczenia usług objętych opcją, w formie pisemnego oświadczenia. 4) W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca jest zobowiązany do jego wykorzystania na warunkach określonych w umowie podstawowej, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych zawartych w ofercie Wykonawcy. 5) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w pkt 1). 7) Uruchomienie opcji nie wymaga zmiany umowy.
Los: LOT-0002
Los: LOT-0003
Titel: Zimowe utrzymanie jezdni oraz chodników na drogach powiatowych na terenie miasta i Gminy Gniew
Beschreibung: 4.7.1 JEZDNIE a) Łączna długość dróg powiatowych objętych zimowym utrzymaniem wynosi 36,958 km. b) Wynagrodzenie Wykonawcy w trakcie trwania umowy będzie obliczane w następujący sposób: − za roboczogodzinę pracy jednego nośnika z piaskarką i pługiem (odśnieżanie, odśnieżanie z posypywaniem lub posypywanie) w gotowości wyjazdu w ciągu 1,5 godziny od zgłoszenia, − za roboczogodzinę odśnieżania przy użyciu koparko-ładowarki (poj. pow. 1 m3) w gotowości wyjazdu w ciągu 2 godzin od zgłoszenia, − za roboczogodzinę odśnieżania pługiem ciężkim w gotowości wyjazdu w ciągu 2 godzin od zgłoszenia, − za roboczogodzinę odśnieżania przy użyciu ładowarki (poj. pow. 3 m3) w gotowości wyjazdu w ciągu 2 godzin od zgłoszenia, − za roboczogodzinę pracy samochodu ciężarowego samowyładowczego trzyosiowego lub czteroosiowego z napędem na wszystkie osie. 4.7.2 CHODNIKI a) Powierzchnia chodników objęta usługą zimowego utrzymania wynosi: 13 384 m2 (miasto Gniew: 5 453 m2, gmina Gniew: 7 931 m2); b) Wynagrodzenie wykonawcy w trakcie trwania umowy będzie obliczane w następujący sposób: − za odśnieżenie i posypanie materiałami uszarstniającymi chodników w gotowości reakcji w ciągu 3 godzin od otrzymania zlecenia - za 1 m2 (poza miastem), − za skucie lodu na chodnikach w gotowości reakcji w ciągu 3 godzin od otrzymania zlecenia - za 1 m2 (poza miastem). − za odśnieżenie i posypanie materiałami uszarstniającymi chodników w gotowości reakcji w ciągu 1 godzin od otrzymania zlecenia - za 1 m2 (na terenie miasta Gniew), − za skucie lodu na chodnikach w gotowości reakcji w ciągu 1 godzin od otrzymania zlecenia - za 1 m2 (na terenie miasta Gniew).