549620-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Installation von Rohrleitungsnetzen – Rețele apă și aducțiuni Medgidia. Rețele de canalizare Medgidia.
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rețele apă și aducțiuni Medgidia. Rețele de canalizare Medgidia.
Beschreibung: Activitatile de executie pentru Contractul de Lucrari Rețele apă și aducțiuni Medgidia. Rețele de canalizare Medgidia. sunt grupate astfel: Obiect 1 - Reabilitare retea de distributie Obiect 2 - Reabilitare conducta de aductiune Obiect 3 - Extindere retea de canalizare Obiect 4 - Reabilitare conducte de refulare Obiect 5 - Reabilitare Statii de pompare apa uzata Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de 36 luni, respectiv 1095 zile Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de Garantie de 1095 zile Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1890420 / 2020 /3 / CL 23;POIM
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Activitatile de executie pentru Contractul de lucrari : Rețele apă și aducțiuni Medgidia. Rețele de canalizare Medgidia.sunt grupate astfel: Obiect 1 - Reabilitare retea de distributie - Reabilitare retea distributie L= 9.600 m; - Reabilitarea conductei de distributie apa potabila aferenta Supratraversarii Canal Dunare – Marea Neagra L= 194m; Obiect 2 - Reabilitare conducta de aductiune L=1.901 m; Obiect 3 - Extindere retea de canalizare - Extindere retea de canalizare ape uzate menajere L= 539m; Obiect 4 - Reabilitare conducte de refulare - Reabilitare conducte de refulare L= 9.606 m; - Reabilitarea conductei de refulare aferenta Supratraversarii Canal Dunare – Marea Neagra L= 194m; Obiect 5 - Reabilitare Statii de pompare apa uzata menajera: - Reabilitare SP1, SP2, SP4 si SP7 – parte de constructii, instalatii hidraulice, parte de electrice si automatizari; - Reabilitare camine decantare aferente statiilor de pompare apa uzata menajera SPAU 1; SPAU 2; SPAU 4; SPAU 7; - Un camin nou de decantare amplasat in amonte de statia de pompare SPAU 7; - Integrarea noilor obiecte propuse in sistemul SCADA. Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7 reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de garantie de 1095 de zile
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle