See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ” CL 16 Reabilitare statie de epurare ape uzate menajere in municipiul Fagaras”
Beschreibung: Reabilitarea statie de epurare a apelor uzate din Făgăraș cu o capacitate de 34.411 locuitori echivalenți și construirea treptei de epurare avansate . Se vor reabilita toate treptele de tratare existente (mecanică și biologică) și se vor monta echipamente noi (grătare , suflante ,poduri racloare , pompe etc.) . De asemenea se va construi o nouă unitate de tratare a nămolurilor și se va implementa un proces tehnologic automatizat prin intermediul SCADA.
Interne Kennung: Cl 16
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252100 Bau von Kläranlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Proiectarea si executia reabilitării statiei de epurare Făgăraș, conform caietului de sarcini. Contractul include: Proiectare tehnica,studii de teren, expertize tehnice, documentatii tehnice necesare obtinerii avizelor, acordurilor legale, autorizatiilor de demolare/construire, PT (inclusiv detalii de executie), desene conf cu executia si Executia lucrarilor aferente pentru Stația de Epurare Făgăraș.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71323200 Planung von Werksanlagen, 71356200 Technische Hilfe